mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 8. 7. 2019 15:10

Jo vraci.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 7. 2019 15:34

Jara.S píše:Na jakém zahraničním webu se dá zaplatit kartou nejnižší částka...

Uživatelé Revolutu si mohou vytvořit Payment link na jakoukoliv částku v jakékoliv měně (z těch, ve které je veden některý z podúčtú, tedy řada měn), tedy si to po vytvoření tohoto Platebního linku pak přes formulář obdobný platbě kartou v eshopech kartou zaplatíš vlastně sám sobě :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 7. 2019 17:56

Koupil bych nějakou drobnost na Aliexpress, já třeba platil něco jen 0.01 USD a zbytek body co sbírám v aplikaci Aliexpress.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 7. 2019 18:05

MBank přes dva roky porušovala bankovní tajemství, ČNB ji udělila milionovou pokutu
Více na https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... tu-1360488
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2019 13:08

Zřídil jsem si po nějaké době opět účet o mBank a zarazila mě jedna věc - emailové notifikace. V ceníku je nejasné jestli jsou zdarma i po vyčerpání balíčku, v balíčku je 31 emailů, co když jich během měsíce využiji víc?
A koukám, že pořád přidělují snad nejdelší předčíslí. :oboze
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 7. 2019 13:15

Na iHNED jsem viděl seznam bank, co do konce roku nasadí okamžité platby a mBank mezi nimi není.

To zamrzí...
Čekal jsem, že tak půjde okamžitě "dobíjet" mBank Svět, ale asi ne.
Takže Revolut :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 7. 2019 13:27

mBank

„Okamžité platby nyní běží v pilotní fázi a umožňuje je posílat jen několik bank. Aby tak došlo k jejich úspěšnému provedení, je potřeba, aby jak banka odesilatele, tak banka příjemce, byla do tohoto schématu zapojena. Až bude počet bank relevantní, potom počítáme, že se také zapojíme. Odhadujeme, že by k tomu mohlo dojít v letošním roce. Parametry této služby pro naše klienty nejsou zatím nastavené,“ říká mluvčí Pavel Vlček.

Zdroj: https://www.penize.cz/bezne-ucty/403709 ... u-uz-letos
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 12. 7. 2019 18:36

To je argument... Kdyby takhle "inteligentně" čekal každý, tak se to nezavede nikdy...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 7. 2019 19:19

Vždyť to je jen blbá výmluva.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 13. 7. 2019 23:56

hlavne sem zatím neslysel nic o okamžitých platbách pro firemni ucty, zatím se vse deje ihned pro ucty poslane na fyzicke osoby.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 17. 7. 2019 13:08

Mbank vrací za revolut ... momentálně to nechápu, ještě to ověřím další měsíc.
Pak napíši jak na to...

ps:ano připluli - 200,-
Naposledy upravil fyluta84 dne 17. 7. 2019 14:19, celkově upraveno 2
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 7. 2019 13:16

Kaprici dnes pripluli? Mám po výpovědi a předpokládám komplikaci.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 17. 7. 2019 15:34

hannys85 píše:Nechal jsem si písemně z mbank potvrdit, že zrušením kreditní karty nyní nepřijdu o bonusy za platbu kartou v červnu. Podal jsem tedy v IB výpověď karty s tím, že mi to napsalo: Vaše výpověď číslo: xxxx byla právě zaregistrována, nyní prosím přejděte ve Vašem Internetovém bankovnictví do sekce Zprávy a potvrďte Vaší výpověď pomocí sms kódu. Když přejdu do sekce zprávy, tak tam není nic, kde bych toto mohl potvrdit. Když jsem chtěl zadat ještě výpověď druhé kreditní karty, tak mi to systém zamítnul, že je neukončena předchozí žádost. V IB jsem našel jen položku "zprávy" v nabídce supermaket. Je jetě někde jinde v tom jejich příšerném bankovnictví položka "zprávy" ?

Podal jsem výpověď kreditky v IB v menu Supermarket-Žádosti-Služby-Odstoupení nebo vypovězení.

Napoprvé jsem zvolil výpověď z důvodu změny obchodních podmínek: ve Zprávách v IB žádné info, až za půl dne mi přišel mail, že žádost o výpověď byla zamítnuta neboť udaný důvod není relevantní.

Ihned jsem podal výpověď znovu s měsíční výpovědní lhůtou a během cca 30 vteřin už byla v IB ve Zprávách nová zpráva pro potvrzení výpovědi formou SMS = vypovězeno.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honk 17. 7. 2019 16:23

K výpovědím kreditek mBank:

Podal jsem výpověď kreditek mbank (plus i eshop) klasicky s 30 denní lhůtou na konci června, resp. na začátku července. Včera se mi během dne mbank snažila strhnout z mkonta nějakou částku (něvěděl jsem v tu chvíli o co jde) na kterém, ale byla 0kč. Na to přišel včera večer z kreditek výpis s částkou k úhradě 0kč (přestože na nich čerpání ještě nějaké z toho června bylo). Poté mi tedy došlo, že se snažili strhnout tu vyčerpanou částku kreditkami z mkonta (za obě). Částku jsem tedy na mkonto poslal a dnes se započetla a mkonto se vrátilo na nulu. No a dnes odpoledne mi přišel z mbank vymáhání pohledávek mail, že dlužím a bla bla a že sankční úrok za každý den... Tak to mě tedy nadzvedlo. A já se ptám, je tenhle způsob v mbank normální?! Dříve jsem již ukončoval více kreditek v různých bankách a takto "hloupý postup" jsem nezažil. Místo, aby vás vyčerpanou částku z kreditek nechali normálně doplatit, vás hned druhý den dají na vymáhání a ohánějí se sankčním úrokem. Já jsem tedy s mbank skončil a vás varuji, abyste věděli, jak to u nich chodí a co se může stát i vám. I když u mbank to možná mnohé z nás asi ani nepřekvapí... Přitom 30 dní od konce června, resp. začátku července rozhodně není už teď, nechápu.. Laik se diví, odborník žasne. Sbohem mbank, litovat nebudu:-D
Paysend referral: d66a98 (poplatek za první platbu vám bude vrácen)
Honk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 7. 2019 16:29

Asi už jsem fakt starej ...
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka