mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 2. 2008 18:41

Taxíky, kde se nechá platit kartou, a nejspíš většina restaurací (z vlastní zkušenosti "U Fandy" v Šatově).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 9. 2. 2008 18:41

S tou restaurací máte možná pravdu, ale o to tady úplně nejde... mBank veřejně deklaruje, že jejich karta není embossovaná, to je důležité. Electron nebo Classic je pouhý obchodní název, alespoň tak to chápu já... Ostatně Electron je v této "třídě" běžný standard.

Já mám embossovanou Classic od ČSOB a chtěl bych Electron, protože už jsem ji musel blokovat za 2000,- (byl jsem v tom nevinně, poktu by měli vrátit, ale i tak...) Blokace Electron je za pár stovek nebo úplně zdarma, jak kde, takže obě karty mají svoje výhody a nevýhody.
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 2. 2008 18:52

Ale jo, na stránkách mají napsáno, že je karta neembossovaná, jenže podle mne je to označení "Classic" matoucí, pod tím pojmem si většina lidí představí "klasickou" VISA kartu, tj. embossovanou.
MBank ale vydá kartu Classic a napíše na ni "Electronic use only", tedy to samé, co je napsáno na kartách Electron...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 2. 2008 18:59

Tomáš Marný: a co je na tom matouci? Me osobne (protoze jsem do ted vyuzival predevsim karty EC/MC) stejne nic oznaceni Classic nerekne? Rozhodne vic mi rekne to, ze je deklarovana jako neembosovana.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod khonsun 9. 2. 2008 20:18

Tomáš Marný;
Nejak nechapu; asi jsem "blbe". Co je, prosim, "normalni karta" a ktera karta je nenormalni?
Dekuji.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 2. 2008 21:06

To khonsun: Kde píšu něco o normální kartě?

To S474N: Hoď si do Google "VISA Classic". Kromě odkazů na mBank a tuším na BAWAG ti to vyhodí všechno jako EMBOSSOVANÉ karty. Stejně jako máš v povědomí Mastercard = embossovaná, Maestro = neembossovaná, já mám v povědomí VISA Classic = embossovaná, VISA Electron = neembossovaná. mBank ovšem nabízí VISA Classic neembossovanou...

Podle mne je to prostě ze strany mBank sviňárna, protože většina klientů má pod pojmem VISA Classic zafixovanou klasickou VISU, tj. embossovanou. mBank na ni napíše "for electronics use only", tj. v podstatě je to VISA Electron. Možná to neodporuje pravidlům společnosti VISA, možná si ve společnosti VISA neuvědomili, že východní Evropa je spolek vyčůraných hajzlíků, ale podle mne to košer není.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 2. 2008 21:10

TM: a tu kartu nebo ucet od mBank ti nekdo nuti? Ja jenom, ze te to tak tankuje :mrgreen:

V kazdem pripade si evidentne necetl na odkazu vyse vyjadreni zamestnance banky:

Autor: zbiejczuk [mBank] 10.30.15.---
Datum: 29-01-08 20:07

konaz: všude píšeme, že se jedná o neembossovanou kartu Visa Classic - http://mbank.cz/mkonto/karta-visa-classic.html

Stačí se podívat i na fóru: s touto kartou lze platit on-line, rozdíl je jen v možnosti využít kartu pro placení na imprinterech. Píšete o omezené funkčnosti: máte tím na mysli něco jiného než platby na žehličkách? Myslíte, že by nám Visa umožnila používat karty Visa Electron a uvádět je bez onoho "Electron"??

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 2. 2008 22:10

Ale četl, a vůbec mne to netankuje. Pokud někdo nabízí neembossovanou kartu VISA Classic, tak je pro mne stejný podvodník, jako prodavač 8karátového ryzího zlata. Takže hodně štěstí u mBank s jedinou a pravou kartou VISA Classic. A na úspěch u téhle banky si připijte pravým šampaňským z Ukrajiny ;-).
EDIT a HOWGH:
Banky nabízejí VISA Classic a VISA Electron. Poctivě uvedou, v čem je rozdíl. A teď nám sem vtrhne mBank, která nabízí VISA Electron a tvrdí, že je to VISA Classic. Nakonec proč ne, já jsem taky sežral ODS, že se jako střední třída budu mít lépe než za Paroubka :twisted: .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 2. 2008 22:47

Jako podvod bych to zatím nenazval, ale taky by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi tou VISOU Classic od mBank a VISY Electron od jiných bank.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 9. 2. 2008 23:43

TM: Sbohem. Myslím, že Váš nezájem nikdo z mBank oplakávat nebude... naštěstí je tady totiž dost jiných klientů, kteří nedělají "z komára velblouda" jako vy :wink:

Jinak čistě teoreticky rozdíl mezi Visa Classic u mBank a Visa Elecron u ostatních bank by mě taky zajímal. Dost možná žádný není...
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 10. 2. 2008 00:45

Tomas Marny: O "normalni" karte pises tady:

Autor: Tomáš Marný (Diskutér)
so 09. 2. 2008, 17:31 Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací Upozornit moderátory na tento příspěvek
Aha, takže jestli jsem to době pochopil, tak mBank vydává kartu se schopnostmi VISA Electron a vydává ji za VISA Classic, aby její zákazníci měli dobrý pocit z toho, že mají normální kartu Very Happy. Tak hodně štěstí s kartou mBank VISA Classic někde v restauraci, kde mají na dveřích VISA a mají jenom imprinter.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod omninet 10. 2. 2008 07:26

[quote="Tomáš Marný"oAha, takže jestli jsem to době pochopil, tak mBank vydává kartu se schopnostmi VISA Electron a vydává ji za VISA Classic, aby její zákazníci měli dobrý pocit z toho, že mají normální kartu :-D. Tak hodně štěstí s kartou mBank VISA Classic někde v restauraci, kde mají na dveřích VISA a mají jenom imprinter.a/quote]

tam,kde maji jen imprinter to proste nepujde :-)

tam, kde je logo VISA, je POS terminal, pujde to bez problemu, odzkouseno vcera a predevcirem v Amsterodamu a v Nemecku, jak v POS tak v ATM

ale jinak je pravdou, ze tato karta se obcas tvari jako VISA electron, ale co vim, obchodnik nezkouma typ karty, vidi logo, akceptuje dane logo? tak ji pouzije...

i me by se vice libilo, kdyby byla emboss, ale to podle me bude jen za priplatek,hold low-cost bank
omninet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod omninet 10. 2. 2008 07:31

na druhou stranu, kdyz si projedes danou kartu v POS,je to trochu matouci...

v nemecku mi ji oznacovalo jako VISA CARD, v Holandsku jako VISA Electron card

zkusim dnes v Praze, co z toho vyleze
omninet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2008 08:31

[quote="Tomáš Marný"o...
Podle mne je to prostě ze strany mBank sviňárna, protože většina klientů má pod pojmem VISA Classic zafixovanou klasickou VISU, tj. embossovanou....a/quote]
No já bych si dovolil tvrdit, že většina klientů ani neví co to embossovaná karta je :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 10. 2. 2008 10:40

[quote="Tomáš Marný"oPodle mne je to prostě ze strany mBank sviňárna, protože většina klientů má pod pojmem VISA Classic zafixovanou klasickou VISU, tj. embossovanou. mBank na ni napíše "for electronics use only", tj. v podstatě je to VISA Electron. /quote]

Já bych řek, že sviňárna je za kartu chtít peníze. Ale když je to zadarmo, tak bych takové slovo nejspíš nezvolil.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka