mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod The_mike 30. 7. 2010 11:35

vpe píše:je to pohodlnejsi (nemusim si prepocitavat hotovost a strkat zpet do penezenky, a premyslet, zda mi vratili spravne :-)

+1
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rom35 30. 7. 2010 12:53

Já mám s kartami od mBank psychologický problém, protože díky nekvalitnímu zpracování z nich slézá barva. Pokud tedy musím dát kartu do ruky prodavači, stydím se za ten nevábný kus plastu a použiji jinou kartu. Platím pouze tam, kde si kartu zastrkuji sám.
navigon 2100, MN6.5, unlocked
rom35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noxik 30. 7. 2010 13:03

vpe píše:je to pohodlnejsi (nemusim si prepocitavat hotovost a strkat zpet do penezenky, a premyslet, zda mi vratili spravne :-) a je to o zvyku a cviku, pri prvnim placeni jsem tam kartu zasunul obracene a pri druhem zase predcasne ale pri tretim a dalsim uz to bylo v pohodne :-D No kdyz se to naucis, muzes udelat za 3 mesice 5500 discount:-)

Ovsem zase musis (nebo bys aspon mel, jako u hotovosti) kontrolovat vypisy z uctu proti uctenkam, zda nebyla nejaka castka strhnuta 2x nebo douctovana spatna cena.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2010 15:46

nebo zda nebyla účtována úplně špatná cena. Když jsem dělal v jednom řetězci, tak jsem řešil případ, kdy paní místo 200 Kč bylo strženo 20 000 Kč (prodavačka zapomněla zmáčknout desetinnou tečku a paní si toho nevšimla na účtence) :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 7. 2010 17:33

dr._lukas píše:Tak jdu dneska použít kartu disponenta :-) Za tolik peněz nakolik nás nakonec přišla si ty tři zbytečné výběry neodpustím :-D
Aby jsi pak nebyl s tou tvojí vychytralosti nemile překvapený když ti vychytralá mBank za ty výběry vychytrale strhne poplatky. Ono asi bude záležet kdy se ti ty výběry zaúčtují (strhnou z účtu). Když se ti to zaúčtuje ještě nyní v červenci tak by za to žáden poplatek neměl být, ale když to bude až v srpnu což nyní koncem července by mohlo i být tak by možná za to mBank mohla strhnout poplatky. Ono takových klientů mBank bude asi více kteří budou chtít ještě využít na poslední chvíli výběry z bankomatů zdarma a ani si neuvědomí, že to zdarma nemusí být. Napsal jsem ohledně toho dotaz do mFóra, ale zůstalo to bez jakékoliv odezvy ze strany mBank. Z mBank se k tomu asi záměrně nikdo nevyjádřil aby se pak mohli smát když za ty výběry koncem července budou možná strhávat poplatky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Noxik 30. 7. 2010 19:04

vlazy: To by se mBank se zlou potazala, nebot jeji klientela je velmi citliva na cenu. Tudiz by to patrne dost lidi nakrklo a slo jinam - Fio, Post. sporitelna.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 7. 2010 19:35

Noxik:
Kdyby si mBank dovolila takový podraz, že by účtovala poplatky za výběry z bankomatů koncem července a zaúčtované až v srpnu tak by tím samozřejmě hodně naštvala takto postížené klienty. Podle mého názoru by si něco takového neměli dovolit, ale od této banky se dá čekat téměř cokoliv a nebylo by to nic divného.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 7. 2010 22:28

Dneska jsme vybrali kartou od přítelkyně..takže dodatkovou, doufám, že to byl výběr stále zdarma, pač u polských židů člověk nikdy neví

A vybrali jsme jen 1x :-) for Vlazy :-*

-- 30. 7. 2010 22:30 --

vlazy píše:
dr._lukas píše:Tak jdu dneska použít kartu disponenta :-) Za tolik peněz nakolik nás nakonec přišla si ty tři zbytečné výběry neodpustím :-D
Aby jsi pak nebyl s tou tvojí vychytralosti nemile překvapený když ti vychytralá mBank za ty výběry vychytrale strhne poplatky. Ono asi bude záležet kdy se ti ty výběry zaúčtují (strhnou z účtu). Když se ti to zaúčtuje ještě nyní v červenci tak by za to žáden poplatek neměl být, ale když to bude až v srpnu což nyní koncem července by mohlo i být tak by možná za to mBank mohla strhnout poplatky. Ono takových klientů mBank bude asi více kteří budou chtít ještě využít na poslední chvíli výběry z bankomatů zdarma a ani si neuvědomí, že to zdarma nemusí být. Napsal jsem ohledně toho dotaz do mFóra, ale zůstalo to bez jakékoliv odezvy ze strany mBank. Z mBank se k tomu asi záměrně nikdo nevyjádřil aby se pak mohli smát když za ty výběry koncem července budou možná strhávat poplatky.

v tomto případě by u soudu ti čurá***** neuspěli
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod bourač 30. 7. 2010 22:36

je to dost k smíchu číst kritiku na něco čemu ten kritizující nerozumí, výběry z bankomatu včetně případných poplatků zaúčtovává mBank jako jediná v čr online - v reálném čase,
ne jako jiné banky jen "v pracovní době"
vlazy i lukeš: oba jste měli účty u mBank už před cca 2roky jakto že toto tedy nevíte? :?:
bourač
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2010 22:38

Nikoliv. On-line dělá mBank pouze blokace a to dělá více bank. Zaúčtování se s cca 2 denním zpožděním (proto je zaúčtovaná částka vždy vyšší než blokovaná, protože blokovaná je dle kurzu VISA, kdežto zaúčtovaná dle kurzu mBank plus případný poplatek 2 %).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bourač 30. 7. 2010 22:50

jasně Patriku, ale myslím že hoši tady nadávají na výběry z bankomatů v ČR :lol:
bourač
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 7. 2010 23:24

Já na nic nenadávám, já jen konstatuji, že výběr provedený v červenci se účtuju červencovým sazebníkme, tzn. zadarmo a zaúčtování v srpnu mě je u zadní části poloviny mého těla :-D

-- 30. 7. 2010 23:26 --

bourači a mBanka opravdu nezaúčtovává online... je to stejný ksindl jako jiné banky... taková KB, PS mě částku zablokuje stejným způsobome jako poláci
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 7. 2010 00:19

bourač píše:je to dost k smíchu číst kritiku na něco čemu ten kritizující nerozumí, výběry z bankomatu včetně případných poplatků zaúčtovává mBank jako jediná v čr online - v reálném čase,
ne jako jiné banky jen "v pracovní době"
vlazy i lukeš: oba jste měli účty u mBank už před cca 2roky jakto že toto tedy nevíte? :?:
Je to opravdu hodně k smíchu kritizovat něco čemu vůbec nerozumíš. Schválně jsem se podíval na některé starší výpisy a u výběrů z bankomatů tam mám vždy jeden den uskutečnění transakce a následující druhý den zaúčtování transakce z čehož je zřejmé, že to online není. Jak dlouho máš účty v mBank, že to nevíš? Nebo ty snad nesleduješ kdy ti transakce zaúčtovávají?

Nevím jak je to u výběrů z bankomatů v zahraničí, protože tam jsem prozatím ještě nevybíral. Dá se předpokládat, že i někteří klienti mBank kteří jsou v současné době v zahraničí můžou chtít využít ještě výběr zdarma koncem července a pokud jim to kvůli zaúčtování až v srpnu mBank zpoplatní tak budou z toho asi dost naštvání.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 31. 7. 2010 03:16

Pánové, nechcete nechat diskusí o ruinujícím poplatku 9 anebo kolik korun...

Joó všichni utečou hned jinam :-) i kdyby, ti kteří utečou, nemají žádnou hodnotu ani pro mbanku, je to neloajální socko lůza a i mbanka se jich ráda zbaví, hádám :-D Bonitní klienty má npř. spořka, ty nic nerozhází, poslušně platí a vygenerují ještě stovky miliard na poplatcích.

A neověřenou spekulaci označte a nepiště ji, jako že jde o fakt (datum účtování výběrů z bankomatu).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 31. 7. 2010 07:42

Přesně tak, řešítě pár kaček a je to o ničem. Když na to koukám, rozumnější je mBank odstavit a přejít jinam. Bylo to fajn, ale nebylo to na věky. U FIO mám výběr v ČSOB bankomatu za 6 Kč, tak proč řešit nějaké obraty na kartě (ze kterých nic nemám, tj. žádné % zpět, žádná sleva, žádný příspěvek na penzjiko apod.) a riskovat účtování 9 Kč za výběr. Nosit v hlavě, zda jsem už na mBank účtu neudělal 12 bankvoních operací a trnout, že mi další příchozí, tj. neočekávanou zpoplatní 3 Kč (nebo kolika?) atd. U FIO pohyby řešit nemusím, spořit mohu (sice ne s nejlepším úrokem, ale jako úrok na nejbližší dostupnout finanční rezervu) více než slušně a bez obav za zpoplatnění přesunu mezi spořícím a běžným účtem, což mBanka pomrvila naprosto neskutečně. Takže, kdo z vás ještě brečí nad mBaňkou... kašlete na to. Udělejte si účet u FIO, spořte tem, nebo u ING, či AXA a kreditku si pořiďte u Citi jako Shopping (jako nezaměstnanému mi ji nechtěli vydat a tak čekám na první výplatu, abych si o ni řekl, protože obrat několika tisícovek bez problému budu mít a tak se mi poplatek snadno vrátí).

PS: Tolik asi můj postoj k novému sazebníku mBank.
Ruprecht001
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka