mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 19. 4. 2010 10:56

Doublesix:

ČSOB ve svém novém sazebníku z 1.4. zavedla poplatek za vklad prostřednictvím depozitního bankomatu za 6 Kč.

PS i v novém sazebníku od 1.4. žádný takový poplatek nemá, vklad přes vkladomat se účtuje jako příchozí platba.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2010 11:49

Lidi nemyslíte, že tyto záležitosti ohledně PS by snad bylo dobré prodiskutovávat v jiném diskuzním tématu které je v tomto fóru už založené? Zde bych očekával diskuzi spíše na téma trochu jiné banky tak jak je to uvedené v nadpisu.
:'( :-| :'(
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 19. 4. 2010 12:27

A proc to nevlozit do banky, ktera ma vklady zdarma a nasledne prevest zdarma kam chci? :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2010 13:13

vpe píše:A proc to nevlozit do banky, ktera ma vklady zdarma a nasledne prevest zdarma kam chci? :-D
A která banka v Česku má vklady zdarma včetně vedení účtu a převodů taky zdarma tak aby to celkově bylo zdarma?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 4. 2010 13:31

vlazy píše:A která banka v Česku má vklady zdarma včetně vedení účtu a převodů taky zdarma tak aby to celkově bylo zdarma?
GE Money u účtu Genius Gold.
Je tam ale jedna malinkatá podmínka, musíš tam mít minimálně 1 milion Kč :-D
Totéž pak umí i ČSOB u konta Exclusive. U ostatních bank pak ten minimální finanční obnos je větší (3-5 milionů)

Ještě by možná stálo za zmínku Aktiv konto od Volksbank (Volksbankshop), kde je vklad hotovosti zdarma, vedení účtu také zdarma, ale platí se 6 Kč za odchozí položku a výběr hotovosti z bankomatu ČSOB.

Edit : ještě mě napadlo Postžiro Zadarmo a vklady hotovosti provádět přes Červené konto (než nám to PS zatrhne :mrgreen: )
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 4. 2010 17:41

Vklad hotovosti v CZK na pokladně DZ* zdarma

má kdo? No mbank asi nee, ze
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2010 18:15

DoubleSix píše:Edit : ještě mě napadlo Postžiro Zadarmo a vklady hotovosti provádět přes Červené konto (než nám to PS zatrhne :mrgreen: )
Toto je prozatím dokud to jde asi jediná možnost jak dostat peníze v hotovosti na účet v mBank zdarma bez poplatku. To Postžiro zadarmo nebo jak se to nyní jmenuje k tomu ani není třeba, protože z Červeného konta se to do mBank dá převést i přímo pokud tam má někdo nastavený jako protiúčet účet v mBank. Ty některé jiné možnosti mohou sice být také zdarma ale podmínky nemalého minimálního vkladu nebo nějaké jiné asi nebudou každému vyhovovat.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 19. 4. 2010 18:31

tak nevím, oni u DZ vynalezli poplatek za převod??? Pravda, minimální zůstatek 100 a nemalý vklad 1 Kč - to asi nevyhoví každému, i když normální člověk vytáhne 100vku než stát na poště frontu :-) No tak proč nevyužít způsobu, co vymyslel patrik, založení TV v Čob nebo ČS? :)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2010 00:28

vpe píše:No tak proč nevyužít způsobu, co vymyslel patrik, založení TV v Čob nebo ČS? :)
To asi zdarma je ale ne každému to může vždy vyhovovat kvůli tomu, že je to termínované. I 1 týdenní TV může někomu ne příliš vyhovovat když např. ty peníze potřebuje dostat do mBank co nejrychleji. Nejlepší mi z toho všeho připadá prozatím to Červené konto a vklad na poště, ale kdo ví jak dlouho to tak zdarma nechají.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 4. 2010 12:44

Problém u FIO je v jejich pokladních hodinách :(. Zatímco velké banky, kde lze ten týdenní termíňák uzavřít mají v obchodních centrech otevřeno i v neděli.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 20. 4. 2010 21:56

tak to je tedy terno :)

ps: rb omezuje z 18h na 17h, u fio je to do 16:30h a proč to nedáš přes poštovku?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1maty1 27. 4. 2010 15:57

trochu mimo téma:
jak dlouho trvá online převod peněz z čsob do mbank?
1maty1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fikyyy 27. 4. 2010 19:29

hele lidi a nebylo by lepsi nez cely dni studovat jak usetrit 6kc za vklad ty prachy nekde vydelat? :):)

i kdyz u Patrika je to asi z presvedceni,ze? :)
fikyyy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2010 19:33

Přesně tak :). Pro mě je to zábava. Jako si někdo jde zaběhat, do kina, ... já se rád rejpu v bankovních účtech. Strávený čas pro mě tak nepředstavuje náklad, je to prostě příjemně strávený čas.

Jinak ano, je to i věc principu. Čím méně bankám dovolíme, tím méně si dovolí ony k nám. Ale pokud to někomu nedělá dobře, ať si těch x peněz za vklad zaplatí.

Jsme ale ve vláknu FIO a zde je vklad zdarma. Blbé jsou jen ty otvírací hodiny :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 4. 2010 19:59

PatrikChrz píše:Jinak ano, je to i věc principu. Čím méně bankám dovolíme, tím méně si dovolí ony k nám.
S tím plně souhlasím. I já to beru jako věc principu. Ne že bych kvůli poplatku za vklad hotovosti zubožel, ale proč platit za něco když to jde provést i jinak bezplatně nebo levněji. Ty ušetřené peníze za to za celý rok můžou činit i nějakou větší sumu a když to pak zašlu na nějaký dobrý účel např. na charitu atp., tak mám z toho alespoň dobrý pocit, že jsem to dobře utratil.

PatrikChrz píše:Jsme ale ve vláknu FIO a zde je vklad zdarma.
Když se podíváš nahoru tak možná zjistíš, že zde ve vláknu FIO nejsme. Jsme zde ve vláknu jiné banky u které vklad hotovosti není vůbec a to ani zdarma ani za poplatek. :-)
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka