mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 11. 2010 21:13

vpe píše:
franko_cz píše:Za každou banku (např. LBBW, Citibank), která mi umožňuje obsluhovat IB bez použití GSM jsem rád. Už se mi to mnohokrát ve světě vyplatilo.

SMS v roamingu přišla opožděně anebo nepřišla vůbec? Zkoušel jsi změnit operátora?

Např. VF má nyní zasílání ny CZ čísla výrazně levnějsí, do zahraničí (resp. na zahraniční čísla) za dlouhé peníze, tak jestli to třebas nešidí...

Byl jsem v zemích kde roaming nebyl vubec (rovnikova Afrika), jinde obcas chodily sms se zpozdenim i 8 hodin (napr. Francie).
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 11. 2010 12:35

Já mBaňku moc nepoužívám a proto se zeptám... příchozí platby jsou zdarma také do nějakého limitu?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2010 12:47

Prichozi jsou zdarma neomezene a to (tusim) i na podnikatelskem uctu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 11. 2010 15:29

PatrikChrz: Souhlasim. Navic bych dodal, ze kdyz uz maji nejake limity, tak by tam automaticky meli mit pocitadlo.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 3. 11. 2010 15:37

PatrikChrz píše:Samozřejmě že ten poplatek 3 Kč je nepříjemný. Horší je ale takový ten "strach z poplatku" který hodně lidí odrazuje od toho používat mBank jako hlavní účet

Jako bývalý klient IPB, ČSOB, ČS strach z poplatků nemám. Za těch 2,5roku jsem zaplatil jen za změnu PIN, za čtvrtý výběr z bankomatu a nyní za jedenáctou platbu. Samozřejmě, že jsem byl naštvaný ze změny polatkové politiky mBank, při mém využívání účtu však nic levnějšího ale asi není.
Bohužel u nás se asi nikdo nepostaví před národ a neřekne "Ručíme za to že v nejbližších 10 letech nezměníme sazebník".
Naposledy upravil PatrikChrz dne 3. 11. 2010 17:07, celkově upraveno 1
Důvod: smazán duplicitní post. Superfórum nám nějak blbne. Taky se mi to zadrhává :(
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2010 17:10

sniper76 píše:Bohužel u nás se asi nikdo nepostaví před národ a neřekne "Ručíme za to že v nejbližších 10 letech nezměníme sazebník".

Ono to dost dobře ani nejde, žádná banka neví jakým způsobem se budou vyvíjet její náklady a výnosy. Možné to je jen v případě obrovské marže (viz mobilní operátoři, kteří starým klientům nechávají i mnoho let staré tarify), což zrovna u mBank není.
Proto se na mBank nezlobím za změnu poplatkové politiky u bankomatů, ale ty 3 Kč za odchozí jednorázové transakce (10+) prostě nerozdejchám :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod sniper76 3. 11. 2010 19:46

Jenže než se pustím do nějakého byznysu musím prostě si spočítat zda-li budu vydělávat. Udělala to mBank?
Jsem přesvědčen o tom, že není nutné mít vše bez poplatku. Stačí jen základ a vydělávat na nadstandartu. To ale mBank neudělala.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2010 20:02

Prostě jim to nevyšlo. Ono něco jiného je předpoklad, jakým budou klienti služby využívat a jejich reálné chování, které se ne vždy dá dostatečně kvalitně odhadnout.
Prostě na klientech jako jsem já se moc snadno nevydělává. Naopak konzervativní klienti, kteří se nechají snadno dojit, zase neradi přecházejí od svých současných bank.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod strobe 3. 11. 2010 20:14

Taky nezapomeň kdy startovali. Do té doby grafy rostly nahoru a hypotéky fičely jak prorvaný, ceny nemovitostí se dostaly zcela mimo realitu, na kterou dodnes neklesly.
strobe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2010 20:21

strobe: no, jenže pak přišli s tím, že v podstatě nikomu nepůjčovali na spotřebitelských úvěrech, nedávali kreditku ani na slušné potvrzení příjmu klientům, kteří obratrm dostali vyšší limit jinde a najednou zjistili, že mají klienty, ze kterých nic nemají a naštvané neklienty, na kterých odmítli vydělat...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod strobe 3. 11. 2010 21:12

mikicz: Jo, to taky nechápu. Z počátku se snaží vybudovat komunitu spřátelených klientů, které se pak všemožně snaží n*sr*t. Viz. EM+, 10+ zpoplatněný převod. V tichosti bych vypověděl smlouvy těm co si z osobního udělali bussiness účet a jedem dál. Koneckonců maj bussiness účty, tak jim mohli nabídnout přechod. Nebo to alespoň dát 30+, aby trochu podojili Aukristy. Takhle to spíš vypadá, že čekaj, že i rodinný klient to alespoň občas překoná a něco z toho kápne.
strobe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 7. 11. 2010 15:46

Doufám, že se do odchozích samozřejmě NEpočítají platby kartou, že?

Měl bych dotaz, v mBank mě štve, že mi e-maily o transakcích chodí tak pozdě. Dá se s tím něco (bezplatně) udělat?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2010 17:23

Ne, platby kartou se do odchozích transakcí nepočítají nikde (ani u Axy), banka by tím byla sama proti sobě.

Dělat s tím něco jde, ale jen na straně mBank, museli by se sami rozhodnout, že to chtějí změnit. Bohužel ta "čtyřiosmšestka", na které celý systém běží (prý to není pravda, ale já si nemůžu pomoct :D ) prostě víc a rychleji nezvládá.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 7. 11. 2010 17:48

To není ani tak v rychlosti serveru, spíš že posílají transakce až za daný den, ne ihned, jakmile se to zaúčtuje.

Ale pak by zas mohla nastat situace, že je jen 31 nezpoplatněných zpráv (jak je vidno v IB) a další by už nepřišly.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 11. 2010 18:32

PatrikChrz: Vzhledem k tomu, ze vypisy z uctu mi pravidelne chodi kolem 10. v mesici, to skutecne asi bude nejaka 486. Zlata FIO, co posila zmenu stavu uctu hned a dokonce v tak kratkem mailu, ze kdyz se mi preposle jako SMS, vidim kolik doslo.
Noxik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka