mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sirusek 15. 1. 2008 18:23

Noxik - tak si zajdi přímo do kiosku nebo na pobočku a máš to hned 8) teda jesli si někde poblíž Brna/Phy
Sirusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2008 18:24

Karta sice je bez čipu ale chce u plateb po tobě PIN

Ony ty čekací doby závisí spíš na místě kde bydlíš ... takže jak ti to říct ... objednat teď a čekat měsíc nebo objednat za 14 dní a čekat 14 dní?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 15. 1. 2008 18:57

No problem je, ze nejsme pobliz Prahy ani Brna, to bych zabil cely den plus naklady na cestu. Karta nevim, ale co ja cetl, tak u mag. prouzku se PIN nevyzaduje, u cipu ano. Ovsem ciste cipove karty neexistuji, takze stejne staci kartu ukrast a pouzit tam, kde neprectou cip. Navic si jeste musim rozmyslet, jestli to ma tim kuryrem cenu. Radsi bych doporucene postou, abych si smlouvu v klidu precetl, podepsal a odeslal. Na tohle nebudu moc chut, kdyz prede mnou bude stepovat spechajici kuryr, ktery musi stihat dalsi zakazky. Navic kdyz budu v pohybu, tak se tezko s kuryrem dohodnu na konkretnim mistu a casu, zvlast kdyz podle zkusenosti jinych dorazi i o hodinu dyl.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2008 19:00

Noxik: no tak v kazdem pripade vyuzijes kuryra, takze cim pozdeji si ho objednas, tim pozdeji ti i dojede. Takze kdyby sis ho objednal treba pred tydnem, uz tam u tebe mohl dneska zvonit.

BTW co se tyce smlouvy, nic tam neni a i kdybys tam neco nasel, tak to banka urcite kvuli tobe menit nebude :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 1. 2008 19:26

S474N: chápu, že pokud tam něco najdu, co se mi nebude líbit, tak to kvůli mě nebudou měnit. A oni zase musej pochopit, že přijdou o zákazníka. Každou smlouvu před podpisem přečíst a pochopit je ve finančních věcech naprostej základ.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2008 19:40

KubaPa: nevim co bys tam chtel hledat. Pri sepisovani smlouvy dostanes pouze Potvrzeni o zrizeni uctu, kde je pouze zakladni shrnuti o co jde a potom dvoustrankovou smlouvu ve ktere da se rict vubec nic neni, pouze zakladni veci + odvolavky na sazebnik, potvrzeni o zrizeni uctu (viz. vyse) + podminky a par odstavcu, ktere resi vyhradne zakladni veci.

EDIT: aby si to pripadni "zajemci" mohli prostudovat v klidu doma, prikladam scany obou stran:
:arrow: Prvni strana
:arrow: Druha strana
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod JindraK 15. 1. 2008 20:12

To Noxik: i když je karta "pouze" s magnetickým proužkem tak je VŽDY vyžadován PIN.

To S474N: cash advance ode mě už naposled - šel jsem k mBank proto, že jsem nechtěl podporovat naše nenažrané banky. Teď když budu vybírat z cizího bankomatu (jelikož mBank ještě své nemá) tak to mám sice zadarmo, ale vlastník bankomatu to má zaplacené od mBanky. Čili se budu hodně hlídat, aby za mou pohodlnost a komfort neměly ty hamouni ještě víc byť z jiného zdroje.
JindraK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2008 20:26

respektive karta se chová jak je nastaven terminál :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 15. 1. 2008 20:32

Rop píše:respektive karta se chová jak je nastaven terminál :-)-/quote]

Takze cipovy terminal je mozne nastavit tak, aby nevyzadoval PIN?
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod bojler 15. 1. 2008 20:45

JindraK píše:To Noxik: i když je karta "pouze" s magnetickým proužkem tak je VŽDY vyžadován PIN.

To S474N: cash advance ode mě už naposled - šel jsem k mBank proto, že jsem nechtěl podporovat naše nenažrané banky. Teď když budu vybírat z cizího bankomatu (jelikož mBank ještě své nemá) tak to mám sice zadarmo, ale vlastník bankomatu to má zaplacené od mBanky. Čili se budu hodně hlídat, aby za mou pohodlnost a komfort neměly ty hamouni ještě víc byť z jiného zdroje. /quote]

Tak tak. Ja osobne treba nepolezu k CS a CSOB :-)
bojler
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bojler 15. 1. 2008 21:01

Noxik píše:
Rop píše:respektive karta se chová jak je nastaven terminál :-)-/quote]

Takze cipovy terminal je mozne nastavit tak, aby nevyzadoval PIN?

Pry je karta nastavena tak, aby chtela PIN :arrow:

Zalezi na dvou vecech:

- zda ma obchodnik k dispozici terminal na cipy
- jak nastavi kartu banka (Maestra pozaduji PIN vzdy a vsude, nezavisle na vuli banky)

Ja mam napriklad karty od roku 2003. Vsechny jsou s cipem a docela sem se divil, ze se jeste dneska vydavaji i bez cipu (moje slecna mela dve od siditelny dva roky stary bez cipu). Na druhou stranu, pokud bude karta nastavena na vyzadovani PINU, tak proc ne. I kdyz bych chtel co nejdrive cip..

Co sem se dival tak bez cipu dava jeste napriklad Citibank, GE money (aspon kreditky),...
bojler
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2008 21:17

Karta chce PIN ...
Terminál na čipové karty není možné nastavit tak aby nechtěl PIN ... ale u nečipového terminálu to jde ... jinak zabezpečení může být pokaždé jiné ... závisí na konfiguraci terminálu a nastavení karty ...
Jinak já jsem platil mKartou v terminálu ČS a chtělo to po mě PIN i podpis :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod JindraK 15. 1. 2008 21:45

I na mLince mi potvrdili, že jejich karta (byť jen s mag. proužkem) vždy bude vyžadovat potvrzení PINem.
JindraK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod btw 15. 1. 2008 22:46

JindraK píše:ad Cash Advance - proč by měl někdo trčet ve frontě na pobočce, když má 3 výběry zdarma? Navíc prakticky všude lze platit kartou... t/quote]

No třeba proto kdyby si chtěl vybrat počtvrté :shock:
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Diskutér

Odeslat příspěvekod JindraK 15. 1. 2008 23:05

Po čtvrté vybírán asi tak v srpnu, když to budu počítat od začátku roku. 8)
Prakticky nevím co je hotovost, i drobné nákupy platím kartou.
JindraK
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka