mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2010 02:46

Grande: ano, je to tak. Jenže zase, když se na to podíváme z pohledu klienta-BFU, tak to většina netuší a většina zatím má starou kartu a PIN nemění. Taky se mi nelíbí, že změna PIN je za poplatek, aspoň jedna by mohla být zdarma :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 7. 2010 10:54

já myslím, že většině již právě touhle dobou končí platnost těch starých karet
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 7. 2010 13:28

na druhou stranu, karta to je zdarma a zjevně proto ma našinec problém odvážit se jí reklamovat :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 27. 7. 2010 21:14

Chci se zeptat jestli se nejak u me zmeni od 1.8.2010 vydaje na mKonto, kdyz do tedka platim jen a jen kartou [z bankomatu nevybiram].

A muj druhej dotaz je ten ze tady uz se rikalo ze mbanka je nevyhodna pro kurzovni prevody, ale vcera jsem platil na ebay 0.99$ a slo to skrz paypal pres kartu, ale prave jsem se divil ze mi banka z 0.99$ odecetla 19,76czk, coz jsem cekal ze bude o dost vic kdyz zapocitam vsechny veci za ktere banky strhavaj. Thx za pripadne odpovedi
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2010 07:32

1) pokud nemáš více než 10 jednorázových převodů směrem ven, tak nikoliv. Navíc, pokud opravdu hodně platíš kartou, tak se tě nedotknou ani ty výběry, za 2000 Kč máš 1 výběr zdarma, za 4000 Kč máš dva výběry a za 6000 Kč tři výběry
2) neraduj se předčasně, to je zatím pouze blokace, skutečně stržená částka bude asi o 4,5 % vyšší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 7. 2010 11:37

Tak jdu dneska použít kartu disponenta :-) Za tolik peněz nakolik nás nakonec přišla si ty tři zbytečné výběry neodpustím :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod The_mike 28. 7. 2010 16:05

to PatrikChrz

tak tedka jsem na to koukal (na tu posuvnou blbustku na www mbank) a je to 1vyber nad 2000kc , 2 vyber nad 3000kc a 3 vyber nad 4000kc platbou kartou
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 28. 7. 2010 17:31

Jo a já platím v obchodě kartou takřka minimálně, takže jsem v p... ytli.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The_mike 28. 7. 2010 19:41

ja vubec nepotrebuju v kapse nosit zadne drobaky,takze pro me je to to hlavni co na karte pouzivam,,,jinak si myslim ze vyber z bankomatu a nasledna platba realnymi penezi na pokladne je archaismus a myslim si ze to je danou neduverou/netransparentnosti strhavani penez z ucu a overeni vsech plateb jednim fyzickym papirem co vam prijde do schranky. Proste ebanking+placeni kartou= I LOVE IT
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 28. 7. 2010 22:24

Ať zastaralé placení penězi, netransparentní nebo nedůvěrou. Tolik v obchodech neutratím, na druhou stranu mi přijde ujetý platit nákup (jídlo apod.) v obchodě kartou. Kolikrát je to na odstřel, když předemnou někdo platí kartou 200,- nákup.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2010 22:29

Já dneska platil 35.50. A ušetřil jsem díky tomu padesátník :D
Ale to jsem se rozšoup. Běžně platím i menší částky:
http://img355.imageshack.us/i/mbankay7.jpg/
http://img145.imageshack.us/i/snmekobrazovkypq8.png/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod The_mike 28. 7. 2010 22:59

si pamatuju kdyz jsem takhle kupoval vec za 14,90kc

ps jeste jsem nemel zadne poplatky od mbanky, tak by me zajimalo jak vypada na screenu takovy strhnuti castky za pouziti bankomatu
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2010 05:15

voshi píše:Ať zastaralé placení penězi, netransparentní nebo nedůvěrou. Tolik v obchodech neutratím, na druhou stranu mi přijde ujetý platit nákup (jídlo apod.) v obchodě kartou. Kolikrát je to na odstřel, když předemnou někdo platí kartou 200,- nákup.

1) to mi přijde jako - tolik neprotelefonuji a tak se mi to nevyplatí - a pak mu kouknu na vypis a ma tam za 1000 Kc utratu a to viz ze se mu vyplati zmena :-)

2) Kartou zaplatím rychleji (tesco lidl kaufland) nez hotovosti, a to kartou platip od letoska, prakticky vyhradne, kdyz mas slevu 10% neber to :-)

je to pohodlnejsi (nemusim si prepocitavat hotovost a strkat zpet do penezenky, a premyslet, zda mi vratili spravne :-) a je to o zvyku a cviku, pri prvnim placeni jsem tam kartu zasunul obracene a pri druhem zase predcasne ale pri tretim a dalsim uz to bylo v pohodne :-D No kdyz se to naucis, muzes udelat za 3 mesice 5500 discount:-)

v mensich kramech za tebe potvrzuji sumu a maji tendenci strkat kartu za tebe... pripadne zastarale pomale terminaly v restauracich. ty masinky v retezcich jsou asi vymakane.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 7. 2010 07:38

vpe píše:v mensich kramech za tebe potvrzuji sumu a maji tendenci strkat kartu za tebe... pripadne zastarale pomale terminaly v restauracich. ty masinky v retezcich jsou asi vymakane.
Také platím všude, kde to jde kartou a klidně i částky kolem 100Kč.

V Intersparu a Lidlu zasunuji kartu do platebního terminálu já, v Penny a Globusu to za mě dělá obsluha (v jiných krámech nenakupuji, tak nevím). U malých obchodníků ten terminál je vedle kasy a vždy tam tu kartu zasunuje obsluha, někdy i sami potvrzují částky.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod voshi 29. 7. 2010 15:27

vpe píše:v mensich kramech za tebe potvrzuji sumu a maji tendenci strkat kartu za tebe... pripadne zastarale pomale terminaly v restauracich. ty masinky v retezcich jsou asi vymakane.

Třeba bych si měl zkusit zvyknout jak to tak čtu.
voshi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka