mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 1. 2. 2021 13:53

Koukám, že navždy zdarma banka si stále trvá na zpoplatnění okamžité platby, no uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2021 12:18

Tak si chci založit 8 cílů na mspoření nasypal jsem prachy na bú, ale mají to nějak seklé jak IB tak SB
Zkusím později
*** už to jde
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 10. 2. 2021 00:31

vlkoslav píše:Tuším, že se kdysi někde psalo, že záleží na tom, jak došlo k překročení 100k. Když jen připsáním úroků, tak dobře, úročí se furt celá částka, klidně řetězeně léta, ale jakmile by k tomu došlo vkladem, nebo by se přivložilo cokoli už k překročené sumě, šel by úrok do háje.

Tohle je zajímavé. Nezkoušel to někdo? Ať už třeba nevědomky, že tam zapomněl úroky..
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 2. 2021 10:45

NTV. Vydělám 2Kč/rok, kolo č. 578. :roll: :-[
Chcete nějaký bonus? Kódy (Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 10. 2. 2021 11:02

Mně se bankéř Trinity snažil tvrdit, že oni to mají taky tak: pokud člověk překročí hranici lépe úročeného pásma jen kvůli připsaným úrokům, tak mu ten lepší urok zůstane. Podle mě by to ale bylo nealgoritmizovatelné, respektive by to byla šílenost s ohledem na výpočetní výkon. Já mám mSpoření od začátku (cca 2012) a to by museli při výpočtu úroků každý měsíc analyzovat celých předchozích 9 let aby zjistili, jaká část zůstatku tam vznikla vkladem a jaká připsanými úroky.
Podle mě je natvrdo stanovená nějaká mez, třeba 105 000, aby se do toho vešly i úroky za několik let.
Co na to finmexpert?
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Finmxpert 10. 2. 2021 11:37

Interní nastavení produktů samozřejmě nemůžu komentovat. Tak jen řeknu, že se mi tento styl přemýšlení líbí a přesně takhle bych to udělal.
Finmxpert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 10. 2. 2021 16:53

Lenka_2 píše:Podle mě by to ale bylo nealgoritmizovatelné, respektive by to byla šílenost s ohledem na výpočetní výkon. Já mám mSpoření od začátku (cca 2012) a to by museli při výpočtu úroků každý měsíc analyzovat celých předchozích 9 let aby zjistili, jaká část zůstatku tam vznikla vkladem a jaká připsanými úroky.
Tohle by bylo na výkon triviální, stačí udržovat průběžný součet. (Spíš je to „nealgoritmizovatelné“ protože to zadání je nejasné – když vložím 99000, dostanu 500 úrok, a pošlu 1000 pryč, poslal jsem 1000 z vkladu, 500 z vkladu a 500 z úroků, nebo nějaký jiný poměr? Samozřejmě, že se to dá definovat přesně, ale klientům by se to každopádně těžko vysvětlovalo a akorát by to vedlo k drahým reklamacím. Takže je lepší mít v podmínkách, že nad limit se neúročí, a když se náhodou úročí, on si málokdo bude stěžovat.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PavlicekAZ 10. 2. 2021 21:27

Tomas999 píše:Tak odmena za kreditku stále nič. Myslite, že už reklamovať?

nápodobně,
také mám dostat 1% z plateb pomocí NFC
celý leden sem s ní platil a v únoru nikde nic nevidím

v bance mi říkaly ať to zkusím reklamovat za měsíc:/
PavlicekAZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .357 11. 2. 2021 09:17

Vydrž, kapříci zpravidla připlouvají až někdy v půlce měsíce, většinou 16.
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkoslav 12. 2. 2021 16:26

Lenka_2 píše:Podle mě by to ale bylo nealgoritmizovatelné, respektive by to byla šílenost...

No nevím, programátor nejsem. Co takhle - částka je vyšší, než 100k --> byl nějaký vklad? Ne -> úročím, Ano -> úrok sek?
Plus nastavím nějaký příznak pro další měsíc.
vlkoslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 2. 2021 17:05

Takže bylo tam 99 990, vložíš 1 Kč, takže vkladem mez nepřekročíš a pak ti připíšou úrok 90 Kč. Podle tvého algoritmu jsi v háji, přestože k překročení došlo kvůli úrokům.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkoslav 12. 2. 2021 17:09

Nerozumím, proč bych měl být v háji. K překročení nedošlo jen úročením.
Už chápu, napsal jsem "k překročené sumě". Ale to já neznám tu přesnou formulaci pravidla, to jsem formuloval spekulativně. Stačí ta úvodní část.

Počkat, blbost. V háji nejsem. Úročená částka by byla 99991, takže by se normálně úročilo. Ten můj algoritmus by se uplatnil až další měsíc...
vlkoslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 2. 2021 18:35

No jasně, tak to myslím, že další měsíc budeš v háji.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkoslav 13. 2. 2021 11:05

Pokud ten další měsíc nic nepřivložím, tak nebudu. Proč bych měl být? Podle toho algoritmu se bude stále, teoreticky do nekonečna, plně úročit, dokud něco aktivně nepřidám (případně i neodeberu tak nešikovně, že by zůstatek byl nad 100k).
vlkoslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 2. 2021 11:09

Lol Phirae píše:NTV. Vydělám 2Kč/rok, kolo č. 578. :roll: :-[

579.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka