mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 11. 8. 2020 11:34

Omlouvam se Ropovi za trolleni, ale nedalo mi to :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 11:18

Kód: Vybrat vše
Dobrý den, s lítostí Vám musíme oznámit, že Vaše žádost byla zamítnuta. Dle analýzy provedené podle vnitřních předpisů banky nesplňuje Vaše aktuální situace požadavky pro založení bankovního účtu.

Dlouhodobý problém se kterým se u mBank potýkám a nikdo z jejich pracovníků mi do dneška nebyl schopen sdělit bližší informace. U žádné jiné banky jsem se založením účtu neměl takové problémy jako právě u mBank!
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 12. 8. 2020 11:27

ja mel jednou u RB problem, mylne me evidovali jako politicky exponovanou osobu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 8. 2020 11:54

U mBank nelze zalozit bezny ucet, pokud ma clovek exekuci.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 11:58

Nemám exekuci, dluhy, půjčky, zkrátka nic co by mě mělo z toho procesu vyřadit. Nechápu to.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 12. 8. 2020 12:05

Jestli nemáš jiný účet, je (s nějakými omezeními?) povinnost založit „základní účet“.

Popř. možná si přes GDPR vyžádat všechny informace, co o „tobě“ vedou – pokud nic neukládají, a jen jim nějaký cizí systém ukázal, že kdovíco, tak nevím, ale záznam o zamítnutí (i s tím, co mají poznamenané o důvodu) bys snad dostat mohl.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 8. 2020 12:46

základní účet jsou povinni založit jen v případě, že žádný jiný účet (v žádné bance v ČR) nemá
a přes GDPR mu stejně (IMHO) nepoví proč byl odmítnut
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 13:35

Peta809:
A neměl jsi u nich opakovaně někdy účet, za jehož založení jsi dostal odměnu?
Pokud banka vidí, že jsi například 2x u nich založil účet, dostal odměny za založení a pak účet nevyužíval a zrušil, tak se nedivím, že si nastavili systém tak, aby se jim to co nejméně opakovalo.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 15:45

Účet jsem u nich právě nikdy neměl. Až teď kvůli té akci si chci účet založit.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod muf2muf 12. 8. 2020 17:38

Tedy musím říct, že mBank zaskočila rychlostí. 7.8. provedeny platby kartou a 10.8. připsaný první bonus. Čekal jsem obstrukce a zdržování, 4 dny příjemně překvapily :-)
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 18:04

Peta809: tak to je divné, já osobně neznám nikoho, komu by účet u mBank nezaložili.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2020 18:36

peta809: to možná taky může být AML zákonem - tedy zákonem proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Už jsem v praxi viděl, jak zrušili ze dne na den účet společnosti, která si po deseti letech vybrala 300 000 Kč v hotovosti (samozřejmě na legální nákupy).
Tam ti samozřejmě neřeknou proč ti účet nezaložili. A bude hůř, protože v poslanecké sněmovně leží novela, která vše zpřísňuje a navíc zvyšuje sankce.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 19:38

Dobrý, máme známého, kterému dělali před pár lety implantáty a předělávali všechny korunky, prostě taková celková rekonstrukce :D Jeho zubař chtěl celou částku předem v hotovosti. Vím, že kamarád špačkoval, že to nemohl zaplatit bankovním převodem předem, to zubař striktně odmítl. Prostě musel dovalit hotovost a byl to ranec, vybíral to z účtu.
Tak brzo bude terorista každý, kdo si nechá udělat nové zuby.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 20:26

Ninaa píše:Peta809: tak to je divné, já osobně neznám nikoho, komu by účet u mBank nezaložili.

Osobně znám takové další dva.

Jinak opravdu, já terorismus nefinancuji a ani obří výběry hotovosti nedělám.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 13. 8. 2020 08:34

Ověřování je u většiny bank. Třeba při založení jakéhokoliv účtu v KB systém ověřuje klienta a bankéř musí přímo čekat (v sekundách) až bude klient povolen, tato informace se mu v systému zobrazí.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka