mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2009 12:27

Mě chodí platby z KB na FIO a nic dvakrát nepřišlo, bohužel :(.
Poslední přišly 13. 11. a 2. 11.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 11. 2009 12:28

Pokud je to chyba odesílací banky (KB) nebo přijímací, tak počítej s tím, že ti to mBank (nebo jakákoliv jiná banka) odepíše z účtu bez mrknutí a klidně bez tvého souhlasu a třeba i do mínusu, takže doporučuji s těmi penězmi nemanipulovat. Na to má banka ze zákona právo, pokud se tatáž chyba stane normálnímu smrtelníku, tak bude chodit žebrat po pobočkách aby ty peníze dostal zpátky, pokud nenarazí na slušného příjemce.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 11. 2009 12:38

No tomu prvnímu plátci jsem jsem stejnou částku včetně stejného VS poslal zpět s připojeným textem vrácení zdvojené platby. Ještě předtím jsem ho o tom informoval (jednalo se o prodej přes Aukro).
Doufám že mi to banka nestrhne ještě jednou sama :D

Druhému plátci se chystám napsat email a potom částku vrátit zpět.
Jedná se o nízké částky, cca 300kč takže mínusové zůstatky na účtech mi nehrozí.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod voshi 16. 11. 2009 13:19

4honza píše:V zakone nic takoveho nepisou. Banka musi vsem poskytovat vypis transakci v kopirovatelne podobe. Vzhledem k tomu, ze ucet v mBank nejde zalozit bez IB, tak ho vsem poskytuje v elektronicke podobe v IB a zakon tim dodrzela.
Neříkám, že nedodržela. Všechno Ok, ale podle toho jak to tam napsali si mohu žádat papírový, každý měsíc a neměl bych za to zaplatit ani kačku.

myšpulín píše:No tomu prvnímu plátci jsem jsem stejnou částku včetně stejného VS poslal zpět s připojeným textem vrácení zdvojené platby. Ještě předtím jsem ho o tom informoval (jednalo se o prodej přes Aukro).
Doufám že mi to banka nestrhne ještě jednou sama :D

Druhému plátci se chystám napsat email a potom částku vrátit zpět.
Jedná se o nízké částky, cca 300kč takže mínusové zůstatky na účtech mi nehrozí.
Asi bych ho jen informoval a počkal nějakou "inkubační dobu" než se banka vzpamatuje, a začne jednat. Aby Ti to fakt neztrhli víckrát a bude v tom ještě větší guláš. Samozřejmě pro ně :lol:
voshi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hazellee 8. 12. 2009 19:41

Jaké máte aktuálně zkušenosti s mBank? Uvažuju o přechodu k ní, líbí se mi, že když si věci vyřídíte sami přes internet, tak v podstatě nemáte za co platit bankovní poplatky. Ale zajímá mě: jaké mouchy tahle banka má? s čím počítat? přece tam nemůžou být jenom výhody, to by u ní byli všichni (?) Ale působí na mě poměrně sympaticky a poplatky u ČSOB (a její služby taky) mi už dost lezou krkem.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2009 20:01

Záleží na tom, jak moc jsi náročný klient a jaké všechny služby požaduješ. Pokud se dokážeš obejít bez hotovostních transakcí a nevadí ti horší kurzy při platbě v / do zahraničí, tak má mBank co nabídnout. Tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR a výběry z bankomatu v zahraničí zdarma u nás nikdo nemá, super je také šíře a rychlost nastavování limitů na platebních kartách.

Ale stejně tak můžeš přejít k Poštovní spořitelně využívat služeb Postžira zadarmo. Výběry máš sice jen z bankomatů ČSOB, ale zase neomezený počet a budeš mít lepší kurzy měn. Navíc si budeš moci ponechat stávající číslo účtu.

Napiš co přesně hodláš využívat za služby a něco vybereme :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 12. 2009 20:08

mBank je vhodná banka pro ty, kteří využívají spíše základní bankovní produkty a hlavně nepotřebují pobočkovou síť, hotovostní vkládání peněz na účet, zvládnou účet ovládat plně přes internetové bankovnictví. Co se týče nevýhod, doporučuju přečíst vlastní zkušenosti klientů, třeba tady: http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... 137206&p=1

Pro některé je to i způsob jak zlevnit svoje náklady a použivají ji v kombinaci s další (původní) bankou.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2009 20:15

4honza:
Já jsem s mými 16 účty u 7 ústavů, 6 kartami a 4 smlouvami s devizovými společnostmi dospěl do stádia, že mám pokryté všechny služby, které potřebuji a to za nejlepší možné ceny na trhu. Ovšem každý máme jiného koníčka :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Koby 8. 12. 2009 21:30

já jí mám skoro od začátku a spokojenost.... zatím nevidim důvod měnit :-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2009 21:39

Šak já taky. Jen zatím nevidím důvod rušit ty ostatní :D nebo si sjednávat další produkty pokud nabídnou něco užitečného / lepšího
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hazellee 8. 12. 2009 21:51

myslím si, že účet bych měla zvládat elektronicky ovládat, teď užívám internetové bankovnictví u čsob. nemyslím si ,že potřebuji často vkládat hotovost, kdyby mi někdo platil, tak mi to dá na účet. přece výplaty chodí na účet, každý má účet a může prachy poslat na můj účet z účtu svého.a malou hotovost tam ukládat nemusím, kdyby mi někdo platil, tu bych si nechala a nemusela bych vybírat chvilku přes bankomat. kdybych měla obchod, tak tam samozřejmě je to něco jiného, ale jako normální občan?
nemyslím si,že bych často potřebovala měnit cizí peníze. celkem často ale platím paypalem za nákupy na ebay, které jsou v usd, gbp. mám nějaké trvalé příkazy, případně přes internet dělám převody z účtu. vybírám z bankomatu, ne extrémně často, tři výběry za měsíc by snad měly stačit.
nepůjčuju si, kontokorent v podstatě nepotřebuju.
teď je takya otázka, co je podle vás ten horší směnný kurz proti jiné bance.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2009 22:07

ČSOB má u deviz kurz 1,77 % nad střed,
mBank má 2,44 % nad střed u EURa a přes 5 % u ostatních měn

Převeď si stávající účet na Postžiro zadarmo (jestli chceš zachovat číslo účtu) nebo si založ nový (ušetříš prachy za převod) a nech si vydat kartu. Můžeš z obou využívat to, co mají lepší
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 12. 2009 22:13

Hele co říkáte tomuto?
Rádi bychom Vás také informovali, že v současné době na základě Vyhlášky ČNB č. 62/2004 Sb. sjednocujeme pravidla pro používání předčíslí v číslech účtů. Z tohoto důvodu bude při provádění platebního styku základní desetimístná část účtu doplněna o předčíslí ve formátu 670100. Číslo účtu se tedy bude zobrazovat ve formátu 670100 - XXXXXXXXXX / 6210 (předčíslí - desetimístné číslo účtu / kód banky). V této souvislosti si Vás dovolujeme požádat, abyste příjemcům, kterým povolujete provádět inkaso z Vašeho účtu, případně příjemcům Vašich pravidelných plateb, tuto změnu co nejdříve nahlásili. Učiňte tak, prosíme, nejpozději do 1. 2. 2010, aby bylo vyloučeno jakékoli zpoždění plateb. Po této lhůtě již nebude možné, aby si příjemce v případě, že jeho žádost o inkaso nebude obsahovat výše uvedené předčíslí, peníze z Vašeho účtu zinkasoval.

Co to bude znamenat v praxi pro klienta?

Jednorázový nebo trvalý příkaz k úhradě:
Příchozí do mBank pokud platby přijímáte, nic se nemění. mBank přijme platbu i v případě, že odesílatel předčíslí Vašeho účtu nezadal systém mBank automaticky předčíslí připojí.
Odchozí z mBank všechny transakce budou automaticky odcházet s předčíslím, tedy ve tvaru 670100 - XXXXXXXXXX / 6210 (předčíslí - desetimístné číslo účtu / kód banky). Příjemcům Vašich plateb (např. jiné banky, splátkové společnosti, atp.) budou peníze bez problémů připsány. Někteří příjemci ovšem nebudou umět příchozí platbu od Vás identifikovat, proto doporučujeme je o změně formátu čísla účtu raději informovat.
Inkaso:
Příkaz k inkasu klient musí informovat společnost/fyzickou osobu, od které peníze inkasuje, že se mu změnil formát čísla účtu. Daná společnost/ fyzická osoba si tak ve svém povolení k inkasu musí nový formát nastavit.
Povolení k inkasu klient musí informovat společnost/fyzickou osobu, která si od něj peníze inkasuje, že se mu změnil formát čísla účtu. Daná společnost/ fyzická osoba si tak ve svém příkazu k inkasu musí nový formát nastavit.

Proč přistupujeme ke změně formátu čísla účtu?

mBank dosud klientům umožňovala nepoužívat předčíslí, tak aby jim formát čísla účtu co nejvíc zjednodušila. Pracovali jsme na celkovém odstranění předčíslí. Nové vyjádření ČNB odkazující na Vyhlášku č. 62/2004 Sb. nás teď ovšem nutí ke sjednocení formátu u všech účtů, a to s předčíslím. Z tohoto důvodu jej musíme znovu zavést. Kdy mám změnu provést?
Ke změně dojde 1.2.2010. Proto žádáme klienty, aby o této změně příjemce plateb informovali.
u povolení k inkasu tak můžete učinit kdykoliv od 1.11.2009 do 31.1.2010 v tomto období budou funkční oba formáty čísla účtu, ať už s předčíslím nebo bez něj
u příkazu k inkasu /týká se cca 150 klientů v mBank/ odcházejí požadavky z mBank do 31.1.2010 bez předčíslí, od 1.2.2010 s předčíslím. Proto doporučujeme změnu nahlásit po přijetí posledních lednových plateb
jednorázové i trvalé příkazy k úhradě odcházejí z mBank do 31.1.2010 bez předčíslí, od 1.2.2010 s předčíslím. Proto doporučujeme změnu nahlásit po provedení posledních lednových plateb O všech výše uvedených změnách budeme všechny klienty informovat samozřejmě nejen prostřednictvím našich webových stránek, ale také e-mailem a zprávami v Internetovém bankovnictví.

S pozdravem,
Tým mBank

Já tomu moc nerozumím, já to předčíslí co uvádí mám od začátku.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 12. 2009 22:18

Jde o to, že doposud, když jsi někde dával souhlas k inkasu pro účet u mBank, tak musel být bez předčíslí, jinak se peníze nestrhly. Nyní bude muset být s předčíslím.

Druhá věc je, že když někomu pošleš peníze na účet, tak číslo tvého účtu se tam zobrazí bez předčíslí, nově s předčíslím (některé firmy používají kontrolu čísla účtu ze kterého peníze přišly jako další "záchytný bod", např. když někdo zvoslí variabilní symbol).

Pro příjem plateb je dále možné posílat peníze na číslo účtu jak s předčíslím tak bez něj - v obou případech to dojde.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 12. 2009 22:26

No doufám že to mobilní operátoři a jiné velké firmy změní automaticky, přece se to bude týkat všech?
Myslím v případě inkas z účtu.
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka