mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 2. 2021 17:50

Ano, standardní kurz. Zvýhodněný kurz navíc neplatí pro všechny karty, jen pro mKartu Svět.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod TheSubways 22. 2. 2021 18:00

Děkuji moc za informaci.
TheSubways
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 24. 2. 2021 09:17

Nedorazila taky nekomu zprava, ze skoncila platnost obcanky a je potreba ji aktualizovat? Jako jo, za pul roku mi konci, ale tohle dopredu? Podle zadosti o zmenu udaju to ale vypada, ze zadnou platnost v systemu nemaji "Platnost do: NEUVEDENO" a 10 let jim to nevadilo?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kajer 24. 2. 2021 09:38

Ale tak jako jo. Ono si vobcas vzpomenou. Pred dlouhou dobou to poslali a dnes taky znovu. Tenkrat chteli at se stavim na pobocku, ze on line to nejde. Nevim jak dnes. Kazdopadne maj OP kterej byl do roku 2014. Pokud umozni scan/foto zaslat tak jim vyhovim a dodam ten kterej plati do 2024.
Takze asi tak...
kajer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 24. 2. 2021 09:48

Já si změnu OP nahlásil přes IB, včetně nahrání scanu, sice asi až rok po výměně, ale bylo to z důvodu, že jsem poté podával žádost o eshop kreditku. Ono jak jim v systému něco nesedí, tak se žádost v mBank zakousne a je po žížalkách a na několik platíček lexaurinu :-D 8-) ... Někde jsem to tu písal, byla to záležitost vyřízená v podstatě obratem ;-)
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 24. 2. 2021 09:50

zivan, kajer: důvodem je novela AML zákona, který přitahuje šrouby pro všechny. Najednou se všichni vzbudili s tím, že potřebují si všechny databáze identifikace klienta dát do pořádku.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2021 10:05

Tuhle mě někdo doporučoval m spoření, že tam lze dát celkem 800t s 0,9%. Jak to funguje podle popisu banky je mě jasný, ale nikde jsem se nedočetl, jestli tam jde jednorázově dát třeba 90t na každý z 8 a potom spořit dejme tomu po 10koruně?
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 24. 2. 2021 10:11

Založíš si účet a pak tam můžeš převést kolik chceš a spořit podle toho, co jsi navolil při zakládání ...
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 24. 2. 2021 10:15

@jirka mz Extra vklad z mKonta tomu mBank říká. Nemá to žádnou souvislost s tím, co sis navolil při zakládání
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2021 10:21

V mBance mám účet už dlouho, ale tohle mě nějak uniklo...
Takže já si navolím třeba těch 100t, s tím že budu spořit po dejme tomu 10kč z platby kartou a pak si tam hodím třeba 50t? No a když to budu chtít vybrat pokud nebude naspořeno těch 100t, lze to?
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 24. 2. 2021 10:27

Když zakládáš, zvolíš cílovou částku, já dávám menší, třeba 10000 Kč, aby mě to neopruzovalo hláškama, že nemám splněný cíl :D . Pak tam můžeš vložit, kolik chceš (z mspoření, zvolíš vklad a peníze se tam z mKonta nasypou). Stejně to funguje i obráceně, na mspoření zadáš převod, či jak se to jmenuje a kolik chceš vybereš, resp. převedeš na mKonto. Funguje to bez problému a on-line, tedy ostřelhbytě :-)
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 24. 2. 2021 10:27

Ano, převedeš to zpět na mKonto a jinam. Přestřelit 100k na jednotlivém mSpoření není dobré, pak se úročí skoro nulou celá částka.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2021 10:32

Přesněji řečeno "extravklad". :) Já mám všude cíl 100t a nic mě neotravuje. Šikovné je pozastavení cíle, zejména pro ty, kteří mKonto normálně používají, tím se pozastaví provádění nastavené spořicí transakce (např. těch 10,- z platby kartou).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2021 10:33

Takže základ je držet se pod 100t. A když dám cíl 10t můžu ten potom "přestřelit" a jít až třeba do 99t?
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 24. 2. 2021 15:59

Ano, to klidně můžeš.
Milos
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka