mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 29. 8. 2008 23:50

To si nezaslouží ani vyhnití.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 8. 2008 04:05

http://mbank.cz/emax/ nejvýhodnější úročení na trhu bez podmínek - 3,5%
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2008 06:15

wit.cz: vsak ano, to stale jeste plati, zmena bude az od 1.9.

Me osobne to prijde jako megapodraz na lidi. Nejdriv natahnou hejly na nejvyssi urok na trhu a jak prekonaji latku 200.000 uctu, tak bum bac a hned se to sunda. Jenze ja si myslim, ze tohle jim ceskej clovicek nedaruje. Oni si neuvedomuji, ze kdyz uz nekdo sledoval trh a prelil penize do mBank, tak je zase pekne preleje nazpet a navic je bude mit za XXXXX.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 8. 2008 07:38

S474N:

Podraz a ekonomicka realita je neco jineho. V soucasne dobe si kazda banka muze pujcit na mesic cca za 3,52% p.a. Nebo si je muze pujcit od nejakeho klienta za 3,5% p.a. plus vyssi naklady - naklady na ziskani klientu, naklady na pojisteni (tusim 0,2% p.a.) a platit lidi a dalsi fixni naklady. Proste 3,5% s okamzitou dispozici je pro kazdou banku ztratove a ekonomicky neunosne.

FIO neni banka, takze pro nej jsou penize drazsi a na mezibankovni trh se nedostane. Nicmene pokud dostane licenci, tak si take nebude moci takovy luxus v podobe drazsich penez od klientu dovolit. Zatim jako zalozne jim to muze vychazet lepe, ale je videt, ze tech 3,5% u FIO byla zachranna brzda (ktera je samozrejme prijemna pro klienty).

A je pravdepodobne, ze sazby CNB pujdou dolu jeste jednou. Tez vyssi uroky pro FIO nejsou levnou zalezitosti, na vkladech ma pres 2,2mld, pokud by 90% bylo na FIO kontu, tak to jenom pri soucasnem stavu vkladu je o 8mil rocne vice nez co nabizeli pred 14 dny a to si troufam tvrdit, ze rozhodne pro ne zanedbatelne neni.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 30. 8. 2008 08:36

3,5% vs 3,3%

Když to tak počítám, tak těch 0,2% dělá měsíčně 14,20 Kč (po zdanění) na 100.000 Kč. Má to smysl běžet do FIO, založit další bezplatný účet a převést tam peníze? Pro mě ne :-/ Myslím, že byt to neřešil ani kdybych tam měl 1M. Kolik tam máte vy, že se tak pohoršujete hoši? Ostatně mám za to, že ostatní banky budou mBank stejně následovat a změna není nijak dramatická.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2008 09:06

Ruprecht001: jde o princip. Pokud nastane nějaký masivnější odliv od mBank, tak bude nucena minimálně úrokovou sazbu dále nesnižovat a možná, že jí zase zvýší.
Je to stejný případ jako s poplatky. Kolik peněz měsíčně za vedení účtu už je dost na to, abychom přešli jinam? 10 Kč, 20 Kč, 50 Kč, 100 Kč,....

Kdyby takto uvažoval každý, tak by si banky mohly dovolit ještě mnohem víc. Já samozřejmě hned v pondělí většinu zůstatku z mBank převádím do FIO
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 30. 8. 2008 09:11

A ještě je potřeba započítat náklady na převod .... předpokládám, že v den převodu se peníze neúročí ani na eMAXu ani na FIO kontu ... takže jeden den ze 100 000 Kč stojí 7,65 Kč (úroku 3,3 %) ... takže půl měsíce se to úročí jenom z toho důvodu, aby se ten jeden den zaplatil :-)

Patrik: spíš bych řekl, že je otázkou času než sníží i FIO ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 8. 2008 09:20

Jenom takovy dodatek. Kdyz se podivate na vklady FIO, zjistite, ze diky mBank a dalsim sporicim uctum prisli asi o 1mld. Podle me jeste do cca takove castky jsou schopne rentabilne zhodnocovat vklady.

Vy se budete chovat ekonomicky, tj. prelejete penize tam, kde vam nabidnou vice. Ale ekonomicky se musi chovat i FIO. Predstava, ze se tam preleje treba takova 1/4 vkladu na eMaxech je dle me uplne naivni.

FIO by penize nemelo ty penize za tak kratkou dobu kam upichnout, pro ne by to byla neprijemna situace tez. Banka je posila dal na mezibankovni trh, ale FIO neni zatim pripravene v kratke dobe absorbovat miliardove vklady, z kterych bude muset platit uroky.

Podle me jsou si obe strany toho vedome, proto nekde vznikne rovnovaha. Dokud FIO nebude mit licenci, pak zadne vklady na urovni mesicniho PRIBIDu nebudou dost dobre mozne. Pak tady budete samozrejme mit ustavy jako MPU nebo WPB.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 8. 2008 11:11

Osobně kvůli 0,2% si FIO zakladat nebudu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 8. 2008 12:28

V tomto směru je výhoda mít u FIA sjednanou možnost zakládat účty přes internet :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod memorix 30. 8. 2008 12:29

Fio nikdy bankovni licenci neziska (na to ma konkurence prilis dlouhe prsty) a mBank zase obtizne splni to co proklamovala. Ovsem to, ze pokleslo uroceni vkladu je to nejmene bolestive (souhlasim s Ruprechtem, ze malokdo tam ma pul miliardy, aby se ho to nejak dotklo). Budiz zaznamenano, ze zanedlouho prijde doba kdy mBank dostane od matky z Rise pokyn zavest poplatky za vedeni uctu. Je to pouze otazka casu. Poplatky jsou prilis velky byznys, aby si je nekdo mohl dovolit ignorovat. Nicmene i tak 3,3% je slusne. Uspesnou sobotu.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2008 13:59

S těmi poplatky je třeba myslet na jednu věc - mBank má klienty s velmi vysokou citlivostí na cenu, pravděpodobně nejvyšší na trhu. Nemůže si proto nejen zvýšit cenu nad úroveň průměru trhu, ale nebezpečné je i zvýšení nad druhou nejvýhodnější nabídku. V současné době jsou na trhu nabídky, které jsou v těsném závěsu (Aktivkonto od Volksbank, WSPK, Banco popolare a za určitých podmínek i konto od eBanky a samozřejmě FIO). Takže se domnívám, že zavedeni poplatků není tak úplně na pořadu dne.
Pokud FIO bankovní licenci nezíská, může se o to pokusit např. na Slovensku, v Polsku nebo Maďarsku a pak se "vrátit" za pomocí jednotné bankovní licence. Každopádně jsem zvědav, jak to dopadne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 30. 8. 2008 14:45

Souhlasim, poplatky by mohly byt onou posledni ranou. Predpokladam, ze vetsina klientu je u teto instituce prave z duvodu absence poplatku. Nejsem tedy odbornik na makroekonomii, ale je mi podivne: pujcovat za necelych 10% a vklady urocit 3,5%..to neni prave dechberouci byznys...Porovname-li s konkurenci, ktera pujcuje za 16% a uroci 0,5%. No bud jsou to altruiste anebo (cehoz jsme prave svedky) pomalu, ale jiste meni strategii smerem k ostatnim financnim domum. V diskuzi zaznely uz terminy mSliby apod. tvrdim to stale...zaplatit klasicke bance s mramorovymi palaci je sice drazsi, ale jeji sluzby jsou konstantou v case.
P.S. Jinak prekvapuje mne kolik diskutujicich lpi na uroceni bezneho uctu..neexistuji daleko efektivnejsi nastroje jak sve penize zhodnotit? M.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 8. 2008 15:17

nemyslim, ze je to zmena smerem ke strategii ostatnim financnim domum, je logicke, ze nebudou urocit tak, aby na tom byly ztratni a platit klasicke bance s mramorovanymi palaci muze dneska jen totalni konzervatista nebo uchyl co mu dela dobre navsteva techto "palacu"
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 30. 8. 2008 15:39

memorix: Já bych neřekl, že mBank zavede poplatky. To by rychle skončila, protože lidi tam přešli právě proto, aby poplatky neplatili :-) Podle mě to bude spíše tak, že mBank začne zavádět další služby a ty již zpoplatněné budou, třeba pojištění proti zneužité, cestovní pojištění, zruší bezplatné výběry z bankomatu apod.
Ruprecht001
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka