mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2020 09:13

Dokument v PDF k tomu už je zveřejněn. Cituji plný jejich email co mi dnes došel.
mBank v emailu doručeném dnes v 7:58h píše:Informujeme o změně pro kreditní karty
Protože jsme především mobilní banka a chceme podporovat mobilní platby, rozhodli jsme se navýšit odměnu za mobilní platby mKreditkou Plus u obchodníka a zároveň zrušit původní odměnu za platby fyzickou kartou a na internetu. Odměna za platby mKreditkou e-Shop se nemění.
Od 1. 12. 2020 nastanou tyto změny:
- Nově získáte zpět 1 % z každé mobilní platby mKreditkou Plus.
- Rušíme původní odměny za platby fyzickou kartou a na internetu (2 % z plateb v zahraničí a 0,5 % z plateb v ČR).
Maximální výše odměny zůstává 200 Kč měsíčně. Odměnu vyplácíme na mSpoření.
Informace k doplňkovým službám k osobním kreditním kartám platné od 1. 12. 2020 najdete ZDE: https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... 2-2020.pdf
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 10. 2020 09:18

Přišlo mi to před chvilkou mailem.
Co přesně se myslí pod pojmem mobilní platby? Jenom platby mobilem a chytrými hodinkami (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay)? Čili s Revolutem je na mKreditce Plus konec?
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 22. 10. 2020 09:26

Ano, presne tak...(chteji lidi naucit platit mobilem, viz. i jejich reklama)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 10. 2020 10:23

Bezkontaktní výběr 4 500 Kč z bankomatu Google Pay > Curve > mKreditka Plus by tedy měl být OK, ne?
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2020 10:30

NE, stále nechápeš že platba na straně mBank musí být TOKENEM jejich karty (tedy tím virtuálním náhradním číslem/účtem spojeným s kartou, které vytvoří napevno Google/Apple pay při vložení jakékoliv karty s podporou mobilních plateb do appky G/Apay), nikoliv klasickým číslem karty co je vyryté do plastu. V PDF to je uvedeno jasně. Použití tokenu karty Curve ti je nanic, protože na straně mBank je to stále net platba přímo číslem hlavní karty (neboli mBank ani nemůže vědět, že obchodník Curve coby prostředník měl použitou mobilní platbu, když Curve po mBank stále chce platbu netovou z hlavního čísla karty uvedeného na plastu).
Udělali to v mBank moc šikovně, toto nejde žádným prostředníkem typu Curve obejít - banka moc dobře pozná, zda byla platba přes mobil jejich kartou právě tím, že nebylo použito číslo dané karty, ale číslo tokenu. Některé banky mobilní (tedy tokenizované) platby odlišují přímo v seznamu transakcí (třeba ČS v George appce grafickým symbolem mobilu s vysílačem).
A pokud by to někoho napadlo: NE, číslo tokenu (např. v Google pay nazvané jako Číslo virtuálního účtu) opravdu nelze použít přímo v platbě mimo danou mobilní technologii (třeba v Curve k propojení s danou kartou) kromě jiného i proto, že to číslo tokenu karty není uživateli známé celé (GPay ukazuje jen poslední 4 čísla tokenu, podobně jako účtenky od obchodníků - bezpečnost).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 22. 10. 2020 10:55

Hmmm... Ale některé eshopy (třeba alza) mají možnost platby GPay. Čili tam se použije token a bonus by byl, přestože by to byla platba na internetu, nikoliv fyzicky mobilem, ne?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 10. 2020 10:57

A co dobiti Revolutu pomocí Apple Pay?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2020 11:00

Takových eshopů už je hodně, dost to usnadňuje platby v daném e-shopu při objednávce na mobilu, taky využívám - jen se vybere z vyskakujícího seznamu GPay appky karta, a je hned zaplaceno (ještě rychlejší než končící MasterPass, většina platebních bran právě s likvidací MasterPass začíná umožňovat G/Apay). Ale nevím jistě, zda při takové online G/Apay platbě je platební bráně předán token, nebo klasické údaje karty - a tedy zda od 1.12. mB+ s nebo bez odměny, to pak bude muset někdo v prosinci vyzkoušet :) (do té doby nevím zda jde spolehlivě poznat, jaké číslo karty je při online G/Apay platbě předáno, token může být dost možná využíván jen při fyzických NFC platbách, třeba to odsud někdo spolehlivě ví).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 10. 2020 11:09

Dobíjet jsem Revolut kreditkou ČS přes GPay a v Georgi u toho mám ikonku mobilní platby. Jak to má mBank nevím.
Naposledy upravil hopo.hopo dne 22. 10. 2020 11:10, celkově upraveno 1
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2020 11:09

V souvislosti s touto novinkou u mBank+ kk: ví někdo spolehlivě, nejlépe z osobní zkušenosti, zda lze jednu mBank kreditku přidat do GPay ve dvou různých mobilech (různých lidí-členů rodiny, tedy pod různým Google účtem), aby to fungovalo v obou? Nebo registrace karty v GPay druhého mobilu způsobí zneplatnění v tom prvním? Díky, nemožnost od prosince "naklonovat" mBank+ skrz Curve, aby oboje bylo s bonusem, tuto otázku činí myslím zajímavou i pro ostatní.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 22. 10. 2020 12:28

Ano karta jde přidat do dvou mobilů a platí obě, nedávno sem to zkoušel s kreditkou ČS. Je pravda že jeden z mobilů neměl NFC funkci ale to na přidání vliv nemá.

hopo.hopo píše:Dobíjet jsem Revolut kreditkou ČS přes GPay a v Georgi u toho mám ikonku mobilní platby. Jak to má mBank nevím.
Jo tak přesně tohle mě taky napadlo takže jsem hned koukal na podmínky ale fungovat to bohužel asi nebude protože to mají ve výlukách bod 2.9 a Revolut budou brát jako předplacenou kartu.

2.9 Z odměn jsou vyloučeny následující typy transakcí:
• platby prostřednictvím České pošty,
• dobíjení předplacených karet a elektronických peněženek, platby do jiných fi nančních institucí a na virtuální účty (transakce s MCC kódem 6012),
• platby provedené u sázkových společností, v kasinech a podobné transakce (transakce s MCC kódem 7995).
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 10. 2020 12:37

obávám se, že revolut dobití přes gpay nebude akceptováno... V pdf podmínkách zveřejněných na mbank.cz (odkaz v mailu s oznámením změn) je uvedeno v bodu 2.2:

Z každé zaúčtované bezhotovostní platby u obchodníka prostřednictvím terminálu provedené tokenem kreditní karty mKreditka Plus...

takže myslím, že online platba přes gpay nebude s bonusem...
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 22. 10. 2020 13:25

Zdravím diskutující. Ano, takové platby nebudou s bonusem.
Finmxpert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 22. 10. 2020 13:57

Takže průměrný klient by měl ideálně mít dvě kreditky, jednu na fyzické nákupy a jednou na on-line, aby měl ze všeho 1%? Nebo vůbec nejde mít obě?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 22. 10. 2020 14:30

Můžeš mít obě kk v tom problém není. Holt asi chtějí ušetřit, protože většina bude mít jednu kk. Ale kdo má eshop a curve, tak to řešit nemusí.
cz01
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků