mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_F 17. 2. 2021 08:56

Také bych se přihlásil. Když posuzuji IB pro BÚ, chci aby bylo ovládání pochopitelné a intuitivní. Stejně jako Patrik nemám žádný SB, ke svým účtům přistupuji zásadně z IB, přes SMS z "hloupého" telefonu.
Ale uznávám že jsem exot. Většinu platebních karet jsem získal tak že "byly k účtu" a nedokázal jsem je nějak odmítnout při zakládání účtů. Platím z 99% cash, nebo převodem. Paraleleně probíhající diskuzi o SIPO se usmívám, neb bych nikoho nenechal si něco strhávat z mého účtu bez mého vědomí (kontroly) apod.
Každý jsme jiný, máme jiné priority. Já chci od banky jasné a přehledné IB, okamžité platby, "nekonečnou" historii v hledání a kdyby k tomu ještě za mého života někdy došlo, tak i nějaký ten úrok na SÚ. :-))
Výběry zdarma z vlastních/cizích bankomatů apod. jsou pro mne naprosto marginální při rozhodování o zřízení účtu.
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 17. 2. 2021 11:21

ja mel dve vlny, prvni kdy jsem nechapal jak nekdo pouziva apku v telefonu, jen jsem jen www ib. Ted jedu pouze ib pres apku. Dalsi vlna placeni kartou, na apple pay jsem se koukal, ze nikdy nechci u pokladky machat s telefonem, dneska uz u sebe nenosim zadnou kartu a vse jedu pres mobil.
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 17. 2. 2021 13:52

servpack píše:Občas mají konkurenceschopný úrok na spořicím účtu, ale to je tak jediné smysluplné využití této "banky" (smysluplnost odkládání peněz za úrok v řádu desetin procenta tu hodnotit nebudu).

Bylo to mysleno na tu dnesni bidu co je v ramci SU.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 2. 2021 11:50

PatrikChrz píše:
servpack píše:Neznám člověka, co by měl IB jako hlavní kritérium pro hodnocení banky. Když to vezmu z osobního pohledu, ve svých primárních bankách Fio a MMB už jsem v IB nebyl měsíce.

Tak teď už jednoho znáš. Pro mne je IB naprosto nejpodstatnější kritérium při výběru hlavní banky a používám ho několikrát denně, na počítači i na telefonu. Naopak nemám rád SB, akorát mi to zabírá místo v mobilu.

no hlavni banka, otazka je co je to hlavni banka? :) Kazda ma neco svoje +- takze uz dnes skoro nejsem schopen urcit co je moje hlavni banka kdyz jich mam XY :D
IB - to prece pouzivas jich hromadu, takze tam vlastne pracujes se vsema, ja treba s nejhorsim za me UCB. Kdyz to chci mit, musim s tim pracovat, pokud by to bylo jako kriterium tak to UCB konto rovnou zrusim nebot tam fakt nerad se prihlasuji, nerad zadavam prikaz a 1x mesicne je to pro me zazitek :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 19. 2. 2021 16:13

KK mBank eshop, rámec 25000. Jde ji přebít a zaplatit s ní 28000? Děkuji za radu.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 19. 2. 2021 16:24

Ano jde.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2021 17:13

ripper6 píše:
PatrikChrz píše:
servpack píše:Neznám člověka, co by měl IB jako hlavní kritérium pro hodnocení banky. Když to vezmu z osobního pohledu, ve svých primárních bankách Fio a MMB už jsem v IB nebyl měsíce.

Tak teď už jednoho znáš. Pro mne je IB naprosto nejpodstatnější kritérium při výběru hlavní banky a používám ho několikrát denně, na počítači i na telefonu. Naopak nemám rád SB, akorát mi to zabírá místo v mobilu.

no hlavni banka, otazka je co je to hlavni banka? :) Kazda ma neco svoje +- takze uz dnes skoro nejsem schopen urcit co je moje hlavni banka kdyz jich mam XY :D
IB - to prece pouzivas jich hromadu, takze tam vlastne pracujes se vsema, ja treba s nejhorsim za me UCB. Kdyz to chci mit, musim s tim pracovat, pokud by to bylo jako kriterium tak to UCB konto rovnou zrusim nebot tam fakt nerad se prihlasuji, nerad zadavam prikaz a 1x mesicne je to pro me zazitek :D

Hlavní banka je u mne ta, kam si nechávám posílat výplatu a že které platím běžné platby.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2021 17:39

No u tebe - a já mám do jedné banky všechny příchozí platby a všechny odchozí z druhé banky (jeden přesun měsíčně z Banky A do Banky B). která je hlavní?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod farang 19. 2. 2021 17:54

Patriku, čistě ze zvědavosti - jakou banku máte jako hlavní vy?
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 19. 2. 2021 18:13

fio
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 19. 2. 2021 20:42

Děkuji.
Ještě jaka je tam max. vratka, pamatuji se dobře že 200?

-- 19. 2. 2021 19:44 --

Moc toho ale nevyspekuluji, už mi zbyla jen Kk ČSOB a HB, obojí také nedostatečný limit.

-- 19. 2. 2021 19:47 --

A ještě, na KK mBank mi přijde vratka. Bere se jako splátka?

Omlouvám se, že otravuji, zapomínám to.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jisy 19. 2. 2021 20:52

Max vratka je 200 a jde na 1.účet mSpoření.

S tou vratkou jako splátkou si nejsem jist, nikdy jsem to u mBank nepoužil.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 2. 2021 23:51

libol píše:No u tebe - a já mám do jedné banky všechny příchozí platby a všechny odchozí z druhé banky (jeden přesun měsíčně z Banky A do Banky B). která je hlavní?

Kazdej to ma prece jinak, me treba FIO nevyhovovalo, ani nemelo uziti takze jsem ho rovnou zrusil :)

mBank - Visa Svet, tehdy levny a snadny uver v te dobe, jelikoz jine banky meli i vic a nebo zase prudili s papirama (mBank neprudila) takze na to treba byla dobra mBank :)

Equa - nemuselo se treba resit kde a kdy vyberu po flamu z jakeho ATM a kolik (u jine banky byla treba podminka)

atd atd nejakou banku nechas proste z nostalgie (treba pamatujes dobre cislo konta), jinou mas ze je treba pratelska ke kryptomenam (FIO, RB delali treba driv problemy nebo bloknuli transakce).
Ja nemam hlavni ani jednu, jelikoz z jedne platim drobne veci, jinam chodi penize, z jine zase posilam penize, jinou mam zase ze je tam karta na cestovani, dalsi mam zase kartu kde je treba 1000kc a nebojim se to v noci cpat do bankomatu :D Dalsi slouzi treba kvuli pojisteni na cesty (Premium ruzne konta).

Celkove ale uz me to staci, zacinam ztracet karty po byte a to neni dobre (ztratil jsem uz Creditas a nasel, podarilo se me ztratit mBank delfina - pak nalezena) 8-S
Do toho i VZP kartu, nasel jsem ji za skrini :-l
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 20. 2. 2021 10:58

čéče ty si to děláš čím dál víc složitější :-)) 8-D
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod TheSubways 22. 2. 2021 18:34

Rozumím správně, že při SEPA platbě přes mKonto, ke kterému je přidělena mKarta svět platí standardní měnové kurzy mBank (tzv. ne ty zvýhodněné pro mKartu)?
TheSubways
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka