mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 29. 4. 2008 15:48

2PatrikChrz: nevim, ale nekde na diskuzi mBank tvrdili, ze taky zalezi jak to ma dohodnute banka s karetni spolecnosti. Tzn, ze i platba Visou v EUR se neprevadi pres dolary...
Navic mBank ani nema na svych strankach kurz USD/CZK
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod spike18 29. 4. 2008 16:27

Na eBay, v dolarech, pripadně librách a eurech, ale hlavně v těch dolarech.
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 30. 4. 2008 09:56

Ještě k účtovaným poplatků za operace v zahraničí: Česká mBank se rozhodla asi nezaplevelovat čistě z estetických důvodů svůj sazebník, u bezpoplatkový banky by takový poplatek v sazebníku vypadal blbě, nehledě na to, že by to mohlo odrazovat zákazníky. Proto deklaruje:

eBanka začala také ve velkém stylu, nakonec ale změnila svoji strategii, stala se součástí RB a klienti se cítí podvedeni, proč by měl klient věřit vám?

Jednou z našich zásad je transparentnost a to, že všechny naše ceny jsou konečné a skutečné. Když si prohlédnete ceník mBank, zjistíte, že se v něm nenachází žádné účtované položky, žádné skryté poplatky, žádné hvězdičky nebo poznámky pod čarou. Naše nuly jsou skutečné a platí.

To u polský mBank to ale jako 5. bod malým písmem dole pod čarou uvádějí jasněji:

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koumeles 7. 5. 2008 10:38

Super, MBank jsem chtel pouziva to dovolene. A ted ted tohle. Nejka se v tom ztracim, kolik me bude stat takova platba kartou v chorvatsku treba 1000kc a nebo vyber z bankomatu v hodnote 100kc? staci plus minus ;-)
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 5. 2008 12:13

2% navic, co jdou VISA.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 5. 2008 19:38

Koumeles: platba bude přepočtena z Kun na EUR kurzem VISA - obvykle 1 % nad denní průměr spotových mezibankovních/forex kurzů uzavíraný vždy ve dvě odpoledne EDT (časové pásmo Wall Street) a k tomu se připočtou ještě další 2 %.
S474N: ty 2 % sice vybírá VISA ale přeposílá je zpět mBank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 7. 5. 2008 21:29

PatrikChrz: me je uplne jedno, kdo je kam preposila nebo proc je pouziva (nehlede na fakt, ze je to spekulace). Me osobne zajima pouze to, ze jsou me zauctovany bez informovani predem. Respektive ted uz se to aspon racili doplnit do kurzoveho listku.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 7. 5. 2008 22:03

A je to jenom u výběru z bankomatu, ne? U platby u obchodníka to je je taky?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod btw 7. 5. 2008 22:24

Taky.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 5. 2008 22:56

I ta mPůjčka se pěkně vybarvuje. Reklamovaná sazba "od" 9,93 % platí jen při 100 tisících a splatnosti 36 měsíců (jsem zvadavej, jestli to někdy někomu schválej), u všech ostatních variant je skoro dvojnásobná. :pozor Další z těch mOjebů, za které by se nemusela stydět žádná z těch českých polopodvodných úvěrových firem. mBank se nám pěkně vybarvuje. :-!
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 7. 5. 2008 23:23

Mohu se zeptat kde jsou zveřejněny úrokové sazby mPůjčky?
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 5. 2008 23:27

xls: sazby půjček jsou mi buřt, mě zajímají úroky z vkladů a poplatky :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 8. 5. 2008 08:20

xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 5. 2008 11:11

PatrikChrz píše:xls: sazby půjček jsou mi buřt, mě zajímají úroky z vkladů a poplatky :-)

To jsou samozřejmě důležitý parametry, ale ještě je potřeba, by ta banka normálně fungovala. eMax vypadal dobře, hned jsem si ho založil, ale po posledních zkušenostech jsem radši skoro všechny peníze na obdobné řešení se stejným úročením jiné instituce. Po tom, co vyšla najevo nevýhodnost použití karet v zahraničí a další věci, mě to počáteční nadšení nějak opustilo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 5. 2008 12:31

Tak jsem si porovnal úvěr od mBank a od GE Money (ze známé reklamy) ... a úvěr u mBank mi vychází vždy levněji než u GE ... o cca 20 - 50 Kč nižší splátka (samozřejmě při stejné délce trvání úvěru), Komerčka je ještě více dražší ... někdo by mohl udělat porovnání všech bankovních úvěrů ... a k tomu ještě porovnat poplatky ... podle splátek mi mBank zatím vychází nejvýhodněji
Rop
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka