mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2017 23:31

.357:
A tobě to snad myslí když jsi u takové hulvátBanky a ještě se ani nestydíš ji veřejně zastávat?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gogo fin 6. 3. 2017 00:56

100% souhlas s Vlazy! Pro mně je taky bezpoplatková banka ta, když na ni zapomenu, nebo jsem na 2 měsíce hospitalizován v nemocnici nic nezaplatím. Nebo zemřu a za 10 let mí dědicové zjistí, že jsem měl účet u mBanky, bohužel díky poplatkům už je v minusu. U mBanky je třeba si pořád něco hlídat, aby jsi nezaplatil (samozřejmě jde zatím třeba o "drobáky", ale jde o princip, a alespoň pro mne o dost velké omezování). Takže souhlasím s .341 , ale s výhradou "bezpoplatková za určitých podmínek".
Jelikož mám víc účtů tak jen na porovnání:
FIO - dlouho jsem ji používal jen na vklady, měl jsem jako hlavní banku mBanku a od FIO jsem měl i kartu, kterou jsem snad platil max. 5x a za 2 roky (kdy jsem FIO používal opravdu jen na vklady hotovosti) jsem nezaplatil ani korunu (teď díky poplatkové politice mBanky už FIO mám jako hlavní banku) TOTO JE U MNE BEZPOPLATKOVA BANKA!
AirBanka - používám hlavně kvůlí "spořákům". Taky mám i kartu, snažím se s ní platit, protože pokud 5x v měsíci zaplatím, mám lepší úrok. Pokud nezaplatím, úrok je menší, ale určitě nic neplatím. TOTO JE U MNE BEZPOPLATKOVA BANKA!
Equa Banka - tu mám taky s kartou, ale už ji moc nevyužívám (nějak mi nesedla) přestože měsíční obraty "0" nic neplatím, už jsem jim ale psal, že účet si nechám, ale novou kartu nechci (ať nemají zbytečné náklady), jako účet si ji ale nechám, jelikož je pro mne taky BEZPOPLATKOVA BANKA! pokud by dali nějakou zajímavou nabídku, určitě ji využiju

Paradox je ten, že mám stále i mBanku, přestože je to jediná bezpoplatková, internetová, nízkonákladová banka u které jsem to párkrát neuhlídal a platil, ale jenom proto, protože má hrozně komplikované rušení účtu. Takže jsem tam vše "tak nějak umrtvil", nepoužívám ji, zatím nic neplatím, takže ji trpím, ale jak dají poplatek za nevyužívaný účet, tak budu muset tu peripetii výpovědi projít! Nebo doufám, že zrušení pojmou jako ZUNO, nebo Air Bank
Jinak abuch to ukončil tak sobě i rodičům jsem rušil ZUNO a úplně bez problému do dvou dnů zrušeno bez jakýchkoli problému (ověřených podpisů atd. přímo přes IB). Otci jsem rušil navíc AirBanku a zase zcela bez problému z IB!
Co k tomu říct?

Re: .357 Nic ve zlém! Věřím, že patříš mezi velice zodpovědné klienty, kteří pečlivě zkoumají 8x ročně změny podmínek, hlídáš si měsíční útratu a věřím, že z tohoto důvodu jsi nikdy nic nezaplatil (mě mé šlendriánství v mBank pár "zlaťáčku stálo). Zkus ale i jiné banky! Možná poznáš jako já svobodu ve svém financování. Pro mně osobně už je mBanka mrtvá Banka. Nezatracuji ji ale, protože byla první a mě hodně naučila a vzpomínam tedy jen v dobrém!
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 3. 2017 01:43

gogo fin píše:když na ni zapomenu, nebo jsem na 2 měsíce hospitalizován v nemocnici nic nezaplatím. Nebo zemřu a za 10 let mí dědicové zjistí, že jsem měl účet u mBanky, bohužel díky poplatkům už je v minusu.
Tak s tím bych si nebyl 100% jistý u žádné banky. Každá banka může kdykoliv změnit sazebník nebo podmínky a začít vybírat poplatky za něco co by člověk ani příliš nebo vůbec nečekal. U mBank se podmínky a sazebník mění několikrát ročně a to často jen tak ze dne na den. Jiné banky to až tak často nemění a když tak to většinou dají vědět s nějakým předstihem aby se na to klienti mohli připravit pokud je třeba.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod .357 6. 3. 2017 06:51

Vy musíte bejt příbuzný... :-)
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogo fin 6. 3. 2017 07:41

Re: Vlazy
To je vpořádku každá banka opravdu může změnit podmínky způsobem jak to činí mBank, ale pak už u mně taky nebude bezpoplatková. No a tady jsme se právě bavili o tom, kdo jakou banku považuje za bezpoplatkovou! A tady právě musím hlídat tu "zaparkovanou" mBanku, protože ona opravdu často a velice nepříjemně mění podmínky a to tím směrem, že když si je nepřečtete, tak platíte (viz zpoplatnění karet při jejich nepoužívání, v budoucnu třeba zpoplatnění neaktivního účtu atd.)
Re: .357
Příbuzní s Vlazy určitě nejsme (i když kdo ví, kdo za tou přezdívkou je, třeba je to má žena). Spíše máme stejný názor a ten Váš Vám taky neberu. Vyhovuje Vám to, vpořádku, mějte mBanku! Ona není zlá, jen kdyby neměla ty podmínky za co Vám dá bezpoplatkový účet.
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 3. 2017 07:49

MirekM. píše:Nepleť si pojmy s průjmy. Zedňa i já jsme na rozdíl od zbytku mRady ukončili členství na vlastní žádost cca půl roku před jejím ukončením ze strany banky!

Těch "dohod" o ukončení pracovního poměru už jsem pár zažil. A někteří z kolegů si dodnes myslí, že odešli sami. Nebylo to spíš tak, že na vás banka okázale kašlala? Proč byste jinak odcházeli?

Komentovat Zedňovy teorie o tom, jak 10 výběrů měsíčně u Equy nestačí a není to univerzálně použitelné řešení, to nemá cenu. Ať si žije ve svém světě. Zdeněk žije s Operou Mini. Zedňa s Odorikem a Fiem. Je to smutné, ale je to tak.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod powlcz 6. 3. 2017 08:02

octaviampi píše:Komentovat Zedňovy teorie o tom, jak 10 výběrů měsíčně u Equy nestačí a není to univerzálně použitelné řešení, to nemá cenu. Ať si žije ve svém světě. Zdeněk žije s Operou Mini. Zedňa s Odorikem a Fiem. Je to smutné, ale je to tak.

Ono je to složité. Já znám spoustu lidí, co vybírají co tři dny pětistovku, ale já jednou měsíčně 20k. Lidé jsou různí
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 3. 2017 10:40

Měsíc má nejvíc 31 dnů. Takže klidně každé tři dny vybírat můžou. Ale to je jenom teoretická debata. Různí lidé mají různé úchylky. To ještě neznamená, že je možné apriori podle vlastních vhodně nastavených parametrů vydávat nějaké řešení za univerzálně poplatkové.

Zatím jak u manželky, tak u mě ani jeden kapřík.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 3. 2017 10:58

octaviampi píše:Komentovat Zedňovy teorie o tom, jak 10 výběrů měsíčně u Equy nestačí a není to univerzálně použitelné řešení, to nemá cenu. Ať si žije ve svém světě. Zdeněk žije s Operou Mini. Zedňa s Odorikem a Fiem. Je to smutné, ale je to tak.

Opet musim reagovat a dalsi nesmysly, co tu jako obvykle octaviampi placa.

- nikde jsem netvrdil, ze 10 vyberu mesicne nestaci, pouze ze to take neni neomezene
- nikde jsem netvrdil, ze to neni univerzalne pouzitelne, pouze ze to neni obvykle u drtive vetsiny bank

Tim, ze pouzivam FIO a Odorik si ziju ve svem svete? Tak to je pak s tebou fakt smutne ...

PS: Jen pro info, ja rozhodne nevybiram z bankomatu ani casto ani po 200 Kc nebo 500 Kc.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 3. 2017 14:18

gogo fin píše:každá banka opravdu může změnit podmínky způsobem jak to činí mBank,
To může, ale mBank to na rozdíl od jiných bank mění většinou v neprospěch klientů (zpoplatnění něčeho, zavedení podmínky) a také dost často.
gogo fin píše:A tady právě musím hlídat tu "zaparkovanou" mBanku,
Já jsem na tom podobně. Na účtech tam mám celkem 0 Kč a při nejbližší vhodné příležitosti ji mám v úmyslu zrušit, protože v takové bance pro mne nemá smysl být klientem. Bankovní služby už dávno používám v jiných bankách a prozatím mi to tak vyhovuje.
gogo fin píše:(i když kdo ví, kdo za tou přezdívkou je, třeba je to má žena)
Obrázek Obrázek
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 6. 3. 2017 14:57

Tak uvidíme, řekl slepý ... Mlháři tvrdili dva dny před koncem měsíce, že do konce měsíce bude bonus připsán, nebyl připsán ani 31. února Mroku ... Tak uvidíme do zítra, to jsou pořád v řádech dnů, pak už to bude týdnů a budou z nich Msedmilháři ...
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 15:01

Jestli má mBank poslední zbytek slušnosti, tak bonusy připíše ještě dneska, a to za oba měsíce, leden + únor. Nezapomínejme, že už běží výplatní období pro únorový bonus. Sama mBank uvedla, že technický problém byl již odstraněn.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 3. 2017 15:27

mKomunikace = nekomunikace. Kdybych nesledoval mSpoření, což není v IB nejjednodušší, a zdejší fórum, ani nebudu vědět, co se děje. mBank nenapadlo něco napsat, natož se omluvit. Jestli by byli tak v klidu, když by jim klient nezaplatil, co má.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 6. 3. 2017 19:53

Slušnost není na pořadu mDne ... zřejmě bude každý muset podat individuální reklamaci, jako v případě slavné stržené a automaticky nevrácené 1 Kč ... reklamoval kapříky již někdo?
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 19:57

Tyhle aféry každého jen otravují.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka