mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 14. 10. 2020 17:10

tak se hlasim ze zahrobí (nejaci me tu jiste znaji, dlouho jsem tu nebyl) no pri letni registracce u mBank jsem paralelne (nechapu jak se to mohlo stát) nezvladl aktivovat ucet a sporici obalky. No reklamace a moji zadost zamitnuta a konec hry. Vse je ok, banka jen uz neni tak vstricna jak bejvavolo, ucet klasika pouzivam, ale buh vi co bude.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 14. 10. 2020 20:11

Persbrandt píše:er99: A to se teda zeptam, pamatujete si, kdy jste presne to Mkonto zakladal? Jestli asi ve stejne dobe jako ja, tak to je celkem legrace, kdyz mne pripsali bez reklamace 17.9. a vam i s reklamaci ve stejny den...takze to vlastne ta reklamace nijak neuspisila.
A nereklamoval jste v 7/2020 vzhledem k podminkam prilis brzo? Vlastne na prvni cast bonusu jste v te dobe uz asi mel narok...

Ja teda jsem u sebe tak trochu ocekaval problemy s bonusem, protoze mi tehdy na Mkiosku zalozili jenom Mkonto bez Msporeni (podminkou bylo zalozit Msporeni spolu s Mkontem), ale byla to jejich chyba, zahy jsem si Msporeni pres IB dozalozil a na muj mailovy pozadavek mi potvrdili, ze budu taky do te kampane zarazen. Nakonec tedy pripsali bonus v tom zari, aniz by byla nutna reklamace.

Žádal jsem 15/5/2020.
Podmínky pro přiznání bonusu jsem měl již k 30/06/2020 splněny.
První reklamaci jsem podával na konci 07/2020.
Nyní se dívám, že mi byl bonus dodatečně připsán 07/10/2020. 17/09/2020 to nebylo. To jsem popletl.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 15. 10. 2020 02:42

shockerek píše:Bratr má starší telefon bez NFC, takže planujeme se sejít, vložit jeho kartu do mýho a v Albertu koupit na samooblužný pokladně něco jako 5 tatranek po jedný a voilà. :)

Jestli jste ten Váš NFC telefon použil v této akci i na svůj bonus, nemůže být problém, když ho budete chtít použít i pro bratra? Já teda opravdu nevím jestli jsou schopni identifikovat konkrétní zařízení. Ale říkám si že když jsou schopni rozlišit fyzickou plastovou kartu od chytrého telefonu (podmínka akce), tak třeba jsou. Ale i kdyby jo, tak to stejně nemusí pokládat za překážku pro bonus. Tipoval bych že pravidla akce toto výslovně zakazovat nebudou.
Nechtěl jsem strašit, jen mne tato úvaha napadla.

-- 15. 10. 2020 03:05 --

eR99 píše:Žádal jsem 15/5/2020.
Podmínky pro přiznání bonusu jsem měl již k 30/06/2020 splněny.
První reklamaci jsem podával na konci 07/2020.
Nyní se dívám, že mi byl bonus dodatečně připsán 07/10/2020. 17/09/2020 to nebylo. To jsem popletl.

Hm, takže Vám připsali ještě později než mně (navzdory reklamaci, dřívějšímu splnění podmínek i dřívějšímu datu založení účtu). Zajímavé...
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod culti 15. 10. 2020 20:09

Persbrandt píše:
shockerek píše:Bratr má starší telefon bez NFC, takže planujeme se sejít, vložit jeho kartu do mýho a v Albertu koupit na samooblužný pokladně něco jako 5 tatranek po jedný a voilà. :)

Jestli jste ten Váš NFC telefon použil v této akci i na svůj bonus, nemůže být problém, když ho budete chtít použít i pro bratra? Já teda opravdu nevím jestli jsou schopni identifikovat konkrétní zařízení. Ale říkám si že když jsou schopni rozlišit fyzickou plastovou kartu od chytrého telefonu (podmínka akce), tak třeba jsou. Ale i kdyby jo, tak to stejně nemusí pokládat za překážku pro bonus. Tipoval bych že pravidla akce toto výslovně zakazovat nebudou.
Nechtěl jsem strašit, jen mne tato úvaha napadla.

Tady asi zkusit hodit telefon do továrního nastavení - to by mělo pomoci.
culti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2020 20:46

Jo stejne chtel shockerek ten jeho android procistit :-))
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 17. 10. 2020 00:01

Kapříci připluli. ;-]
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2020 18:12

Kvůli dotazu známého si chci jen zopakovat známá fakta ohledně účtu se spoluvlastníkem:
1. Nabízí jen mBank a Unicredit
2. V případě úmrtí jednoho ze spoluvlastníků účet běží dál bez jakýchkoliv omezení

Jaký je další postup v případě úmrtí? Polovina ke dni úmrtí jde do dědictví?
Jde zemřelého spoluvlastníka nějak "vyšoupnout" a nahradit jiným?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2020 19:36

Nejprve se vypořádá SJM (což je v notářáku z dědictví) - čili 1/2 připadne jen druhému z manželů, zbytek jde do dědictví.
To druhé nevím, máma se zatím podruhé nevdala :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2020 09:43

Jak to probíhá "fyzicky" ? Účet tedy běží po celou dobu (od úmrtí do ukončení dědického řízení) bez blokace zůstatku nebo jeho části a druhý spolumajitel ho může plně ovládat (zakládat i rušit příkazy, vkládat a vybírat peníze), jen se z té poloviny, co jde do dědictví platí příslušné daně a poplatky? (Jestli to chápu správně, tak dle aktuálně platných dědických zákonů, tak jen 1 % odměna notáři)

-- 18. 10. 2020 09:43 --

Rodiče měli mBank?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 18. 10. 2020 09:50

suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 18. 10. 2020 11:24

Patrik: přesně tak to funguje. Účet není blokován, IB a karta přeživšího není blokována (jen karta a přístup do IB zemřelého - a to až se o tom banka dozví od notáře). Z vypořádání SJM a z té poloviny, kterou někdo zdědí se platí poplatek dle § 11 a následujících notářského tarifu.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 10. 2020 20:50

Účet pro 2 (rovnocenné maj.) nabízela ještě AirB, ale nemám os. vyzkoušeno. Trochu starší čl.:
https://www.penize.cz/ucty-karty/334274 ... z-poplatku
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 10. 2020 09:48

majitel + disponent není totéž co spolumajitelé
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 10. 2020 14:39

Přesně tak. Pokud zemře majitel, tak disponent je hodně rychle bez peněz.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod 11111 20. 10. 2020 04:48

No většinou se to disponent dozví dřív než banka a stačí peníze odčerpat. Banka se to dozví po několika měsících po smrti od notáře, anebo po měsíci od ČSSZ, pokud to byl důchodce, protože pak chce ČSSZ po bance vrátit poměrnou část důchodu a banka to musí vrátit i když na účtu ty prostředky třeba už nejsou.
11111
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka