mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 3. 8. 2022 21:11

ripper6 píše:Pokud zkousim appku mBank, tak nove jsem zjistil ze vlastne u podvodne transakce, kdy prijdu o penize dostanu min diky appce, nez kdyz budu pouzivat sms k potvrzovani?
Pokud by došlo až na soud, je to možné – na jedné straně ty ukážeš, že nedošlo k SCA podle PSD2, což je asi relativně evidentní. Na druhé straně banka se bude snažit soud přesvědčit, že když došlo ke správnému potvrzení přes SMS, jsi spolupachatel podvodu nebo přinejmenším jsi udělal hrubou nedbalost, a kdo ví, jak by ta druhá část dopadla.

Já bych si spíš vybíral banku tak, aby na soud dojít nemuselo… Tj. vyhýbat se těm, co mají divné podmínky nebo na tomto fóru relativně špatnou pověst s reklamacemi plateb kartou (myslím obojí Fio). Protože pokud na ten soud dojde, desetitisíce lítají a celé už je to špatně.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 8. 2022 07:45

Milos píše:Na to jsi přišel kde?

Prece dle toho clanku, kde pisou ze sms konci, banky tlaci na ty aplikace do telefonu :)
Tam se vyjadruje mBank a tvrdi, ze sms lidem nechava, protoze kdyz dojde na podvod treba by ti odesli neopravnene penize z uctu, tak pri zneuziti aplikace dostanes min pokud vubec neco. Za tim co u stare jiste sms ti nahradi 100% :)

Zaujalo me to proto, zda takove podivne podminky, nema i nejaka jina banka? :hm
Proto ja si treba nechavam vsude ty sms, ale mam i 2 - 3 banky kde tu appku necham nebo kde me vylozene nuti ze je to jinak placene.

https://www.penize.cz/osobni-ucty/43327 ... hp.context

-- 4. 8. 2022 08:46 --

fc70 píše:tomto fóru relativně špatnou pověst s reklamacemi plateb kartou (myslím obojí Fio). Protože pokud na ten soud dojde, desetitisíce lítají a celé už je to špatně.

Fio je tak spatna a dela problemy jo? Vida tam by me to ani nenapadlo :shock:
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 4. 8. 2022 10:03

@ripper6: V tom článku nikde není uvedeno, že při zneužití aplikace dostaneš méně, pokud vůbec něco. Naopak se tam píše, že autoriazace pomocí mobilních aplikací je bezpečnější, než zastaralá autorizace pomocí SMS zpráv. V této souvislosti proto mBank uvádí, že i když klient i nadále používá autorizaci pomocí SMS zpráv a dojde k podvodné transakci, přesto má nárok na 100% refundaci ze strany banky. Samozřejmě má ale nárok na 100% refundaci, i když používá autorizaci pomocí aplikace.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 8. 2022 10:38

Milos: tak to dik za opravu, jsem to milne precetl a videl to hned cerne ze je tam nejaka bota :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MP007 5. 8. 2022 19:47

Jen pro upřesnění, pokud někdo má zkušenost - platba na terminálu ubytovacího zařízení v zahraničí prostřednictvím Google Pay splňuje podmínky akce -10% ? Doufám, že instalací nové peněženky nebyla funkčnost zařazených karet ovlivněna a vše funguje bez dalších zásahů do aplikace. Děkuji předem.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 8. 2022 20:24

Google peněženka je jen obslužná aplikace, která kromě zvolení aktivní karty umí třeba v sobě mít i karty věrnostní atd. Jádro androidu (a tedy ani platebního systému Google pay) se nezměnilo, tokeny vložených karet zůstaly stejné. Tedy ano, tvůj příklad to splňuje, pokud jsi platil to ubytování fyzicky na zahraničním terminálu a ne online.
Naposledy upravil minarjo dne 5. 8. 2022 20:28, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DrholecR 5. 8. 2022 20:26

Co takhle přečíst si podmínky akce, kde je uvedeno, že jedině platby mobilem (hodinkami) splňují podmínky akce.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 8. 8. 2022 08:52

Založil jsem si mspoření nastavil cíl poslal peníze ale nevidím úrokovou sazbu 5%. U Emax + vidím 4%. Nějaká chyba zobrazení nebo jsem udělal něco špatně?
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod culti 8. 8. 2022 09:34

Nic špatného jsi neudělal. Ale už se to tu řešilo xkrát. mBank neumí zobrazit správnou úrokovou sazbu u mSpoření.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 8. 8. 2022 10:02

To jsem pochopil ale mě jí nezobrazuje vůbec ale zdá se že to je taky jen chyba mbank
.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 8. 8. 2022 10:45

Žádné zobrazení (u nově založeného mSpoření) nebo nesprávné zobrazení úrokové sazby je technická chyba na straně mBank. Můžeš být ale v klidu, úrok připisují správný :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 10. 8. 2022 14:03

dorazili dva kapříci za platbu apple watch mKartou Svět v zahraničí
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 8. 2022 20:03

Já zatím 1.779,73,- :-D, ale chystám se ještě do Polska..akce tedy ukončena nebo nakonec posílají průběžně? :nenapadne
Jinak placeno od klasického obchodu, po benzínky až mýtné v Chorvatsku 8-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 10. 8. 2022 20:28

U mě připsaný bonus vychází na zahraniční transakce do 6. 8., z toho dne tam ještě nějaké započteny mám a jiné už ne. Tak že by fakt game over?
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 10. 8. 2022 20:39

já dostal dnes bonus jak na své kartě, tak u manželky za platby v červenci. Takže počítám, že kolem 10.9. dorazí bonus za platby v srpnu :?: ...
Naposledy upravil jenda_s dne 10. 8. 2022 20:42, celkově upraveno 1
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků