mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 15. 11. 2008 19:04

Lide obvykle chápou kreditku ve smyslu, proč nechávat peníze na svém účtu a z nich platit útratu, když k tomu použiji kreditku a mé peníze mi jinde vydělávají. Jenže mám pochybnost, zda-li mi mé peníze vydělají více než sežere karta na poplatcích. O tom, že musím dodržet bezúročné období nikdo nepochybuje.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2008 21:06

sniper76: obzvlášť při úrocích pod 0,5 %, co jsou dnes na účtech (rekordmanem je RB s 0,01 %)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 16. 11. 2008 10:41

Protočím-li přes kreditku řekněme 10kkč/měs a tyto volné peníze nechám třeba na e-maxu a nemám je tedy na běžném účtu ve spojení s kartou debetní, vydělám na úroku e-maxu řekněme 350kč čistého. Stojí mi to za to? Očekám navíc že s takovýmto obratem na kreditce bude její vedení zdarma. Snížení bonity o 30kkč jak říká memorix asi nebude také jednoznačné, protože pokud někdo uvidí, že kreditku využívám a řadu let nemám problém se splácením tak mi půjčí bez ohledu na oněch legračních 30kkč.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2008 11:59

sniper76: ten výpočet je hodně optimistický. Dejme tomu, že budeš stále deset tisíc v mínusu, tak HRUBÝ úrok za rok bude 350 Kč, čistý bude o 15 % daň menší, tedy 297,50 za rok. A v praxi to bude ještě méně, protože výplata chodí jednou za měsíc, takže ty peníze na to eMaxu budou ležet jen polovinu doby.
Ale ani to není pravda, protože budeš muset nakupovat zboží a služby v obchodech, které berou karty a které bývají obvykle dražší.
Takže vyplatit se to může jen v případě:
1) že bys v těchto obchodech nakupoval tak jako tak (ať proto, že nemáš jinou volbu nebo proto, že ti z nějakého důvodu vyhovují)
2) nedopustíš se nějakého "kiksu" - ať vlastní nepozorností nebo špatným zadáním příkazu k úhradě např. nepošleš splátku včas
Podle mě moc velká omezení na "výnos" 150 Kč za rok :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 16. 11. 2008 13:52

Ale jo, já se těch karet nezastávám, jen konstatuji, že to tak může být a pro někoho to bude i výhodné. Osobně jsem kreditku od ČSOB vrátil již před mnoha lety, protože jsem ji již prakticky nepoužíval a nechtěl jsem platit poplatky. Dnes bych si o ni ani nepožádal, protože při nakládání s penězi používáme v rodině obálkový systém a na něm ušetřím více.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 11. 2008 17:41

co říkate na nový web mBank 2.0? :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Oops! 25. 11. 2008 18:17

Fajn, ale kdyby radši zamakali na net bankovnictví.
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 25. 11. 2008 18:23

Vybornej. Skoro nic mi tam nefunguje :(
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2008 19:22

Zatím je to takové tuhé, ale to si sedne. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2008 19:29

Hlavně je to děsně pomalý :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2008 15:20

Jak je to s vydanim dodatkove karty? Jde nechat vystavit libovolne na kohokoliv?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 30. 11. 2008 15:49

Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2008 18:15

Havers: diky, tohle jsem hledal ale nenasel. No a jak to tak procitam, tak se na to vyprdnu a holt bude jenom jedna karta.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 1. 12. 2008 15:03

Jak vám dnes jede IB u mBank? Já se tam nějak nemohu vůbec přihlásit :-( A to jsem se chtěl dnes zastavit na jejich expozituře, že bych založil firemní konto, ale dnešní nefunkčnost IB mě DOST zklamala a zaskočila.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 1. 12. 2008 15:15

Už mi jde, ale dopoledne smůla. Zas ale to byl první výpadek za 11 měsíců co jí používám.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron