mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2021 14:47

Každou sezónu musi být člověk připraven co je zas nového :D
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2021 14:50

drkarel píše:což je rozdíl 1,6667 %


Na útratu za 50k už to stojí za rozmysleni.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 5. 2021 18:03

tmx643 píše:Obecně české banky dost vydělávají na kurzech a proto máme účty opravdu zdarma ve všech bankách, to nám v Německu nebo na Slovensku můžou jen závidět ...

V Německu a na Slovensku jsou účty zdarma nedostatkovým zbožím / raritou? Pokud je mi známo tak banky v ČR nikdy nebývaly lídry světového pokrokou v bankovním sektoru. Když přišla mBank v roce 2007 / 2008 s běžným účtem zdarma, tak už v mnoha vyspělých zemích byly takové účty dávno dostupné.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 5. 2021 18:43

Účty zdarma se všemi základními službami zdarma a bez podmínek příjmu / plateb, jak je to už několik let běžné v ČR, jinde rozhodně tak běžné není.
Jak Slovensko, tak Německo, mají účty běžně za 5-8 EUR měsíčně.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 5. 2021 19:16

Kdo nechce za účet ochotně platit, tak možnosti existují, naprostou raritou účet bez poplatku za vedení zase není - v Německu vzniklo v posledních letech nepřeberné množství fintechů - N26, Tomorrow, Vivid nebo Bitwala, účet lze získat bez poplatků i u několika kamenných bank, na Slovensku je situace horší, účtů bez poplatku za vedení bez dalších podmínek je poskrovnu, ale existují - nicméně, pravda, typicky nenabízí ani jeden výběr v měsíci (ani z vlastních bankomatů), z toho vyčnívá Fio, které je tak jednookým mezi slepými s dvěmi výběry "v ceně" za měsíc.

U běžných kamenných bank lze získat vedení běžného účtu při splnění podmínek, které jsou přísnější, než u bank v ČR - zpravidla nestačí jen obrat (s výjimkou UCB), ale jsou požadované typicky i buďto odchozí SEPA inkasa/trvalé příkazy a/nebo splnění nějakého obratu platebními kartami a/nebo splnění podmínky objemu aktiv (zpravidla od 10.000 eur výše, přičemž úroky na eurových spořicích účtech jsou většinou nulové, 0,1 % p.a. je nadstandard - asi jako všude v eurozóně), případně se lze "probojovat" při cross-selingu dalších produktů - typicky lze splnit kombinací kreditní karty, určitého vkladu měsíčně na spoření a nějakého úvěru, hypotéky anebo pojištění...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 5. 2021 10:28

Cetl jsem nekde clanek, ze u hypotek je CR oproti zahranici (jen zapad?) naopak vyrazne predrazene.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 5. 2021 11:37

Aktuální sazby u hypoték v Německu cca 1,5%, v Rakousku se pohybují 1,25-2%.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 5. 2021 12:59

Tak sazby centrálních bank jsou prakticky všude na 0, u nás jsou ale banky cizácké a víc nenažrané.

Z druhé strany jen ať dřou lidi a rýžují, sázím na jejich akcie.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 15. 5. 2021 14:43

Měl jste někdo platební kartu k eMAX účtu, které skončila platnost po 3/2019? Přišla Vám pokračovací karta, nebo už ne? Díky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 15. 5. 2021 23:29

Ono je to taky hodně mentalitou lidí. V ČR, kdyby zavedli poplatky za běžné operace na účtech, tak by to lidé asi raději zrušili a dali pod polštář. Prostě v Česku už nejsou ochotni lidé platit za základní bankovní služby a berou to jako samozřejmost, že to je zdarma. Zkrátka už jsme si zvykli a těžko by se odvykalo. To samé s úrokovými sazbami třeba na spořicích účtech. Přijde mi, že je to takovéto - jaká je poptávka, taková je nabídka. A banky to moc dobře vědí.

fremantle píše:Kdo nechce za účet ochotně platit, tak možnosti existují, naprostou raritou účet bez poplatku za vedení zase není - v Německu vzniklo v posledních letech nepřeberné množství fintechů - N26, Tomorrow, Vivid nebo Bitwala, účet lze získat bez poplatků i u několika kamenných bank, na Slovensku je situace horší, účtů bez poplatku za vedení bez dalších podmínek je poskrovnu, ale existují - nicméně, pravda, typicky nenabízí ani jeden výběr v měsíci (ani z vlastních bankomatů), z toho vyčnívá Fio, které je tak jednookým mezi slepými s dvěmi výběry "v ceně" za měsíc.

U běžných kamenných bank lze získat vedení běžného účtu při splnění podmínek, které jsou přísnější, než u bank v ČR - zpravidla nestačí jen obrat (s výjimkou UCB), ale jsou požadované typicky i buďto odchozí SEPA inkasa/trvalé příkazy a/nebo splnění nějakého obratu platebními kartami a/nebo splnění podmínky objemu aktiv (zpravidla od 10.000 eur výše, přičemž úroky na eurových spořicích účtech jsou většinou nulové, 0,1 % p.a. je nadstandard - asi jako všude v eurozóně), případně se lze "probojovat" při cross-selingu dalších produktů - typicky lze splnit kombinací kreditní karty, určitého vkladu měsíčně na spoření a nějakého úvěru, hypotéky anebo pojištění...
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zc 16. 5. 2021 08:45

Rop píše:Měl jste někdo platební kartu k eMAX účtu, které skončila platnost po 3/2019? Přišla Vám pokračovací karta, nebo už ne? Díky.

Ano, mám 2 karty ke 2 různým eMax účtům, předchozím končila platnost 06/20 a 01/21 a obnovené tj. pokračovací normálně přišly poštou do schránky. Jen jedna z nich je používaná (pro platby na internetu).
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 5. 2021 12:29

Ano, také mohu potvrdit, že během 03/21 přišla nová karta k Emaxu. A to ji už několik let nepoužívám, ale je to Visa, tak si ji nechávám pro strýčka Příhodu...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 16. 5. 2021 14:43

Já právě mám taky eMaxovou kartu na platby na internetu. Díky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2021 09:46

16. mBank jako vždy vyplácela odměny a mně za kreditku eShop poprvé dorazilo méně, než jsem očekával, a to cca o 45 Kč. Vzhledem k většímu množství plateb nejsem schopen jednoznačně určit, které byly bez odměny. Měl jsem tam ale (jako vždy) zejména platby přes Curve, ať už zaplacení Twisto, výběr z bankomatu či běžné platby v obchodech, i pár přímých net plateb bez Curve. Nic z oficiálního seznamu výluk (pošta, MCC 6012, sázení). Nejprve jsem si myslel, že odměněny nově nebyly ty dva výběry z bankomatů co jsem s Curve měl, ale to by částkou neodpovídalo (odměna nebyla přiznána za větší částku než ty výběry), takže něco dalšího muselo být bez. Nebudu těch 45 Kč hrotit (reklamovat), spíš mě zajímá, zda někdo další také nedostal teď za eShop méně než čekal.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod .357 20. 5. 2021 11:04

Stejná zkušenost, nedostal jsem odměnu za splacení vyúčtování Twisto!
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků