mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 6. 7. 2020 10:57

Ten bonus příjde na mspoření takže to potřebuješ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 6. 7. 2020 21:42

A těch 5 + 5 plateb pro získání bonusu. Je tam nějaká minimální výše jedné platby? Nikde jsem to nenašel, ale pro jistotu se ptám, kdybych hledal blbě :-)
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 7. 7. 2020 09:12

peter23p píše:Ten bonus příjde na mspoření takže to potřebuješ

Ok, díky. To jsem nevěděl.

fiasky píše:A těch 5 + 5 plateb pro získání bonusu. Je tam nějaká minimální výše jedné platby? Nikde jsem to nenašel, ale pro jistotu se ptám, kdybych hledal blbě

V pravidlech akce se o výši platby nepíše (https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... en2020.pdf).

Do 30. 11. 2020 mají aktivní alespoň jednu z následujícíchvariant spořeníu mSpoření:
- Koncovky ztransakcí
- Procenta ztransakcí
- Fixní částka při uskutečňování transakcí
- Spoření stanovené částky jednou za měsíc

Nastavil jsem si tedy trvalý příkaz na 1 Kč měsíčně.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L - Core 7. 7. 2020 14:39

Takže si to shrnu:
- založím mKonto, tam musím do týdne převést nějaké peníze (podmínka pro 1000+500Kč bonus)
- založím až 8x mSpoření s fixním trvalým příkazem 1Kč měsíčně na všechna spoření z mKonta
- na mSpoření převedu peníze odjinud, ale musím si hlídat, abych ani na jednom nepřešvihl 100.000 Kč

...jak je to s připsanými úroky? Je třeba s tím kalkulovat a vložit tam přiměřeně méně, aby se po skončení měsíce nedostala částka na každém mSpoření nad 100.000? Nebo se připsané úroky "netrestají" pádem na 0,01% a je možno tam rovnou poslat 99.999 Kč + jednu korunu trvalým příkazem?

...a od 30.11. je pak třeba si pohlídat, aby tam byla rezerva na ten 1500 Kč bonus?
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 7. 2020 16:54

Já myslím že ten bonus může přijít i dříve než 30.11. (podle toho kdy založíte), pokud Mbank dodrží své vlastní podmínky. Třebaže ta podmínka pro klienta tam je, aktivní Msporeni do 30.11.
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod limec 7. 7. 2020 17:05

L - Core píše: na mSpoření převedu peníze odjinud,

penize poslat na mkonto ne primo na msporeni jinak se vrati

v podminkach pisou ze odmenu vyplati do 60 dni po splbeni podminek tak se klidne muze stat ze nejdriv poslou penize v prosinci :)
limec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 7. 2020 17:54

Tak pokud někdo založí teď v 7/20, tak na plnění podmínek plateb kartou má měsíce 8/20 a 9/20, a banka pak na výplatu bonusu 10/20 a 11/20.
Obecně ano, můžou vyplatit až v prosinci, ale i dříve, a pokud by někdo měl naplněný Cíl na Msporeni na téměř 100000, tak se může stát že kvůli tomu ten limit překročí. Jestli by ho to skutečně postihlo na úroku, to nevím.
Ten bonus se asi vyplácí ve dvou dávkách, že?
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 7. 2020 18:58

Jakmile se v obálce mSpoření dosáhne výše 100 000 Kč, tak se neúročí 1,2%, ale celá částka (!!!) tím minimálním úrokem. Tedy tam není uplatňované pásmové úročení, proto je dobré vždy hlídat výši. Třeba to pořád držet na 99 000 Kč.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 7. 7. 2020 19:33

Třeba Trinity umí rozlišovat, jakou část zůstatku si tam uložil klient a jakou mu tam připsala banka na úrocích. Pokud člověk přelezl do vyššího pásma jen kvůli úrokům, zůstatek se mu úročil podle nižšího pásma.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 7. 2020 19:40

Tak ono to neznamená, že by to mBank neuměla, prostě to tak mají nastavené. :-)
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod L - Core 8. 7. 2020 16:01

Teda ale to jejich bankovnictví, ta šaškárna kolem těch mSpoření, to je něco. Nelze třeba v IB nastavit jakýkoliv název, pokud tam nenechám ten nějaký jejich default ("Můj cíl" např.), IB řve o nedovoleném názvu. A vykecávat na placené lince (telefon 800 jsem neobjevil) se mi nechce.

Zatím jsem tam nenašel, kde by asi tak v IB mohly být výpisy z účtů (mKonto + mSpoření), jasně, mám to založené den, třeba to tam po skončení měsíce vyskočí. Nebo to posílají jen e-mailem?
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 7. 2020 16:10

mSpoření název lze zvolit/změnit, ale musí to být text, žádná číslice v něm, to už někdo psal.
Ano výpisy účtů/kreditek chodí emailem (například červnový výpis mKonta mi přišel právě dnes). Výchozí formát je HTML text, pokud chceš "hezčí" výpis v PDF, lze v nastavení změnit.
Doporučuji co nejvíc využívat jejich mobilní appku, je výrazně přehlednější než IB (ten už vůbec nepoužívám).
Naposledy upravil minarjo dne 8. 7. 2020 20:25, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 8. 7. 2020 16:21

Lze si také výpis vygenerovat kdykoliv, v historii je vpravo nahoře "změnit zobrazení" a dole po zatržení Exportovat historii lze zvolit PDF. To tam zbylo z minulého IB, dobrá funkce.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod tojejedno2 8. 7. 2020 17:49

Chci si založit účet kvůli tomu bonusu a možná využít občas i mkartu svět. Nabízí mi to mastercard i visu. Prý je vše zdarma, vedení atd. Co byste zvolili? Moc do zahraničí nejezdím a když, tak mám Revolut, který je MasterCard. Mám i pár debetek i kreditku, vše master. Takže se nabízí vzít tu visu. Ale prý má horší kurzy.
tojejedno2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 7. 2020 19:37

Prý má horší kurzy... Kdo říkal, Máňa? Snad se můžeš podívat sám a porovnat si to:
https://www.mbank.cz/osobni/karty/debet ... arta-svet/
Rozdíl je 0,1 až 0,2%, je to pro tebe rozhodující?
Kolem.jdouci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka