mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 19. 6. 2009 18:18

Mam tady jednu technickou poznamku (ale asi ji priznivci mBank uz znaji), z uctu lze v hotovosti kartou vybirat pouze 3x denne! Netvrdim tedy, ze by nekdo potreboval bezne vybirat 10x denne, ale je to prazvlastni. Stejne tak v zahranici...ony neomezene vybery z bankomatu jsou vlastne tri vybery z bankomatu (mBank si slovo neomezene abstrahuje do velmi omezenych podminek). Pekny vikend.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 18:21

Ty tři výběry denně by měly být pouze základní nastavení a snad by to bylo být možné přes mLinku změnit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 19. 6. 2009 18:30

Zajimava byla informace pani z Mlink, ze VISA si uctuje 2% za konverzi na jinou menu, nez Euro.Zvlastni je ze napriklad Ceska Sporitelna tuto konverzi neuctuje. Ma stale 100kc+0,5% Visa NeVisa:)
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 18:33

Ty 2 % mě taky štvou. Technicky si je opravdu účtuje VISA, ovšem na pokyn mBank a tento poplatek jí také potom vrací.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dvzd 20. 6. 2009 06:03

memorix píše:Mam tady jednu technickou poznamku (ale asi ji priznivci mBank uz znaji), z uctu lze v hotovosti kartou vybirat pouze 3x denne! Netvrdim tedy, ze by nekdo potreboval bezne vybirat 10x denne, ale je to prazvlastni. Stejne tak v zahranici...ony neomezene vybery z bankomatu jsou vlastne tri vybery z bankomatu (mBank si slovo neomezene abstrahuje do velmi omezenych podminek). Pekny vikend.

To jsou pouze standardně nastavené transakční limity, které si každý může změnit přes mLinku na jakýkoliv počet. Při dodání platební karty je u toho snad i popis základního nastavení transakčních limitů, alespoň já to tak měl. Jinak to je i na jejich inetových stránkách:
http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/karta-visa-classic.html#tabs=1
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 08:20

Patrik - reakce na 10.6.09 v 08:47: Ty platíš každý měsíc za elektřinu jinak? :shock: Od toho jsou přeci trvalé příkazy a pak můžeš na dovolenou klidně na půl roku jet! ;-) :D
Naposledy upravil Ondrasz dne 20. 6. 2009 08:26, celkově upraveno 1
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 08:24

Jen za předpokladu, že výše částek je stabilní.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 08:26

A kolik takových plateb máš?
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 08:35

Ona stačí jedna.
Já mám elektřinu a plyn (vždy 3 měsíce stabilní záloha, pak 1 měsíc doúčtování a pak zase 3 měsíce (změněné dle spotřeby), pak Internet (usmlouval jsem si roční slevu, takže se platba brzy změní) a přibližně 1 ročně se mění platby za "nájem" (příspěvek do fondu oprav, odpad, teplo, voda,...)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 09:18

No tak to pak asi jo, když se ti to mění co kvartál a vyhovuje ti to. Já platím celý rok furt stejně a jednou za rok mám vyúčtování, takže to neřeším, ale asi bych stejně upřednostnil inkaso, kdybych to měl jako ty. Na mě je to moc komplikované hlídat si x-plateb a ještě pak se dohadovat, když to náhodou nestrhnou anebo strhnout víc a nedej bože, že bych chtěl provézt nějakou náhlou změnu.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 6. 2009 10:40

Tak mě mbank pobavila.
Před 3 měsíci, myslím že vzápětí jak se objevil emax+ jsem si o něj zažádal
dlouho se nic nedělo, banka údajně čekala na doručení dokumentů.
Přitom dřív mi emaxy aktivovali hned bez nějakýho posílání dalších papírů.
No a včera mi přišlo
Dobrý den,

S lítostí Vám musíme oznámit, že žádost č. GMP0265XXXXX byla zamítnuta z důvodu uplynutí období 3 měsíců, určeného pro doručení požadované dokumentace do mBank.

S pozdravem,
Tým mBank

Tato zpráva byla vygenerována automaticky, neodpovídejte na ni prosím.
V případě jakýchkoliv pochybností nebo otázek, kontaktujte prosím operátora mLinky na telefonním čísle 844 777 000.

a dnes
Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali, že Vaše žádost je nadále ve zpracování a předchozí automaticky generovaný email neberte prosím v potaz.

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

S přáním hezkého dne

S pozdravem,
Tým mBank

V případě jakýchkoliv pochybností nebo otázek, kontaktujte prosím operátora mLinky na telefonním čísle 844 777 000.

a vzápětí
Dobrý den,

Rádi bychom Vás informovali, že Váš účet/účty, zřízené na základě žádosti číslo GMP0265XXXXX, jsou plně aktivní.

Pokud jste doposud neaktivovali přístup do Internetového bankovnictví a mLinky pomocí dočasného identifikačního čísla klienta a dočasných hesel, udělejte to, prosím, a nastavte si vlastní přístupová hesla. Nezapomeňte si také zaznamenat Vaše trvalé identifikační číslo klienta, které Vám bude vygenerováno po prvním přihlášení.

Pokud jste o kartu doposud nepožádal a chcete ji získat, podejte novou žádost prostřednictvím internetu nebo kontaktujte operátora mLinky 844 777 000.

Děkujeme Vám za využívání našich služeb.

S pozdravem,
Tým mBank

nejvíc mě pobavilo to co jsem zvýraznil v tom druhém emailu, s tím že nemám brát v potaz ten automaticky vygenerovaný email a přitom na konci tohoto je ta informace taky :D
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 6. 2009 10:59

teď ještě koukám na historiii té žádosti
Kód: Vybrat vše
Historie podané žádosti

*

Status

Změna statusu

Popis statusu

Poznámky
    *

žádost byla registrována

19-03-2009, 19:14

žádost byla registrována v systému - čeká na zpracování

*

Žádost přijata

19-03-2009, 19:15

Vaše žádost byla přijata k realizaci

*

Příprava zásilky

Žádost se zpracovává ? připravují se dokumenty pro klienta

*

Čekání na dokumenty

mBank čeká na doručení podepsané smlouvy a ostatních potřebných dokumentů

*

Čekání na dokumenty

26-06-2009, 11:25

mBank čeká na doručení podepsané smlouvy a ostatních potřebných dokumentů

*

Finalizace

26-06-2009, 11:26

Dokumentace doručená do mBank je v pořádku ? žádost čeká na registraci v transakčním systému mBank

*

Zakončení procesu

26-06-2009, 11:26

Proces byl zakončen. Přejeme Vám příjemné využívání našich služeb

*

Zamítnutí žádosti

25-06-2009, 12:24

Žádost nebyla bankou mBank schválena. Podrobné informace o důvodu zamítnutí žádosti jsme zaslali na uvedenou e-mailovou adresu.

No jsou to experti :mrgreen:
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 7. 2009 15:18

Dnes se objevili spekulace, že Commerzbank by mohla prodat polskou BRE Bank, která pro ní údajně není stěžejní. Jaký by to asi mělo dopad na fungování mBank, jako dceřinky BRE Bank?

Na druhé straně alo po Východní Evropě krouží 3 banky, které mají zájem o expanzi - Deutsche Bank, Banco Santander a HSBC. Kdo z nich by byl nejvhodnějším kupcem?

Podobné zeštíhlení ale nečeká pouze Commerzbank, i KBC (vlastník ČSOB) je nucen Evropskou Unií ke zeštíhlení, jinak nedostane pomoc 3,5 mld EUR. Taktéž i LBBW, které žádá o 5 mld EUR.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 7. 7. 2009 15:23

Já z toho pochopil, že se to týká jen zemí východní Evropy, kde banky moc nevydělávají, což není případ ČR.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 8. 7. 2009 06:25

Snad ano, již dříve KBC uvedla, že rozhodně nechce prodat ČSOB.
Je ale otázkou LBBW, která tedy svému majiteli tady v ČR moc nevydělává. A co se stane s mBank, jestli ji Commerzbank prodá. Další zmiňovanou bankou, co možná potichu opustí Východní Evropu je CitiBank (minimálně v Polsku).
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka