mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod obbr 30. 9. 2022 21:07

Aha, tak tenhle fígl neznám :-) A to fakt nevadí, že to bude víkend?
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 30. 9. 2022 21:17

Pokud běžná platba, tak až v pondělí ráno (ale zase budeš mít úrok připsaný na mSpoření i za weekend, z mSpoření nelze udělat převod s dopřednou splatností, takže pokud převedeš zítra na mKonto a odešleš, nemáš za weekend úrokový vývar). Pokud chceš s vatou emigrovat zítra, obětuj kačku a pošli OP. Já vynuloval mSpoření už před nějakou dobou a také zvažuji, zda zbývající připsaný vývar nechám až na pondělí ráno, nebo učiním oběť a věnuji kačku za OP ... :-D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obbr 30. 9. 2022 21:28

U mě se jedná o nižší statisíce, takže úrok za 2 dny už pár kaček hodí. Pokud by to byly jen úroky, tak bych asi neváhal a nechal to na pondělí.
Uvažuji o té metodě od Zedny - docela mi zajímá, jestli to projde. Ale nevím vůbec na jakém základu to stojí.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 9. 2022 21:32

Myslel jsem pracovni den rano po pulnoci, sorry, neuvedomil jsem si, ze je dnes patek a ty to chces/potrebujes odeslat uz o vikendu.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obbr 30. 9. 2022 21:35

ok, v pohodě. Já už myslel, že to je nějaká specialitka mBank :-)
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 9. 2022 21:37

Standardní platba zadaná do 13 hodin dorazí z mBank do jiné banky ještě ten samý den, o víkendech to ale samozřejmě neplatí.
Pokud budeš převádět více jak 75000Kč, tak se ti vyplatí investice 1Kč do okamžité platby a převod peněz z účtu s 5% na účet s 5,5% hned v sobotu :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod obbr 30. 9. 2022 21:50

Vypadá to, že ani jedna koruna nebude stačit. Musel bych zacálovat 2 Kč. Nikdy jsem mBank nedal ani korunu a teď hned 2x poplatek. No, budu to muset ještě zvážit, jestli tímto krokem neutvrzuju banku k ponechání tohoto poplatku nebo i případnému zvýšení.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 9. 2022 22:06

Předpokládám, že tedy převádíš víc jak 400tisíc. Při této částce dělá rozdíl v úročení 0,5% za dva dny 11Kč. Takže sice zacáluješ 2Kč, ale vyděláš 9Kč ;-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 1. 10. 2022 07:02

Přesněji zacáluješ 2 Kč s daní a vyděláš 9 Kč bez odečtené daně, takže 7 Kč. :-D
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod obbr 1. 10. 2022 11:53

Konečně přestali zobrazovat úrokovou sazbu v IB u mSpoření. Lepší žádná sazba než chybně uvedená.

Jinak jsem zvolil kombinaci OP a std platby až v pondělí. Vychází mi to nejlépe, protože těch pár zbývajících tisíc by si u RB na tu korunu nevydělaly :-D
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 2. 10. 2022 12:26

Nevíte, jestli u toho mSpoření funguje úročení v pořádku, když mi tam ten měsíc nepřišla ta trvalá platba, kterou jsem si při vytváření zadal? Dal jsem tam 1. dne v měsíce, že bude přicházet 1 Kč, ale úplně jsem na to zapomněl.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 10. 2022 13:14

To nemá na úročení vliv, mně tam nikdy tato pravidelná platba nepřišla (mám na mKontu trvale nulu) a pohoda. To má za cíl jen podpořit pravidelné spoření, nic jiného.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 2. 10. 2022 14:15

Já mám mKonto léta vynulované, abych předešel jeho vysávání na mSpoření a vše je cajk, úrokový vývar na mSpoření vaří ... 8-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 2. 10. 2022 14:59

mBank mobilni aplikace se jako jedina z mnoha bank po nejake dobe neaktivity aut. odparuje.
Toto je naprosto nepouzitelne, aby clovek pro obcasne pouziti musel pokazde znovu parovat mobilni aplikaci.
Dalsi potvrzeni "kvality" tohoto mUstavu :-( :pozor -> nenasel jsem blici smajlik
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 10. 2022 16:09

Dlouhodobe nevyuzivane = vyhodnoceno jako rizikove
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků