mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2008 18:28

vlazy: ty porad nechapes jednu vec, jsou na rozjezdu a maji prace 3x vic nez predpokladali. Opravdu si myslis, ze je prioritne zajima reseni nejakych pobocek v kazdem mensi meste? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 1. 2008 18:59

S474N píše:vlazy: ty porad nechapes jednu vec, jsou na rozjezdu a maji prace 3x vic nez predpokladali. Opravdu si myslis, ze je prioritne zajima reseni nejakych pobocek v kazdem mensi meste? :roll:
Já velmi dobře chápu, že jsou na rozjezdu a že s tím asi mají velmi mnoho práce. Taky netvrdím, že všechno to co by zřídit nebo zavést mohli měli udělat hned nebo např. do 1 měsíce. Mne jde o to, že to všechno by mohli zavádět a zřízovat postupně, ale ne tak, že jim to bude trvat několik let. Já ani nevím co všechno do budoucna mají v plánu a proto zde píšu to co si myslím, že by bylo asi dobré zavést nebo zřídit. To, že mají prace 3x víc než předpokládali svědčí o tom, že to v Česku rozjeli trochu předčasně aniž by byli na to pořádně připravení.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2008 19:01

vlazy: tezko po mesici a par dnech provozu muzes tvrdit, ze to bude trvat nekolik let. Takoveto hodnoceni prislusi az po x letech provozu.

To ze maji 3x vic prace znamena, ze predpokladany zajem byl 3x nizsi nez realny a tudiz jim dle meho nazoru opravdu nejde o "kazdeho" klienta, respektive ze si lidi holt musi pockat.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 10. 1. 2008 19:15

Hlavne ... na co pobočku? To ze je zmatek s Mediaservisem ... to je ... ale snažej se to vyřešit ... a navíc na pobočce toho moc neuděláte :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2008 19:42

Rop: jak moc neudelas? I v mKiosku vyresis uplne vsechno a ucet funguje okamzite.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 1. 2008 20:07

S474N píše:vlazy: tezko po mesici a par dnech provozu muzes tvrdit, ze to bude trvat nekolik let. Takoveto hodnoceni prislusi az po x letech provozu.
Já to taky aní netvrdím. Vidím, že to co zde píšu asi příliš pozorně nečteš a proto se asi snažíš tvrdit o mne to co jsem zde nikdy nenapsal.

iquote="Rop"]Hlavne ... na co pobočku? To ze je zmatek s Mediaservisem ... to je ... ale snažej se to vyřešit ... a navíc na pobočce toho moc neuděláte :-)s/quote]
Já mám na to trochu jiný názor a myslím si, že ty pobočky nebo mKiosky a Finanční centra jak to nazývají nejsou až tak zcela zbytečné. Jsou lidí kteří si některé záležitostí radějí vyřídi do několika minut přimo na pobočce banky než prostřednictvím internetu, telefonu nebo kurýra. Přes internet nebo telefon asi těžko někdo podepíše smlouvu, z bankomatu si asi těžko někdo vybere např. 500 000 nebo více Kč, protože nevím zda by mu některý bankomat tolik peněz najednou vydal a navíc u karet bývají i nějaké limity pro výběry. Proč platit Mediaservisu za kurýrske služby když by tyto peníze mohli investovat do zřízení těch poboček. Jinak si myslím, že na počkách by mělo jít udělat toho tolik kolik toho tam klientům budou schopní nabídnout. Pokud tam těch bankovních služeb příliš nenabídnou tak ty pobočky pak asi příliš velký smysl mít nebudou.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 10. 1. 2008 20:31

Jasně ... ale nic krom papírování tam stejně nezařídíš ... tak proč budovat pobočku kvůli jedné návštěvě klienta?

vlazy: levnější je totiž používat mediaservis než budovat pobočky ... je to překvapivé ale je to tak :-)
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod jichaj 11. 1. 2008 13:05

Presne, na co pobocky, kdyz jde vsechno zaridit pres internet (telefon). Zbytecne vyhazovani penez za pronajem a lidi.

A zalozeni smlouvy? Nez nekam jezdit pres pul republiky (nebo pres celou Prahu/Brno) neni nic jednodussiho nez si smlouvu nechat dorucit kamkoli a kdykoli (treba do prace).

Ucet mam pres mesic, ted zajem uz trochu polevil...takze max 10-14dni vydrzi kazdy.

Ps. a co se tyce platit nekomu v hotovosti, neni nahodou platba omezena na 15 000eur? (cca 400 000Kc) Takze zase lip vychazi bezhotovostni prevod nez nekde vybirat hotovost:))
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 11. 1. 2008 13:38

Přesně tak ... platba je omezena dle § 4 zákona o omezení plateb v hotovosti na 15 000 EUR což k dnešnímu dni je 387 825 Kč
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod jichaj 11. 1. 2008 13:40

Maly dotazek, precetl jsem si clanek na Mesci o mBank, pise se tam ze mBank nabizi Cash Advance zdarma, ale na Webu to nejak nemuzu najit...potvrdi mi to nekdo (kdo s tim ma jiz zkusenosti?). Diky.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivok24 11. 1. 2008 13:45

jichaj píše:Maly dotazek, precetl jsem si clanek na Mesci o mBank, pise se tam ze mBank nabizi Cash Advance zdarma, ale na Webu to nejak nemuzu najit...potvrdi mi to nekdo (kdo s tim ma jiz zkusenosti?). Diky.

To neposkytuje mBanka, ale VISA, ne?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 1. 2008 14:35

Rop píše:Jasně ... ale nic krom papírování tam stejně nezařídíš ... tak proč budovat pobočku kvůli jedné návštěvě klienta?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 11. 1. 2008 15:26

Ale na pobočce se opravdu nic krom papírování udělat nedá ... žádná transakce se tam udělat nedá ... vložit hotovost se tam nedá ... tak nač mít stovky poboček?

Jinak milion vám asi těžko někdo zaplatí v hotovosti když to zakazuje zákon :roll:

Jinak nevyhovuje vám, že s internetovou bankou komunikujete po internetu? Nevadí ... běžte jinam :-)

Jinak v internetovém bankovnictví (či na mLince) toho uděláte víc než v pobočce mBanky ... :wink:
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 1. 2008 15:57

Rop píše:Ale na pobočce se opravdu nic krom papírování udělat nedá ... žádná transakce se tam udělat nedá ... vložit hotovost se tam nedá ... tak nač mít stovky poboček?s/quote]Já nevím co všechno na těch pobočkách se dá nebo nedá dělat. Já pouze zde píšu co by tam mělo jít dělat aby ty pobočky vůbec měly nějaký význam.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 11. 1. 2008 16:45

ad ten limit ... psal jsem ho před chvílí i s odkazem na zákon ... je to ekvivalent 15 000 EUR

ad to co se nedá provést přes IB nebo mLinku a dá se provést na pobočce: můžeš mi uvést příklad?

Jo a jinak pokud někdo chce vše zařídit na pobočce ... tak asi nepůjde do internetové banky ... a zůstane v klidu u ČS nebo PS ... mBanka je internetová banka ... a komu se to nelíbí tak ať k ní nejde ..
Rop
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka