mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 19:16

Na ktere z tech 8 mSporeni se prihazuje bonus (odmena) z mKteditky?

Take vam zlovi prejmenovani mSporeni? Nektere nazvy nedovoli....?.?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 2. 6. 2020 21:21

Ta restrikce nazvu je nejaka stupidni. Me to nechtelo dovolit cisla. Netusim kdo mel pocit, ze to je dobry napad.
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 21:32

Odměny z kreditek by měly chodit na první založené a dosud existující mSpoření (zkrátka na to nejstarší, které je stále funkční).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 6. 2020 23:03

Ahoj, jsem "latentním" klientem mBank, tedy u ní mám běžný účet a dnes už zastaralé spořáky eMax a eMax plus, či jak se to jmenovalo. mBank byla mou primární bankou od roku 2008 do roku 2014, potom jsem si zrušil debetní kartu, aby mě vedení nic nestálo a vynuloval účty.

Konečně jsem se rozhoupal a rozhodl se, že bych ke konci tohoto měsíce ukončil svou KK Money Card Smart od MMB a přešel mKreditku e-Shop od mBank. Mám k tomu několik dotazů, než se do procesu přechodu pustím.

Budu chtít ke KK dvě doplňkové KK a rád bych využíval odměny 1% ze všech nákupů za pomocí nově zřízených karet Curve pro nás tři. Máte s tím někdo zkušenosti? Povoluje mBank "krytí" plateb Curve kartou, aby můj záměr využívat 1% z plateb online ze všech nákupů neskončil neúspěchem? Je vůbec možné, aby měl každý z nás Curve kartu a s ní svázanou KK, resp. doplňkovou KK, aby to takto fungovalo?

Dále dotaz k mSpoření, kam se prý bonusy zasílají ... mSpoření má nyní tuším stále úročení 1,2% p.a., to je stále jedno z těch lepších úročení. Pochopil jsem, že i přes nějaká specifika lze spořák používat celkem běžným způsobem, tedy v případě potřeby si tam dám nějaké volné peníze z běžného účtu a ty se mi budou úročit. Je to tak, lze jej používat celkem normálně, jak je běžné u ostatních SÚ?

Má někdo zkušenosti s přechodem / převodem KK od MMB k mBank? Uvažuju o tom, mj. protože například u Hello Bank bych musel žádat jako klient, který KK nikdy neměl, zatímco u mBank by mělo být možné KK "převést", tedy bez dokládání příjmů a výpisu z účtu. Hello bank navíc neumí doplňkové kreditní karty, pouze platební nálepky, což by mohlo být omezující pro tři jinak nezávislé osoby.

Předem moc děkuju za odpovědi a postřehy. (y)
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 6. 2020 23:38

Budu chtít ke KK: Povoluje.
Dále dotaz k mSpoření: Ano.
Má někdo zkušenost? Ano, mám (čerstvé).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 6. 2020 00:11

Pozor na to, že mBank si nechává platit dodatkové karty tuším částkou 150 Kč ročně pro eShop, viz ceník. Řešení částečně může být G Pay / A Pay pro Curve + fyzická karta a rozdělit to takto. Tuším, že do G Pay / A Pay lze kartu přidat do více telefonů.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 3. 6. 2020 08:48

Převod kreditky do mBank je bez problémů, úvěrový rámec lze navýšit až o 10%, schvalování probíhá online a do druhého dne na 99% úspěšně, karta přijde asi do týdne. Akorát vyžadují ukončení původní kreditky, kontrolují registry. Curve s eShop funguje, ale lze navázat pouze do jednoho Curve účtu, lze to řešit pomocí Apple/G pay jak již bylo řečeno.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 6. 2020 08:57

milanBrno píše:Az na to ze tam zadna takova moznost neni (odkladani pri platbe kartou)...
Je tam odkladani pri transakci, coz je sice i platba kartou, ale take jakykoliv bankovni prevod!
Proto je mnohem vyhodnejsi si odkladat trvalym prikazem.

A jak se tedy zachová mBank v případě, že zadám mezibankovní převod z mKonta na celý zůstatek mKonta? V tom případě se na mSpoření nepřevede nic a nebo takový převod nepovolí?
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 09:16

Automatické odložení na spoření z mKonta na základě platby se dělá až PO dané transakci (většinou za pár vteřin, zažil jsem po platbě kreditkou ale i za půl dne). Tedy pokud po dané transakci (převodem či kartou) na mKontu nic nebude, tak se nic na mSpoření ani nepřevede (a později to opakovaně mBank nezkouší). A pokud by na mKontu zbyla ne nula, ale méně než nastavené auto spoření, převede se jen ta malá část (do nulového stavu mKonta). Obojí vyzkoušeno (při platbách kreditkou a nastaveným odkládáním 10 Kč za každou transakci). Tedy nic agresivního v tom není, buď na spoření tou auto metodou zbyde nebo ne, mBank toto nehrotí :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 6. 2020 09:23

minarjo: super, díky za rychlou odpověď. To je fajn, že třeba nejde mKonto do mínusu.

Jinak jak se chová úroková sazba při překročení 100tis o víkendu/svátku? Typicky při připsání úroků. Jde mi o to, jestli zadat převod z mSpoření hned v den přípisu a nebo až v den zaúčtování úroků, což bývá až v pondělí například. Jde o to zachovat 1,2%.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 09:44

Většina bank (troufnu si tvrdit že téměř všechny) o víkendu měsíční úrok nepřipíše. Buď to udělá už v pátek večer/v noci na sobotu (dost časté), nebo až v pondělí. Ale za mBank toto jistě nevím, to chce experimentovat :). A to i s tím pásmem úroků, fakt se mi nezdá, že překročením 100k byť o jediný haléř by úrok spadl tak ostře pro celý vklad a ne jen částku nad limit. Ale možné je pravda vše :). Pak je lepší držet tam maximálně 99900 Kč a ne plných 100k (když, zjednodušeně řečeno a zaokrouhleno pro průměrně dlouhý měsíc, měsíční úrok před zdaněním je 0,1%, tedy stovka při maximálním využití 100k, po zdanění tedy kolem 85 Kč, což se i s rezervou pro delší měsíc do 100k pak vejde).
Ještě že toto sám neřeším, díky využití Wustenrot akce ze začátku roku mám až do ledna 2021 u nich garanci 1,7% bez omezení.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 6. 2020 09:57

S tím, že pokud se zůstatek překročí jen o haléř nad 100tis je úroková sazba na celý zůstatek 0,1% jsem si téměř jistý. Toto je nevýhoda mBank. V IB se aktuální úroková sazba nezobrazuje, což je škoda.
Ano, myslel jsem jako třeba teď 29.5. připsány úroky na mSpoření s tím, že Datum zaúčtování byl až v pondělí 1.6. Převádět už v pátek nebo až v pondělí?
Někdo mi říkal, že snad se bere jako výsledná částka pro úročení zůstatek na konci dne, tedy k půlnoci. Otázka je jestli už zaúčtovaná nebo jen připsaná.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 10:04

A stojí takové úvahy fakt za to, když to není jisté? Vždyť při metodě co popisuji výše (tedy mít tam o stovku méně než maximum) se za měsíc na úrocích po zdanění přijde o méně než 9 haléřů! Tedy částka zanedbatelná oproti tomu, kdyby se fakt celý vklad nějakou dobu úročil téměř nulovou sazbou.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 3. 6. 2020 10:50

y2key, nevím proč řešíš takové nesmysly. Tak tam dej 99tis a máš po starostech.
Naposledy upravil fanyn3 dne 3. 6. 2020 10:52, celkově upraveno 1
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 10:50

Stačí jim poslat dotaz mailem, ale na to jsme tady asi líní všichni :-)
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka