mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 2. 7. 2022 16:31

Já bych se tou zobrazovanou úrokovou sazbou netrápil. Důležité je, že úroky počítají dle jejich platného úrokového lístku ;-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 2. 7. 2022 17:49

fc70 píše:Nevezmou náhodou připsané úroky za ten měsíc a nevydělí průměrným zůstatkem?
Já to zkoušel přes vážený průměr úrokových sazeb, kde jako váhy byly aktuálně uložené částky. Celkem to sedělo, jen výsledky bylo ještě potřeba násobit konstantou 1,019. Buď to vyšlo náhodou, nebo má ta konstanta nějaký význam, který nevidím.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 2. 7. 2022 18:03

Je to v podstatě tak, jak píše regin.
Zobrazovaná úroková sazba je vypočtena ze staré a nové sazby , podle data, ke kterému byla nová sazba vyhlášena. Další měsíc by se to mělo srovnat.
Ptal jsem se na infolince.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 2. 7. 2022 18:18

Před sazbou 5% jsem tam měl nulu. Pak jsem jednou transakcí účet naplnil, úroky se připsaly přesně jako částka × dny / 365 × 5 % zaokrouhlené. Když to spočítám obráceně z úroků na sazbu, vyjde mi 5,0950… ale v detailu účtu vidím sazbu 5,12 %.

-- 2. 7. 2022 19:21 --

… a u jiného účtu s přesně stejným zůstatkem přidaným v tentýž den (o pár minut později), a s přesně stejným přidaným úrokem, vidím 5,13 %.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod regin 2. 7. 2022 20:10

To je nějaké divné, aby vyšlo 5,0950 %. Buď je chyba ve výpočtu, nebo na takový rozdíl musela být uložena dost malá částka (pod 500 Kč na 4 dny).
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 2. 7. 2022 20:11

Možná zohledňují i datum / čas vložení peněz s přesností na minuty ... ;-)
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 2. 7. 2022 20:56

Já myslel zaokrouhlování. Když bude částka 465,65 Kč uložena na 4 dny s 5% sazbou, pak
úrok = částka × dny / 365 × sazba = 465,65 × 4 / 365 × 5 % = 0,255151 Kč
Když se ten úrok zaokrouhlí na haléře na 0,26 Kč a vypočítá se zpětně sazba vyjde:
sazba = úrok / částka / dny × 365 = 0,26 / 465,65 / 4 × 365 = 5,0950 %
Při vyšší částce a/nebo počtu dnů bude rozdíl čím dál menší.

Ale fakt je, že tu jejich sazbu ke konci měsíce mohou počítat různě. Můžou různě zaokrouhlovat mezivýpočty, mohou počítat části dne, mohou třeba vynechávat poslední (nebo první) den, nebo tam jednoduše mají nějakou chybu. Jak už tu padlo, není důležité, co ukazují, ale co pak připíšou. Jen některým šťouralům (jako třeba mně) to prostě nedá pokoj. :-D
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 7. 2022 23:04

mBank mi uz druhy den zamita vsechny zadosti o další cíle spoření z duvodu ze uz je nejaka zadost aktivni. Ale v IB nejak nemuzu najit kde zobrazit seznam aktivnich žádosti. Jde to nejak?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 3. 7. 2022 07:32

Ano, v omalovánkách se k tomu dá proklikat, ale neptej se jak ... jednou jsem se na to doklikal a mám z toho trauma ještě teď (ostatně jako z celých jejich omalovánek, ještě že SB je použitelné a k běžnému životu stačí). Těmi žádostmi jsi jim zavařil Matrix, u mB je známo, že lze mít aktivní jen jednu žádost ... Tzn. cíle zakládat postupně, jakmile máš cíl aktivní, zakládat další (jde to ale rychle, 4 cíle jsem měl vyřešeny během 10 minut).
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zc 3. 7. 2022 09:33

taylor729 píše:...... Ale v IB nejak nemuzu najit kde zobrazit seznam aktivnich žádosti. Jde to nejak?

Horní řádek - INFO -> sloupec POMOC -> Stav žádosti.
Ale ani tam jsem se toho moc nedozvěděl, není tam datum ani pravdivý aktuální stav. U všech žádostí o nastavení cíle mám zobrazeno "Žádost přijatá ke zpracování" (Ano, takto čitelně). Dokonce i u žádosti, která byla zamítnuta z důvodu jiné probíhající žádosti.
Orientovat se dá snad jen podle názvu a čísla žádosti a porovnáním se zprávami v emailu.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 3. 7. 2022 13:10

Dik, je to tam, ale jak říkáš, je to naprosto nepřehledný :D
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 7. 2022 03:16

regin píše:To je nějaké divné, aby vyšlo 5,0950 %. Buď je chyba ve výpočtu, nebo na takový rozdíl musela být uložena dost malá částka (pod 500 Kč na 4 dny).
Máš pravdu, teď to zkouším znovu a nevychází mi to stejně. Nevidím proč, nemám to tak podrobně poznamenané – asi nějaký překlep. Omlouvám se.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 7. 2022 07:34

V kolik hodin odchází z mBank standardní platba do jiné banky?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 4. 7. 2022 09:45

Standardní platby odcházejí z mBank několikrát denně. Aby standardní platba přišla do jiné banky v ten samý den, je potřeba zadat příkaz do 13 hodin, viz. https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... onani.html
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 4. 7. 2022 11:10

mSpoření nepodporuje okamžité platby z jiné banky? Poslal jsem na mSpoření z FIO včera peníze, a dnes tam stále nejsou
stepano
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků