mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hyujer 23. 8. 2008 20:33

memorix píše:...existuje nejaka vec, ktera byla u Ceske dobra a zde neni?

Hotovostní operace na vlastní pobočce.
hyujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2008 20:51

Ano, souhlasim. I z tohoto duvodu osobne preferuji v tomto pripade FIO. Nicmene u mBank je eMax opravdu spickou mezi sporicimi ucty. Co se tyce terminovanych vkladu, tam zase uprednostnuji MPU.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 24. 8. 2008 01:08

Ano, ale me se sporici ucet netyka, nebot dluzim na mnoho let dopredu :D Sporit si, a pritom splacet uvery je prehnany luxus. Co ja si jenom s temi 200 korunami pocnu, az je usetrim za vedeni uctu:)

Mimochodem jak vlastne mBank resi hotovostni vklady? Ze by se vkladaly na prepazkach jinych bank? Zase u Ceske?
A jeste jeden dotaz, jak vypada potvrzeni o prijeti transakce prostrednictvim IB? Certifikovany vypis v pdf?
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2008 07:27

memorix: oficiální cesta hotovostních vkladů je jen jedna - a to poštovní poukázkou na Ceské poště, částa do 5000 Kč stojí 22 Kč, částka do 50 000 Kč stojí 33 Kč.
Neoficiální cesty jsou přes Sazku a Fortunu (založit "sázkařské konto" a "přebytečné" zůstatky z něj převádět na svůj účet), i když ty se tomu pomalu snaží bránit. Sazka určitou vágní formulací ve svých podmínkách, Fortuna požadavkem 1 vklad = 1 sázka. Ale ta záska může být i za 5 Kč a navíc je tu i šance výhry, na mFóru se jeden člověk vyjádřil, že zatím vkládal dvakrát a pokaždé vyhrál :)
Včera jsem si byl zařídit kreditní jízdenku u Student Agency a vypadá to, že by to přes to mohlo jít taky, blíže jsem to nezkoumal, zakládal jsem jí z jiného důvodu.
Pak je tu samozřejmě možnost "paralelního" účtu u jiné banky/záložny, já mám u FIO, ten je taky zdarma a z obou využívám to, co je pro mě aktuálně výhodnější.
Výpis v pdf není opatřen žádným elektronickým podpisem, navíc ten jejich pdf soubor je mírně nestandardní - neobsahuje fonty, takže např. na Linuxu je zmršená čeština :(
http://img84.imageshack.us/my.php?image=vypisot2.jpg

Pro milovníky hotovostních operací doporučuji Banco popolare - ti zase ale nic jiného neumí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2008 09:41

memorix: muzes nam sdelit, k cemu sekac travy potrebuje certifikovany vypis v PDF? :roll:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 24. 8. 2008 10:55

Certifikovany vypis v pdf slouzi jako doklad treba o zavedeni inkasa nebo o zadani platby. Docela to pouzivam. Ve volnych chvilich se zabyvam i jinymi vecmi, nez sekanim travy.
Ad Patrik:Vizualnim a funkcnim porovnanim, rekl by si, ze Servis24 je evidentne horsi nez IB u mBank?
A vkladat pres Sazku...neni to nejak moc lamani pres koleno? Pusobi to divne.O Fortune uz vubec nemluvim. I kdyz teda pri kazdem vkladu moci vyhrat...to je pridana hodnota pomerne necekana.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod hyujer 24. 8. 2008 11:03

memorix: Je třeba si uvědomit, že pro člověka který potřebuje často vkládat na účet hotovost, mBank prostě není vhodná banka. Pokud vkládá hotovost jenou za rok, tak použije složenku nebo něco jiného a je pro něj bezpoplatková mBank výhodnější.
hyujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2008 11:03

memorix: ehm, coze? Potvrzeni zavedeni inkasa? A to jako potrebuje kdo?

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 24. 8. 2008 11:06

Ja jsem byl konsternovanej naprosto stejne, ale RSTS to vyzadovala. Tvrdil jsem jim, ze jim dam potvrzeni a za pet minut to pujdu klidne zrusit (inkaso), ale madam si to chtelo odfajfkovat, tak co se dalo delat.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2008 11:14

memorix: tady dochazi k zajimavemu paradoxu. Ty se tu snazis na obecnou diskuzi o bance/uctech/poplatkach aplikovat sve pozadavky/potreby. Stejne tak nam to predhazujes v diskusi o CS. Ovsem zapominas, ze co mas ty za pozadavky/potreby jini treba nemaji. Respektive ja osobne bych si radeji zasel jednou do banky pro nejake potvrzeni, nez abych ho slepe vyzadoval automaticky v podepsanem PDF. Ty zase radeji budes 100x navstevovat pobocku z jinymi, dle meho nazoru prkotinami, ktere neuprednostnis pred certifikovanym PDF.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 24. 8. 2008 11:19

MOMENT. Kolik, ze to klientu maji klasicke banky? Ja myslim, ze prave ony nabizeji siroce akceptovane sluzby, ktere vyhovuji vetsine. Mam jenom zajem, az tady nekdo klikne...aby nevidel jednostrannou chvalu mBank/Fio, ale aby zvazil taky argumenty proti temto firmam. To je legitimni. (Cili muzeme vynechat soudy o druhych, ze..)
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2008 11:31

memorix píše:Ad Patrik:Vizualnim a funkcnim porovnanim, rekl by si, ze Servis24 je evidentne horsi nez IB u mBank?
A vkladat pres Sazku...neni to nejak moc lamani pres koleno? Pusobi to divne.O Fortune uz vubec nemluvim. I kdyz teda pri kazdem vkladu moci vyhrat...to je pridana hodnota pomerne necekana.

Českou spořitelnu jsem nikdy neměl, takže nemůžu soudit.
Mám zkušenosti (chronologicky)
Živnobankou
ING
Waldviertler Sparkasse von 1842
FIO
a nyní mBank.

Co se možností nastavení a získání informací týče, tak nic nemá na FIO, oproti mBank má pouze jeden nedostatek - není možné vidět nezaúčtované transakce platební kartou, to ale je "vina" ČSOB - i když mě jako zákazníka to moc zajímat nemusí, prostě "nejsou schopni", proč, je jejich interní problém.

Bankovnictví mBank je hodně jednoduché (to je výhoda i nevýhoda zároveň, záleži na tom, jak se na to kdo dívá).
Mezi výhody bych dal nezávislost na platformě, nejsou potřeba žádné certifikáty, žádné speciální nastavení prohlížeče. Stejně tak je super mít jeden účet jen na platební kartu pro platby na Internetu.
Nevýhodou je nutnost mít mobilní telefon. Někdo by také mohl uvést jako nevýhodu nemožnost zahraničních plateb, ale ty stejně provádím přes devizovou společnost, takže mě to netrápí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2008 13:55

PatrikChrz píše:memorix: oficiální cesta hotovostních vkladů je jen jedna - a to poštovní poukázkou na Ceské poště, částa do 5000 Kč stojí 22 Kč, částka do 50 000 Kč stojí 33 Kč.
Neoficiální cesty jsou přes Sazku a Fortunu (založit "sázkařské konto" a "přebytečné" zůstatky z něj převádět na svůj účet), i když ty se tomu pomalu snaží bránit. Sazka určitou vágní formulací ve svých podmínkách, Fortuna požadavkem 1 vklad = 1 sázka. Ale ta záska může být i za 5 Kč a navíc je tu i šance výhry, na mFóru se jeden člověk vyjádřil, že zatím vkládal dvakrát a pokaždé vyhrál :)
Včera jsem si byl zařídit kreditní jízdenku u Student Agency a vypadá to, že by to přes to mohlo jít taky, blíže jsem to nezkoumal, zakládal jsem jí z jiného důvodu.
Pak je tu samozřejmě možnost "paralelního" účtu u jiné banky/záložny, já mám u FIO, ten je taky zdarma a z obou využívám to, co je pro mě aktuálně výhodnější.
Výpis v pdf není opatřen žádným elektronickým podpisem, navíc ten jejich pdf soubor je mírně nestandardní - neobsahuje fonty, takže např. na Linuxu je zmršená čeština :(
http://img84.imageshack.us/my.php?image=vypisot2.jpg

Pro milovníky hotovostních operací doporučuji Banco popolare - ti zase ale nic jiného neumí :)

Ještě na jednu možnost vkladu jsem zapomněl - založení krátkodobého termínovaného vkladu u některé z bank s následným převodem do mBank.
7 denní vklady nabízí třeba Česká spořitelna, všechno zdarma, jen se musí čekat těch 7 dní.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod sniper76 25. 8. 2008 08:21

Tak tedy nevím.... V PC mám UBUNTU a při otevření výpisu v PDF se mi zobrazí bezchybný výpis i s českou diakritikou.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2008 08:39

sniper76: taky mám Ubuntu a nezobrazuje se mi to správně. Pokud ovšem soubor otevřu na počítači s Windows, tak se vše zobrazí správně (i když byl vygenerován na počítači s Linuxem).
Nejspíš sis tam dohrál nějaké Windows fonty. Já mám sice nějaké ms...něco, ale jak vidno to nestačí, asi máš ještě něco navíc.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka