mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 8. 2022 16:10

Spíš bych řekl, že nebude, protože pro mKartu Svět (bez další specifikace) má mBank na webu kurzovní lístek. Ten kurz je furt lepší než u ostatních bank. Přijde mi, že pro "menší" měny je spread u všech bank (i u MC) větší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 16. 8. 2022 16:40

čulibrk píše:V IB koukám, že jsou vidět transakce: mKarta Svět Visa:

Vážený kliente,
na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady 2019/518 vám chceme připomenout náklady na kurzový převod transakce platební kartou, kterou jste provedli v minulém měsíci.
Název karty: MKARTA SVĚT VISA
Poslední 4 čísla karty: 8086
Datum transakce: 10/07/2022
Částka v původní měně: 21,33 HRK
Částka v měně účtu karty: 71,39 CZK
Odchylka od kurzu ECB (v %): 2,35


Ten kurz je na nic. Objednal jsem si mKarta Svět MasterCard, tak snad to bude lepší.

No, to není žádná hitparáda... Ten kurz mívala, zdá se ,lepší, jestli jej trošku neopravili...
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 8. 2022 16:43

Nejspíš na té své letní akci -10% nechtěli prodělat kalhoty, tak si trošku pomohli s kurzem. V Čechách přeci nic nového...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 8. 2022 16:52

Kurz MC v ten den byl 3,3347726, tady to vychází na 3,3469, ČNB (8/7) 3,27. Tedy mKarta Svět přirážka 2,35 %, MC 1,98 % ke kurzu ČNB. Je to tou měnou, pro EUR mi to nedávno vycházelo kolem 0,5 % pro m Kartu Svět a 0,2 % pro MC. Pro DKK mi to na začátku července vycházelo na přirážku (vůči ČNB) 1,69 % pro mKartu Svět a 1,28 % pro MC.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Finmxpert 16. 8. 2022 16:58

Pro mKartu Svět vždy berte kurz Visa/Mc +0,4 %. Tzn., že tyto odchylky má na svědomí hlavně rozdíl kurzů asociací oproti referenčnímu kurzu ECB.
Marže mBank se neměnila v poslední d9bě
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 8. 2022 20:19

Zdravím, stále prosím platí, že platby kartou Hello Bank KK a výběry nejlepší kurz již Mbank Svět (nad 1500 Kč zdarma v cizině)? Budu řešit nějaké výběry v EUR.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 16. 8. 2022 21:13

regin píše:Já nikde jinde než v Penny nenakupuju, ale protože tam chodím každý den (někdy 2x denně), tak málokdy mám útratu nad 250 Kč, natož nad 500 Kč.

Tento problém lze obejít dárkovou kartou.
https://www.penny.cz/stranka/darkova-karta
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 16. 8. 2022 21:27

@Mufinmufi: Do konce září je nejvýhodnější platit v zahraničí pomocí mobilu s kartou mBank Svět, vzhledem k vratce 10% (maximální vratka je 2000Kč). Pro výběry EUR v zahraničí bych doporučil kartu Revolut nebo Curve, pro výběry nad 200EUR pak kartu k eurovému nebo k multiměnovému účtu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 16. 8. 2022 21:29

kapříci připluli
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 8. 2022 23:31

@Milos: Vyplnil jsem žádost. Potvrzují to automaticky? Co vím, tak Hello Bank KK má výhodnější kurz jak Mbank Svět, ale těch 10% zpět to samozřejmě mění. Díky.

Revolut i Curve mám. Podporuje Revolut okamžité platby v CZK? V případě potřeby výběru bych si tam něco poslal.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlaj 17. 8. 2022 04:39

Revolut nabíjím platební kartou (např. kreditkou od ČS) a je to prakticky okamžitě. Převody CZK z Rev. nebyly okamžité nikdy (ale už dlouho jsem takový převod nedělal), tuším CZK přicházely 2* týdně.
Rev. nemůže být účastníkem okamžitých plateb, protože nemá českou bankovní licenci.
Vlaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod regin 17. 8. 2022 06:43

Lenka_2 píše:Tento problém lze obejít dárkovou kartou.
https://www.penny.cz/stranka/darkova-karta
Takže jestli to chápu správně, koupím kartu za 500 Kč. Tím mám normální platbu za 500 Kč. Pak postupně platím tou kartou a pak ji někdy dobiju zase za 500 Kč a mám další započítatelnou platbu.

Případně když bych měl třeba nákup za 400 Kč a k tomu si dobil kartu o 100 Kč, mám další 500Kč nákup?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 17. 8. 2022 09:06

Mufinmufi píše:@Milos: Vyplnil jsem žádost. Potvrzují to automaticky? Co vím, tak Hello Bank KK má výhodnější kurz jak Mbank Svět, ale těch 10% zpět to samozřejmě mění. Díky.

Revolut i Curve mám. Podporuje Revolut okamžité platby v CZK? V případě potřeby výběru bych si tam něco poslal.

Po vyplnění žádosti by ti měl z mBank přijít e-mail s textem: Vážený kliente, děkujeme, ze jste se zapojil do naší akce. Po splnění podmínek akce vám odměnu pošleme na váš účet.
Revolut už nejde dobíjet bankovním převodem, aktuálně lze dobíjet jen platební kartou a dobití je okamžité.



regin píše:
Lenka_2 píše:Tento problém lze obejít dárkovou kartou.
https://www.penny.cz/stranka/darkova-karta
Takže jestli to chápu správně, koupím kartu za 500 Kč. Tím mám normální platbu za 500 Kč. Pak postupně platím tou kartou a pak ji někdy dobiju zase za 500 Kč a mám další započítatelnou platbu.

Případně když bych měl třeba nákup za 400 Kč a k tomu si dobil kartu o 100 Kč, mám další 500Kč nákup?

Chápeš to naprosto správně :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 8. 2022 09:24

Úplně správné to není, ta dárková karta není dobíjecí, ale jednorázová (a "vybíjecí"). Takže kartu nedobiješ, ale koupíš další a po vybití vyhodíš. U neklienta je jiná formulace (nad 500,-), což bych chápal, že 500,- nestačí. Ale regin asi uvažuje situaci "klient".

Pak si nejsem úplně jist, že jde dárková karta nakoupit společně s nákupem. Ale vždycky jsem karty kupoval odděleně. Každopádně mám pocit, že více než jednu kartu neumí prodat dohromady a musí se kupovat každá zvlášť, z čehož bych usuzoval, že může být problém ji koupit s nákupem. Ale taky je možné, že to u nás pokladní neumí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 17. 8. 2022 09:36

Penny uvádí, že jejich dárková karta lze opakovaně dobíjet, viz. https://www.penny.cz/stranka/darkova-karta Není tedy jednorázová, tak jako jiné dárkové karty.

V PDF pravidlech pro neklienty uvádějí odměnu ve výši 100Kč za každých 500Kč zaplacených platební kartou mBank v prodejnách Penny, takže i nákup dárkové karty přesně za 500Kč stačí.
V PDF pravidlech pro klienty uvádějí, že mBank každý týden náhodně vylosuje 100 účastníků, kteří v daném
týdnu provedli platbu větší než 500Kč platební kartou mBank v prodejnách Penny. Nákup za rovných 500Kč v tomto případě asi tedy nestačí.
Jinak na webu má mBank obrácenou formulaci pravidel týkajících se nákupní částky 500Kč pro klienty a neklienty, než v PDF pravidlech :!:
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků