mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 8. 12. 2009 22:39

PatrikChrz píše:Převeď si stávající účet na Postžiro zadarmo (jestli chceš zachovat číslo účtu) nebo si založ nový (ušetříš prachy za převod) a nech si vydat kartu. Můžeš z obou využívat to, co mají lepší

Převod účtu z "modré" ČSOB do Poštovní spořitelny je zdarma. Trvá to necelých 14 dní. Je nutné zajít do PS a oni to vyřídí.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 8. 12. 2009 22:43

myšpulín píše:No doufám že to mobilní operátoři a jiné velké firmy změní automaticky, přece se to bude týkat všech?
Myslím v případě inkas z účtu.

Pochybuju. To by musela zařídit (iniciovat u firem) sama mBank a ta to dělat nebude. Musí si to změnit každý sám.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 12. 2009 22:48

Hazellee:

Vše, co používáš mBank zvládne. Co se týče kurzů, jak píše Patrik, je používání jejich karet nevýhodné především u plateb u obchodníků a na Internetu, kde oproti ČSOB to bude dělat rozdíl kolem 3% z částky vůči ČSOB (počítáno vůči kurzu ČNB střed). Takže to má smysl řešit, pokud utratíš v USD, GBP atd více než 10tis Kč/rok, což je přibližně roční cena karty jinde.

Protože píšeš, že se většinou jedná o platby přes Paypal, tam je možnost se nevýhodného kurzu mBank částečně vyhnout nastavení "Conversion options" u samotného Paypalu, kde rozdíl kurzu vůči ČSOB bude tak kolem 1%. Druhé (a dle mě rozumější řešení) je pořízení kreditní karty u jiného ústavu (to se tu řeší v jiných vláknech), která kromě toho, že nevyžaduje další případné placení běžného účtu, bude mít i lepší kurz (pokud to nebude od Citibank) a hlavně bude moci sloužit jako záložní řešení pro všemožné případy. Důležité je v tom případě finanční disciplína, protože se jedná o úvěrový produkt a tedy nespadnout do do placení úroků na kreditce po přecenění svých finančních možností.

Výhoda Postžira zadarmo je zachování čísla účtu, nevím, zda se budou muset nastavovat všechny příkazy znovu, stejně jako u mBank. U mBank bude výhoda, že si lze vše předem důkladně zdarma naživo "otestovat" a pak se rozhodne, zda mu to vyhovuje a může buď postupně přejít (nebo i ihned, pokud si troufá) a starý účet zahodit/ponechat/utlumit.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 12. 2009 22:58

Havers píše:
myšpulín píše:No doufám že to mobilní operátoři a jiné velké firmy změní automaticky, přece se to bude týkat všech?
Myslím v případě inkas z účtu.

Pochybuju. To by musela zařídit (iniciovat u firem) sama mBank a ta to dělat nebude. Musí si to změnit každý sám.

Co vím, tak někteří (ti největší) inkasní příjemci byli osloveni. Jestli to stihnou implementovat je věc jiná. A slíbeného není nic.

Pokud má někdo jedno inkaso, tak pro něj to asi nebude problém. Pokud jich má více, doporučoval bych si to změnit u těch menších příjemců plateb, tam je automatická šance na změnu malá, u ostatních se možná vyplatí počkat do nového roku, jestli to nezmění automaticky.

Je to docela dost vopruz a myslím, že pro normálního smrtelníka je těžké vůbec pochopit, proč k takovéhle (trochu zbytečné) anabázi dochází.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod voshi 8. 12. 2009 23:46

Víte co je sranda? Mladý e-mail přišel a mě do teď nedorazilo nic. Kdybych si to nepřečetl v mailu, zas nevím nic a takhle bych teď na foru čuměl jako puk.
voshi
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 12. 2009 10:24

No hlavne nechapu, proc to neimplementuji automaticky a otravuji s tim zakaznika. Nu coz, jak ja tvrdim porad, mBank je proste bankovni zumpou.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 11:05

jenomže já právě chci mít jeden účet, a čsob mě u ž hodně nebaví. jejich poradce mi nakecal nesmysly a teď to musí napravovat , a ne zcela k mé spokojenosti. nejradši bych byla u jiné banky. to postžiro funguje přesně jak? a nemá to taky něco společného s čsob?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 12. 2009 11:18

Poštovní spořitelna je divize ČSOB. Internetové bankovnictví má ale svoje. Není tedy zrovna dle mého gusta - je takové poměrně těžkopádné, na druhou stranu má spoustu funkcí, které mBank nemá.

S poradcem se nepotkáš, vše budeš ovládat přes Internet. Kdyby měla mBank kurzy na kartách co k čemu, tak bych o účtu u Poštovní spořitelny ani neuvažoval, ale ty jejich kurzy jsou fakt "mimo mísu", prostě i když v/do ciziny přes kartu neutratím velké částky (většinu platím převodem přes devizovou společnost nebo na místě v hotovosti), tak z principu prostě nemůžu překousnout platit kartou mBank.
Jo, výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí, to je jiná. Byl jsem na dovolené v Dominikánské republice v nějakém zapadákově a kartou se tam nedalo platit skoro nikde a když jo, tak 10 % přirážka. Tak jsem tam, kde to bylo výhodnější, platil v USD a tam kde ne, tak jsem platil v DOP, které jsem vybral z bankomatu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 9. 12. 2009 13:01

Poradci v PŠ jsou něco, co mi otvírá kudlu v kapse. Vyřídit cokoli v Poštovce - jen se záznamovým zařízením
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 13:46

já na počty zrovna nejsem. když třeba na ebayi utratím ročně třeba 5000 Kč (samozřejmě v jiné měně), je i tak výrazně lepší mít kartu z čsob než z mbank?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 12. 2009 14:46

V pripade castky 5000Kc rocne bude nevyhodny kurz mBank znamenat cca o 150-200Kc rocne vice. Neembosovana karta v CSOB (Maestro, Visa Electron) stoji 25Kc mesicne (300Kc rocne), embosovana (MasterCard ci Visa) 45Kc mesicne, takze vzdy levneji vyjde mBank.

Dulezitejsi bude pocet vyberu z bankomatu, za 4. vyber a dalsi vyber v kalendarnim mesici u mBank je 35Kc, coz je priblizne cena sesti vyberu z bankomatu CSOB nebo cena jednoho vyberu z bankomatu CSOB a jednoho ciziho. Pokud je clovek zvykly vybirat vicekrat z bankomatu CSOB, pak by mel zvazovat spise Postziro zdarma.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 9. 12. 2009 14:55

Kurz CSOB je vuci Paypal o 1% lepsi tzn. cca 50 Kc/rok
Ja pouzivam "volnou" VISU k Cervenymu kontu Postovni sporitelny. Z tyhle karty je ale drahy vyber z bankomatu (za 25Kc).
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 12. 2009 15:06

josh.viklef píše:Kurz CSOB je vuci Paypal o 1% lepsi tzn. cca 50 Kc/rok

Ano, to je pravda. Pokud plati drive zminene, ze dotycn(y/a) plati v zahranici pouze pres Paypal a povede se mu u mBank karty nastavit conversion options v rozhrani na Paypalu.

http://podpora.dgx.cz/paypal/viewtopic.php?id=1039
http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... 2280&cat=0
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 9. 12. 2009 15:09

4honza píše:Ano, to je pravda. Pokud plati drive zminene, ze dotycn(y/a) plati v zahranici pouze pres Paypal a povede se mu u mBank karty nastavit conversion options v rozhrani na Paypalu.

Delal jsem to 2x a pokazdy v pohode. Asi zalezi jakou ma podpora naladu resit problemy mBank :-)

Edit
4honza píše:http://podpora.dgx.cz/paypal/viewtopic.php?id=1039

Psat do emailu cislo karty a datum jejiho vyprseni bych si "nelajsnul" ;-)
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 12. 2009 15:45

4honza píše:V pripade castky 5000Kc rocne bude nevyhodny kurz mBank znamenat cca o 150-200Kc rocne vice. Neembosovana karta v CSOB (Maestro, Visa Electron) stoji 25Kc mesicne (300Kc rocne), embosovana (MasterCard ci Visa) 45Kc mesicne, takze vzdy levneji vyjde mBank.
Jak bylo zmíněno výše, embosovaná Visa karta k Červenému kontu je úplně zdarma. Totéž Visa electron k Postžiru Zadarmo. Takže ČSOB vyjde vždy levněji jak mBank.
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka