mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod omninet 10. 2. 2008 10:08

SocPredator píše:[quote="Tomáš Marný"oPodle mne je to prostě ze strany mBank sviňárna, protože většina klientů má pod pojmem VISA Classic zafixovanou klasickou VISU, tj. embossovanou. mBank na ni napíše "for electronics use only", tj. v podstatě je to VISA Electron. /quote]

Já bych řek, že sviňárna je za kartu chtít peníze. Ale když je to zadarmo, tak bych takové slovo nejspíš nezvolil.
omninet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 10. 2. 2008 10:37

To je ale to co tu omýváme stále dokola ... banka je low cost .... kdo chce nadstandard tak nechť zvolí jinou banku .... :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 10. 2. 2008 15:35

PatrikChrz píše:No já bych si dovolil tvrdit, že většina klientů ani neví co to embossovaná karta je :Ds/quote]

Tak to bylo naprosto trefne a souhlasim. Vetsina lidi totiz platebnim kartam rika kreditky, i kdyz kreditkami vetsinou ani nejsou.

BTW dotaz na Tomase, tahle je taky embosovana?
:arrow: http://www.bawag.cz/cs/produkty_sluzby/ ... ssic.shtml
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 2. 2008 19:56

No pravděpodobně budou ve společnosti VISA asi blbci, protože o kartě VISA Classic píšou: takto karta může být použita k platbám online i offline... Takže já se jich zdvořile otážku, jaká ta karta vlastně je, a že v České Banánové Republice ji dvě banky nabízejí jako elektronickou.
BTW Bawag nabízí VISA Classic i VISA Electron a obě inzeruje jako elektronické... Hmmmm....
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod spike18 11. 2. 2008 00:11

Jak dlouho trvá, než vám příjdou peníze? V pátek to dotycny odeslal, dnes po půlnoci stále nic :(
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 11. 2. 2008 01:43

spike18: Nemám zkušenost s mbank, ale ve všech lhůtách pro připisování plateb bankama se hraje pouze na pracovní dny. Ani clearing ČNB tuším o víkendech nepremává.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 11. 2. 2008 09:26

Posílat peníze v pátek to je jako dotovat odchozí banku ... stejný efekt to má když člověk odešle peníze v neděli večer ... :roll:

Takže mBank odesílá platební příkazy v 7:00 ráno každý pracovní den a stahuje platba z clearingu ČNB v 16:00 každý pracovní den.

Takže, pokud banka odesílajícího pošle v pondělí dopoledne příkaz do clearingového centra ČNB, tak krátce po 16:00 budete mít platbu připsanou na účtu v mBank (pokud máte již účet aktivní).

Platba v rámci mBank jsou online ... čili trvají několik sekund (maximálně).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod R.P.I. 11. 2. 2008 14:07

[quote="Tomáš Marný"oNo pravděpodobně budou ve společnosti VISA asi blbci, protože o kartě VISA Classic píšou: takto karta může být použita k platbám online i offline... Takže já se jich zdvořile otážku, jaká ta karta vlastně je, a že v České Banánové Republice ji dvě banky nabízejí jako elektronickou.
BTW Bawag nabízí VISA Classic i VISA Electron a obě inzeruje jako elektronické... Hmmmm.... a/quote]
Nevím z čeho jste vysledoval, že jen platby embosovanou kartou jsou offline. Já celé roky pracoval u České pošty a terminály které pro PS na poště jsou byly dlouho připojeny pouze offline a maxkarta rozhodně nikdy nebyla embosovaná.
R.P.I.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spike18 11. 2. 2008 18:19

Musí zůstat u mKonta nějaký minimální zůstatek?
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mBankfan 11. 2. 2008 19:58

spike18 píše:Jak dlouho trvá, než vám příjdou peníze? V pátek to dotycny odeslal, dnes po půlnoci stále nict/quote]
Podle hodiny vložení přípěvku - do nedělní půlnoci to v mBance při odeslání z jiné banky v pátek nebude nikdy.
Při odeslání částky v pátek dopoledne (nebo ráno - podle banky) to je připsané na mBank účtě v pondělí (někdy už) po 16:50 a (vždycky) určitě po 17:00
nebo při pozdějším odeslání v pátek (= v sobotu, v neděli a v pondělí dopoledne/ráno) to vidím na svém mBank účtě v úterý ve stejném čase (= po 17:00).

mBankfan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spike18 14. 2. 2008 11:24

Dnes mi prisla karta, tak mne zajima, je jedno v jakem bankomatu vybiram? Protoze bakonmat mBank jsem nikde nevidel (Ostrava)
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivok24 14. 2. 2008 11:52

spike18 píše:Dnes mi prisla karta, tak mne zajima, je jedno v jakem bankomatu vybiram? Protoze bakonmat mBank jsem nikde nevidel (Ostrava)

Zadny bankomat mBank neexistuje :-) Takze pro vas je to jedno, pro mBank je nejlevnejsi, pokud vybirate z bankomatu site Euronet.
ivok24
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2008 12:26

Euronet má teď nějaké techtle-mechtle se Citibank? Koukám, co se najednou po Praze vyrojilo bankomatů Citibank a oni jsou to "bývalé" Euronet.

MBank slibuje, že v jejích samoobslužných zónách budou nějaké multifunkční bankomaty (vkladomaty), ale zatím skutek utek.

No 3 výběry zdarma při celkem velkorysých limitech si myslím že stačí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod spike18 14. 2. 2008 12:52

ivok24 píše:
spike18 píše:Dnes mi prisla karta, tak mne zajima, je jedno v jakem bankomatu vybiram? Protoze bakonmat mBank jsem nikde nevidel (Ostrava)

Zadny bankomat mBank neexistuje :-) Takze pro vas je to jedno, pro mBank je nejlevnejsi, pokud vybirate z bankomatu site Euronet.

A kolik stojí výběr ze sítě bankomatů Euronet a kolik z těch ostatních? A nebo, je to u těch prvních třech výběrů zdarma?
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2008 13:09

Je to uplne jedno, nejlevnejsi ze site Euronet je to PRO banku, ne pro Vas.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka