mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 10. 2009 22:17

mikicz: Vůbec nemám představu, kolik jich může být a jaké s tím mají náklady. Nicméně toto zcela jistě nevyužívají jen klienti mbanky. Byť jich bude většina.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 10. 2009 23:59

DoubleSix píše:Pokud si dobře pamatuji, tak ČS a ČSOB již mají první vkladové automaty.

Já pořád nevím, proč se z toho dělá taková novinka. U Živnostenské banky jsem používal vkladomat už v roce 2005...
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Diskutér

Odeslat příspěvekod uhell 2. 10. 2009 06:19

DoubleSix píše:
uhell píše:Pokud ti, kdo dokáží vložit hotovost na účet zadarmo, jsou kreténi, tak ti, kteří za to dokáží platit, jsou ještě větší kreténi. Sorry, pokud se někdo cítí uražen.
Ono "zadarmo" nemusí být v konečném důsledku zadarmo. Abych se dostal k prvnímu obchodu Žabka nebo k jinému způsobu vložení hotovosti "zadarmo", mohu projet autem v benzínu i pár litrů (a to rozhodně zadarmo není). To raději zaplatím 9Kč ČSOB a dojdu si tam pěšky a ještě udělám něco pro zdraví ;-) :mrgreen: A ve finále mě to bude stát méně :mrgreen:

To raději zaplatím 0 Kč ČS nebo jiné bance, ke které se dostanu také pěšky a která nabízí sedmidenní termínované vklady zdarma a můžu si to nechat poslat na jakýkoliv jiný účet v ČR u jakékoliv banky. Ve finále potřebuje normální člověk vložit hotovost na účet max. jednou za 10 let (pokud soudím podle sebe nebo svého okolí), takže těch 7 dnů v pohodě zkousne.
uhell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2009 11:18

přesunut OT
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod voshi 2. 10. 2009 16:22

mBank je OT nebo ubírající se diskuse.
voshi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2009 19:01

Sauron: do vlákna o FIO... nějak se to tu zvrhlo na diskusi o brokerech a tak.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod voshi 2. 10. 2009 19:06

Když si to situace žádá? :D Aspoň je vidět kam se to žene.
voshi
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 2. 10. 2009 21:28

Zabka, vklady pres Fortunu, terminovane vklady s vyplatou na ucet...obdivuji uprimne to usili, ktere je nekdo ochoten vynalozit pro 114 Kc za vedeni uctu s kompletnim servisem. At se snazim sebevic nedari se mi v tom najit logiku. Je to cena krabicky cigaret, ze..
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 2. 10. 2009 21:49

memorix: Jestli to neni v tom, ze ne vsichni maji nutkani kazdy den vkladat hotovost na ucet :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod uhell 3. 10. 2009 06:19

Platit ČS 114 Kč měsíčně za to, že si jednou za 10 let vložím hotovost na účet? To by byla asi jediná služba "navíc", kterou by mi ten účet ČS dal oproti účtu mBak, který je zdarma, protože nic jiného navíc prostě a jednoduše nevyužiji. A za těch 10 let bych za ten jeden hotovostní vklad defacto zaplatil něco přes 13 000 Kč.
uhell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 10. 2009 10:33

uhell: memorixe neber zase tak ážně. Kdyby tu byly hodnosti jako na autorevue, měl by zřejmě "ČS fanatik". Osobně jsem také zvoli raději mBank, než ČS, ale nedělá mi problém jednou za 5 let když vkládám peníze tak zaplatit 30kč na poště za složenku. A jinak vklady do FIO jsou zdarma, tak to vložím na svůj FIO účet, odkud si to do mBank můžu v pohodě zdarma přeposlat.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 3. 10. 2009 11:49

Mikicz: a navic jsem jeste nikdy nebyl ani v obchode Zabka :) - vzdycky me ten nazev znovu a znovu pobavi. Jen poznamenavam, ze jsou osoby, ktere sluzby placeneho uctu VYUZIJI. Je pak uz otazkou subjektivniho dojmu, je-li pro toho ktereho zakaznika lepsi pece mBank ci jineho ustavu (doporucuji navstivit kiosek na Mirovem namesti - kvalitni material). mBank je nezivotaschopny projekt a jednou se na tomto foru bude diskutovat proc a kym byla koupena.

uhell: Jedincu, kteri v zasade nikdy nepotrebuji kontokorent, uver, hypoteku,pojisteni a pouze posilaji tri prikazy mesicne a zaroven jsou schopni ovladat internet a dusevne unesou, ze konkretni ustav nema pobocky je naprosta minorita. Ostatni pak vyse uvedene sluzby slozite hledaji u standardnich ustavu (pokud jim to nevadi, prosim).
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 10. 2009 12:07

memorix: zní to blbě ale v tomhle se shodneme. Tak nějak doufám, že žádná prodejna žabka ani v okolí není a rozhodně se do ní nechystám. Pro zajímavost, žabka je polský řetězec, na nějž vídám na polské tv reklamy poměrně často, takže tak trochu chápu, proč zrovna mbank+žabka.
Nachápu lidi, co sice ví, že daný subjekt nenabízí službu kterou chtějí, přesto si tam založí účet a pak hledají krkolomné kombinace, jak tu chybějící službu, pokud možno zdarma, nahradit. Když chci nějakou službu a daný ústav ji nenabízí, tak půjdu někam, kde ji nabízí.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2009 12:16

Hypotéku vůbec není nutné si brát u ústavu, kde mám účet. Tady je jedno z mála míst, kdy mohou být finanční poradci prospěšní, protože (když chtějí) mohou klientovi získat lepší podmínky, než kdyby o hypotéku žádal sám.

Pravda, z úvěrových produktů jsem nic nevyužíval, ani kontokorent, ani úvěr; no tedy vlastně ano - mám kreditní kartu, podlehl jsem mé ješitnosti při možnosti zdarma získat zlatou kartu :D

Pojištění? Jestli je míněno pojištění zneužití karty, tak to je většinou jen lákadlo na klienty, za většinu škod totiž odpovídají banky. Navíc od 1.11. bude odpovědnost klienta před nahlášením ztráty ještě snížena, tuším to bude 150 EUR, stejně jako už banky nebudou moci vyžadovat i několikatisícový poplatek za blokaci karty.
Možná tak ještě pojištění léčebných výloh - když jsem četl podmínky, většinou bylo dost bídné (limity krytí, výluky), při mých cestách za podobnou cenu mám lepší individuálně uzavřené pojištění.

Naopak těch příkazů mám docela haldu a právě proto, že jsou zdarma, jsem (mimo jiné) i u mBank. Finanční centrum mám cestou na metro (žádal jsem tam o tu kreditku) a to, že nemají pokladny, mi bohatě nahradí 3 výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma (a kdyby to náhodou nestačilo, tak k tomu mám ještě zdarma výběry z bankomatu k Postžiro zadarmo).

Jestli mBank jednoho dne skončí? (Zanikne, zkrachuje, někdo je koupí nebo "jen" změní poplatkovou politiku). Ano, může se stát. Zatím mi vyhovuje a tak využívám toho, co mi nabízí. Až mi nebude mít co nabídnout, půjdu jinam, stejně jako nyní využívám paralelně služeb dalších pěti ústavů (MPÚ, Unibon, FIO, Poštovní spořitelna a ING). Tak jako tak zahýbala trhem a přinesla na něj pozitivní vítr, třeba takové Postžiro zadarmo by bez ní nikdy nevzniklo. Co mi aktuálně chybí je platební karta s dobrými kurzy, škoda toho paušálu (výpis + vedení karty) u Cetelem, už bych byl jejich klientem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 3. 10. 2009 12:18

Zni to opravdu blbe - ale konstatuji, ze se vazne shodneme :D
(ovsem pry pri tom vkladu pres Fortunu lze vyhrat... :D )
memorix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka