mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 30. 8. 2008 16:43

Ano ano - a pak uz nebude vyjimecna, ale jenom ta levnejsi. Myslim, ze to uplne zakladni nebude zpoplatneno, ale prijde spektrum sluzeb s cenami ala CS, KB apod.(pochopitele v kvalite relativni k velikosti mBanky).
Konzervativne smyslejici mozna preferuji face to face bankovnictvi z principu, to ale ma i jine (prakticke) vyhody a nekdy je dokonce hlavni prednosti ustavu (mezinarodni sit pobocek je podstatnym benefitem)..atd.atd.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 8. 2008 17:08

myslim, ze az (a jestli vubec) prijde mBank s poplatkama ala CS, KB apod., tak tyto ústavy již budou mít ceny úplně někde jinde ;)
mezinarodni sit pobocek je opravdu benefit tak pro 0,05% klientů, kdežto 100% klientů jim platí nehorazný sumy na bankovních poplatcích :) atd. atd.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 30. 8. 2008 23:26

Tak jsem si to také přečetl a samozřejmě udělám totéž. A pěkně hned (až) v pondělí, kdy zadám příkaz zpět na FIO konto. Sama mBank mne oslovila abych to udělal, uposlechnu jejího rozkazu bez ostychu a zbytečného odmlouvání ;-)
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 31. 8. 2008 07:12

Kluci neblbněte. :-)

FIO oproti mBank připisuje úroky čtvrtletně. Rozdíl připsaného úroku při 100K kvartálně dělá 14 Kč na měsíc.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 31. 8. 2008 09:54

Ruprecht001: Netuším kde jsi na tuhle kravinu přišel, Tvůj čtvrtletní účet Ti nezávidím :D

Sauron: FIO úrok před pár dny navýšilo, určitě nebude v nejbližší době snižovat. To by ze sebe udělali pořádný ehm :-)

Sauron píše:A řešit nejaké 2 desetiny procenta, to je uplně směšné.. Obzvlášť v situaci kdy úroky klesly u té ČNB.

Ty 2 minuty na převod si najdu, to mne nezabije. Kromě toho i těch pár korun dnes na ulici nenajdeš. Určitě nemluvím jen za sebe když řeknu, že to děláme hlavně z principu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 31. 8. 2008 10:52

Raziel-CZ píše:Ruprecht001: Netuším kde jsi na tuhle kravinu přišel, Tvůj čtvrtletní účet Ti nezávidím :D

Budeš se divit, ale na stránkách FIO:
Účty jsou úročeny denně jednoduchým úročením a úroky jsou připisovány podle volby majitele účtu, jinak k poslednímu dni každého čtvrtletí a ke dni zrušení účtu.

http://www.fio.cz/ucty.itml
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivok24 31. 8. 2008 11:25

Ruprecht001: no ale snad vsichni, pokud nejsou trubky, si nechaji uroky pripisovat mesicne, ne? :-) Nicmene tohle je tema Fio, ne mBank...
ivok24
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 8. 2008 15:02

Raziel-CZ píše:Ty 2 minuty na převod si najdu, to mne nezabije. Kromě toho i těch pár korun dnes na ulici nenajdeš. Určitě nemluvím jen za sebe když řeknu, že to děláme hlavně z principu.

Jediny princip o ktery tady jde je vyse vasich zisku z uroku. A proste zadna banka v soucasne situaci nemuze nabizet 3,5%, aniz by to vlastne dotovala, takze nelze timto principem prinutit ostatni banky, aby FIO konkurovali stejnym typem produktu (sporici ucet s okamzitou vypovedni lhutou) s lepsim urocenim.

Pokud se FIO bude chovat ekonomicky, tak chvilku pocka a necha 3,5% na FIO kontu, dokud nepripluje dostatecne mnozstvi prostredku a pak snizi na uroven konkurence (mozna prida nejakou setinku procenta). Zadny duvod prelevat penize zpatky uz nebude, jenom se najde urcite dost "brblalu".
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 31. 8. 2008 15:38

Mě ale žádné řeči kolem toho nezajímají. Prostě mi jde o princip. mBank mne o převod peněz jinam tímto stylem neoficiálně požádala, já ji pouze vyhovím. Nic víc. Jejich zisky a žádné jejich odůvodňování mne upřímně nezajímá. Jsou to moje peníze, zajímají mne pouze mé zájmy.

Kromě toho z toho nemusejí mít nic. Oni peníze klientů nemají jen kvůli úrokům, ale investují je, z čehož mají daleko více. No tak moje bude hold investovat někdo jiný.

Co se týče procent, kašlu na 3,5 nebo 2,7. Budu to mít tam kde dají nejvíc. Milion bank mít kvůli tomu také samozřejmě nebudu. Tečka ;-)
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 31. 8. 2008 16:53

mBank hned při startu eMax jasně deklarovala, že je navázán na sazbu PRIBOR. Tu se ČNB rozhodla snížit, tak i mBank reagovala. Je to prosté a jasné. Kam by potom mBank tyto peníze měla investovat aby vydělávaly, když by je na mezibankovním trhu tzv. "neudala"?

Díky tomuto navázání úrokových sazeb to má i velice pozitivní výchovný efekt. Lidé teď bdou častěji sledovat vývoj úrokových sazeb s očekáváním vývoje sazeb u komerčních bank. Než házet špínu na mBank, tak bych radši udělal defenestraci v ČNB. Jak je vidět, tak pro ČNB je přednější minorita (exportéři) před majoritou (neexportující obvatelé). Inflace vesele na 7% a vlastně se nic neděje!!! Když se podívám na inflační cíl v letech 2006 - 2009, tak je to 3%. Nyní je inflace na hodnotách jakých je a nic se neděje. Pane Tůmo, chtěl bych připomenout, že je skoro září 2008 a kde jsou ty cílovaná 3%?
Raziel-CZ píše:Kromě toho z toho nemusejí mít nic. Oni peníze klientů nemají jen kvůli úrokům, ale investují je, z čehož mají daleko více. No tak moje bude hold investovat někdo jiný.

Když víš, že "oni" mají tvoje peníze na investice, kde vidělají tolik %, tak proč si ty peníze nezainvestuješ někam sám? Můžeš mi poradit kam, když např. akcie neustále padají?
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 31. 8. 2008 17:05

speedy píše:Když víš, že "oni" mají tvoje peníze na investice, kde vidělají tolik %, tak proč si ty peníze nezainvestuješ někam sám? Můžeš mi poradit kam, když např. akcie neustále padají?

Tak bohužel ono půjčování peněz, kde je největší gró, je vázáno na lbankovní licenci, případně podléhá dalším poměrně přísným zákonům. Akcie bych rozhodně nezavrhoval. Já na bruzu vstupoval pouze s tím, že tam uliju hotovost s ročním výnosem tak 10-15%, ale čím déle to tam sleduji, tím více mne láká krátké obchodování. Jen škoda, že je u náš tak málo titulů a že poplatky v nízkým objemech jsou tak vysoké :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod speedy 31. 8. 2008 17:23

O tom to je, že obchodovat s penězi je těžká věc. Já bych rád právě od Raziel-CZ věděl, kam ty penize mám dát, abych měl jistotu, jak to je u spořících účtů na rozdíl od akcii. Prostě v současnosti mimo jiné je moc volných penězna trhu a nikdo o ně nemá zájem. Jak už jsem psal, tak naprosto nechápu politiku ČNB.

v březnu 2007 jsem zainvestoval 100k (60 dluhopisy a 40 akcie). Jen díky dluhopisům jsem po roce a půl pouze 5k v mínsu.
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 31. 8. 2008 18:01

Když se tady řeší to nejvyšší úročení, tak se mi celkem líbil přístup ING. To se vyjádřilo, že s úrokovýma sazbama na spořícím účtu půjde dolů pokud ČNB sníží úrokové sazby ještě jednou. V současné chvíli je úročeno jen o 0,05% hůř než Emax, takže myslím, že v současnosti pro většinu je fuk, jestli je má na Emaxu nebo INGkontu. Takže doufám, že bankovní rada bude rozumná :lol: a už sazby snižovat nebude :oboze
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 31. 8. 2008 18:25

speedy píše:Když víš, že "oni" mají tvoje peníze na investice, kde vidělají tolik %, tak proč si ty peníze nezainvestuješ někam sám? Můžeš mi poradit kam, když např. akcie neustále padají?

Proboha proč? Já říkám, že si přesunu peníze jinam, nic víc. Není o čem diskutovat, nechápu co řešíš a proč se mě ptáš na něco o čem vůbec nemluvím? To fakt nemá smysl :-P, zbytečná diskuse.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod srato 5. 9. 2008 07:46

jak zjistim zustatek na uctu u mBanky? Pouze online? Nebo to jde i kartou u ciziho bankomatu? Potreboval bych to vedet pro manzelku ktera je zvykla si kontrolovat zustatek v bankomatu protoze potrebuje vedet zustatek v tech nejmene pravdepodobnych chvilich Diky za odpoved
srato
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka