mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 14. 8. 2019 22:13

Tak jsem teď platil tou kartou Svět. Myslel jsem si, jak to není výhodný, ale v USD oproti kurzu Mastercard příplatek 1 %. To je mnohem horší, než to bylo na začátku, takže s ní nemá asi cenu moc počítat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 14. 8. 2019 22:21

Hm, to se dalo cekat, ze to postupne zhorsi, kdyz si nechali prostor pro 2 % poplatek.
psovod78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 8. 2019 22:27

Neplaš. Kurzy jsou stále stejné a stále dobré. Jen Visa mívá v úterý horší kurzy (tu logiku úplně nechápu). V pondělí 23,16, včera 23,33, dnes 23,19.
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 15. 8. 2019 00:46

To není plašení, to je fakt.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 15. 8. 2019 08:56

Není to fakt, není to pravda. Jak říkám, v úterý má visa horší kurzy, nevím proč. Ale jinak je rozdíl asi 3 haléře a mBank si stále přihazuje 0,2 %.
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 8. 2019 09:27

Máte někdo bů od MBANK? (MKONTO + karta svět) ?
Má nějaký smysl zvětšit portfolio BÚ o tuto banku?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 8. 2019 11:23

Mám. Určitě má smysl. Jednak je to VISA (ty nějak z trhu mizí), je to vedeno zdarma bez požadavku, slušné kurzy, výběry (nad ekvivalent 1500 Kč) v tuzemsku i zahraniční zdarma. Minimálně jako záložní účet na cestování dobré.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 8. 2019 12:20

Díky, mne se líbí apple pay :) Zatím používám jen AB, ale RB slibuje od podzimu podporu apple pay.
Nechci s sebou tahat karty v peněžence.
Tak i to by byl důvod
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 19. 8. 2019 12:38

Přesně jak píše Patrik. Karta svět je super na cesty, když člověk potřebuje vybrat. Mám i kreditku právě kvůli apple pay, ale tam bohužel snížili tu vratku.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 8. 2019 12:40

Já ve světě platím RB, mám multiměnový účet tak vložím měnu a pak platím DK bez poplatku za kurz z Kaprovky.
Spíš se mi líbí apple pay + vratka a na to je asi opravdu nejlepší MONETA
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 20. 8. 2019 15:49

Kaprici stale jeste nepripluli?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 20. 8. 2019 15:56

nn
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 8. 2019 16:26

Ahoj, mKreditka eshop, uverovy ramec mam 20 tisic a potrebujinakup za 21900 kc. Je mozne KK prebit a transakce bude OK? Denni limit to pise 50 tisic. Bude to fungovat? Diky za zkusenosti
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 8. 2019 16:29

Ano bude, u mBank kreditek rozhodují tebou nastavené limity (obchody/net/atm), ne úvěrový rámec.
Sám jsem tento měsíc "platil" (Paysend převod, tedy net platba) 19 tisíc při rámci 15 tisíc, to fakt je ok.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2019 21:32

PULPANM píše:Já ve světě platím RB, mám multiměnový účet tak vložím měnu a pak platím DK bez poplatku za kurz z Kaprovky.
Spíš se mi líbí apple pay + vratka a na to je asi opravdu nejlepší MONETA

Pokud kupuješ v Kaprovce, tak to tedy moc velká láce není. Aktuálně VIP EUR 25,90, proti tomu třeba Alfaprague 25,80, MasterCard kurz (např. kreditka Hello) 25,81. A to ještě u Hello máš 1 % vratku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka