mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 12. 2009 16:13

DoubleSix píše:Jak bylo zmíněno výše, embosovaná Visa karta k Červenému kontu je úplně zdarma. Totéž Visa electron k Postžiru Zadarmo. Takže ČSOB vyjde vždy levněji jak mBank.

Jak jsi si jistě mohl všimnout, tak v téhle diskusi rozlišujeme pojem ČSOB a Poštovní spořitelna, protože to víceméně dosti rozlišuje i samotná ČSOB, která živí dvě odlišné značky :-)

Striktně bráno opravdu vyjde v tomto případě vždy levněji, ale nesmíte tyhle produkty chtít na pobočkách ČSOB, ale ve finančních centrech Poštovní spořitelny.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 12. 2009 18:09

Ještě bych 4honzu doplnil. ČSOB má sice vždy výhodnější kurz, než mBank, ovšem standardní účty u ČSOB jsou zpoplatněny. Proto, pro běžného klienta je výhodnější mBank (neutratí v cizích měnách tolik, aby ztráta na kurzu byla vyšší, než poplatky spojené s účtem).
Něco jiného je ovšem produkt Postžiro zadarmo od Poštovní spořitelny (která je divizí ČSOB). Ovšem tento produkt má (stejně jako účty mBank) nějaká omezení, v některých částech je omezen méně (libovolný počet převodů z Červeného konta, možnost dobíjet mobilní telefon přímo z internetového bankovnictví), v některých více (výběry zdarma jen z bankomatu ČSOB, nižší úrok na Červeném kontu než na eMax+), v některých částech jsou na tom podobně (prohibitivní cena za hotovostní transakce se fakticky rovná jejich nemožnosti u mBank).
Ne každému také bude vyhovovat těžkopádnější internetové bankovnictví.

Výsledek je, že pro někoho bude lepší Postžiro zadarmo + Červené konto, pro jiného zase mKonto a eMax+ a jiný si založí účet u FIO (běžný účet + FIOkonto).

No a někteří jedinci si založí všechny tři a budou z každého využívat to nejlepší :D

A najdou se i tací, co k tomu přihodí ještě pár dalších účtů :-P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 21:24

jo, ale tento jedinec by rád jeden běžný účet, který by pro něj byl optimální:-)))
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 12. 2009 21:39

No, jsou zdarma, za založení ani vedení se nic neplatí, takže dva by mohly být v pohodě. Jestli opravdu to může být jen jeden, tak bych se rozhodoval asi podle těch výběrů z bankomatů. Vybíráš často a máš "po ruce" bankomaty ČSOB? Pak jdi do Postžiro zadarmo. Vybíráš max. 3 krát za měsíc a bankomat ČSOB nemáš po ruce nebo potřebuješ vybírat nárazově a nechceš ho hledat? Jdi do mBank. Pokud hodně platíš na Internetu (velké částky) tak spíš Postžiro zadarmo, pokud platíš na "nedůvěryhodných" webech nebo se ti hodí vybírání z bankomatů v zahraničí jdi do mBank.
Pro postžiro zadarmo hovoří i možnost zachování čísla účtu.

Každopádně ani s jedním neuděláš vyloženou chybu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 12. 2009 21:53

4honza : ČSOB nebo PS, je to prašť jako uhoď. PS = ČSOB jen je levnější na poplatcích a nabízí lepší úroky na depozitních produktech ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 12. 2009 21:56

PatrikChrz píše:Ne každému také bude vyhovovat těžkopádnější internetové bankovnictví.
Internetové bankovnictví u PS je úplně stejné jako to v ČSOB. Takže přechodem od ČSOB k PS se v ovládání IB nic nemění.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 12. 2009 22:08

Jo tak to jsem nevěděl. S "plnotučnou" ČSOB jsem zatím neměl tu zkušenost. Každopádně jejich IB je poněkud těžkopádnější. Ze všech co jsem měl možnost používat mi přirostl k srdci nejméně.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 12. 2009 22:16

Já mám ČSOB (asi 12 let) i PS (1 rok). Oba IB jsou stejné a byly stejné i před změnou layoutu IB. Ovládání IB mi nepřijde těžkopádné. Znám i IB od mBank a to mi nepřijde o moc lepší jak ČSOB.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 22:28

já si asi chvilku nechám to čsob a vyzkouším, jak funguje mbank. nevybírám často z bankomatu, ale jeden bankomat čsob mám přímo vedle práce. neplatím moc vysoké částky do zahraničí, často nakupuju přes internet i za koruny. do zahraničí moc nejezdím, v poslední době velice málo, naposled jsem byla v zahraničí tak před pěti lety?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 12. 2009 23:07

PatrikChrz píše:S "plnotučnou" ČSOB jsem zatím neměl tu zkušenost.

O nic jsi nepřišel. Mám s nimi nezapomenutelné zážitky. Např. příkazy zadávané přes mobil... Pořád mně to vracelo "Chybné datum", marně jsem pátral proč, pak jsem zjistil, že to bylo Velikonoční pondělí... Nebo jsem platil dětem pojištění, omylem jsem zadal na oba příkazy stejný variabilní symbol, zjistil jsem to ihned po odeslání, tak jsem ihned volal do ČSOB a paní na lince mně řekla, že to zrušit nejde, že si musím zajistit nápravu u příjemce plateb (splatnost příkazů byla za týden od podání).

A když jsem šel rušit účet, baba na recepci mně sdělila, že mám smůlu, protože jim právě "spadl systém"... S úsměvem jsem odvětil, že jsem po zkušenostech s nimi na takovou eventualitu připraven, tudíž mám v tašce písemnou výpověď a zanechám ji v podatelně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 20. 12. 2009 19:52

Vypršela mi platnost karty a místo neembossovaný karty přišel embossovanej delfín, aniž bych o něj žádal.

Znamená to, že mBank teď vydává embossovaný karty?
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2009 19:57

Karta k mKontu je embossovaná, karta k eMaxu je neembossovaná
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 20. 12. 2009 20:09

Díky,
já měl neembossovanou před tím i k mKontu.

Ještě se zeptám, MO/TO jsou platby přes internet? To bych si asi měl po případném použití snížit. Je za snižování limitů nějaký poplatek?

Mám podezření, že ta nová karta má vyšší limity než jsem měl.
Naposledy upravil Nemy_bobes dne 20. 12. 2009 20:11, celkově upraveno 1
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2009 20:11

MO/TO - mail order, telephone order
Varianta platby, kdy není nutné udávat cvv2 kód - i když někde prý i u této platby tento kód vyžadují. Typicky teleshopping, Quelle, Neckermann a ostatní zásilkové služby.

Platba přes Internet má vlastní limit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 20. 12. 2009 20:13

A měl bys nějaký doporučení, jak s těma limitama pracovat?
Mám to snižovat nebo je to teď díky tý maximální spoluúčasti skoro jedno?

cvv2 kód? ten si musím někde vyžádat?
Nemy_bobes
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka