mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2011 16:40

Ze by bordel na strane hospodarky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Honza20 25. 1. 2011 17:57

Já nevím no, ale když jsem si ho zakládal na předchozím účtu, tak s tím taky byly problémy.Nakonec jsem musel jít na pobočku a zřídit to u nich.Jediné, co vím, že mi tam nastavili limit pro platby 50.000,-
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdibrid 25. 1. 2011 17:59

Cožpak u mBank může mít jedna osoba víc než jeden běžný účet?
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 1. 2011 18:45

limit pro inkaso na obědy 50.000 Kč? :-D

U mBank jde nyní inkaso povolit přes internet. Lze omezit jen na periodu 1-15 dnů = povolenou sumu si lze strhávat zřejmě 2x do měsíce. Nejde patrně nastavit jen "1x za kalendářní měsíc" apod.

A inkasa/SIPO se Vám nezapočítávají do 10 převodů, jsou vždy zdarma.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2011 19:13

Prave "anonymne" propiraji mBank v televiznich novinach. Zajimalo by me, jak tam probehla autorizace platby.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 4. 2. 2011 20:04

O co šlo, reportáž jsem neviděl.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2011 20:12

Píšou o tom na mFóru. Nějaká paní si tam stěžovala, že jí někdo vyluxoval účet trvalým příkazem. o 100 000 Kč. Podle názoru diskutujících ale půjde nakonec nejspíš o někoho z rodiny (musel mít přístup jak k mobilu tak k heslu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2011 20:13

PatrikChrz: presne to si myslim, ze to musel nekdo preci autorizovat jejim mobilem. Jenom nechapu, proc uz v teto veci davno neni podane trestni oznameni a neni ztotoznen cilovy prijemce platby.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 2. 2011 21:07

Prostě informační úroveň na primě byla asi jako od žáka 4. třídy ZŠ. Taky by mě zajímaly podrobnosti, když už to zařadili.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 2. 2011 22:04

Ono obecně vždycky ve zprávách jsou tyto reportáže z oboru, kterému jako člověk rozumíte, pro vás "amatérské" a způsobuje to ten kvapík, ve kterém to tvoří. K jejich škodě pak vypadají jako tupci.

Nedávno Fialová na Nově povídala o IP adresách - konkrétně IPv4, a doslova řekla, že dochází protokoly. Samozřejmě jí to tam někdo napsal, a ona to přečetla, ale to byl pro mě fakt šok, co jsou tam schopni vyplodit :-D

http://voyo.nova.cz/multimedia/televizn ... 1.html?s=0
14:50
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 2. 2011 23:29

IP adresy docházely už v minulém století to se už nepamatujete :-)

Je jich přidělen IMHO přebytek a kdyby je sebrali, ty nevyužité, tak by jich na dalích 20 let bylo dost... Tuhle jsem koukal a jedna malá lokální česká (slovenská? už nevím) firma měla v Ripe celé Áčko (tj. blok, kterých může na světě být jen 255 včetně privátních jako 10.x.x.x, tj. měla 255^3 ip adres - je tohle možné? To nemá ani O2 a další CZ provideři dohromady...)

ad hloubkovost zpráv - to 98% diváků do hloubky nezajímá, mají na to nějaký čas na přípravu a stopáž, no...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Czulibrk 5. 2. 2011 01:13

Tabulka rozdělení původní třídy A je tady:

http://www.iana.org/assignments/ipv4-ad ... -space.xml

Když už se bavíme na úrovni - původně byl rozsah IPv4 rozdělen do tzv. tříd A až E. U takového hrubého dělení ale docházelo k velice nehospodárnému rozdělení adres (nejmenší síť měla např. 256 adres, i kdyby v ní byly jen dva počítače). Proto se začaly používat masky sítě, které prakticky mažou rozdíly mezi jednotlivými třídami a přesně tak určují rozdělení adresy na adresu sítě a hostu (velmi jednoduše). Pokud se bavíme o blocích, jedná se už o CIDR bloky (z post-třídové éry), atd. ...

Každopádně v začátcích internetu se adresný prostor rozdával poměrně lehkovážně, proto má např. firma Eli Lily & Company (ale i Apple, HP, Ford a další) vyhrazeno celých 2^24 (tj. 16 777 216, i když ne zcela využitelných) adres :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 2. 2011 05:15

S474N píše:PatrikChrz: presne to si myslim, ze to musel nekdo preci autorizovat jejim mobilem. Jenom nechapu, proc uz v teto veci davno neni podane trestni oznameni a neni ztotoznen cilovy prijemce platby.

Tak nemusí to být nutně trestný čin, mohl si to někdo z rodiny odesílat na svůj jiný účet a pomocí jednou vytvořeného předdefinovaného příjemce nemusí další platby autorizovat mobilem pokud si to u toho příjemce ona sama nenastavila. Samotný předdefinovaný příjemce lze vytvořit jen pomocí autorizace mobilem.
http://www.iprima.cz/videoarchiv/109884
http://img192.imagevenue.com/img.php?image=77769_01_122_58lo.jpg
http://img177.imagevenue.com/img.php?image=77770_02_122_258lo.jpg
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2011 06:24

Ale furt je to o tom, že to byl někdo z rodiny :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 2. 2011 07:49

No vždyť. Pokud to bude někdo ze společné domácnosti, tak si to můžou spolu vyřídit žalobou podanou u soudu v občanskoprávním řízení, takové věci se v trestním řízení neřeší. Je zde dán předpoklad, že společně svoji domácnost financují a ze společných prostředků i žijí. Nebo si myslíš, že např. rozvody manželů také řeší policie a zahajuje se tam trestní řízení? A u rozvodů se kolikrát hádají o větší majetek a navzájem si ho pro sebe zabírají.
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka