mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malda 14. 7. 2013 14:08

Hezký den všem, měl bych otázku, na kterou jsem zatím nebyl schopný najít odpověď: založili jsme si s přítelkyní mKonto (jako spolumajitelé účtu). Vím, že může být 1 mKonto na 1 RČ. Platí to i v případě, že bych chtěl ještě 1 mKonto, ale pouze na sebe?

Díky za odpověď.
malda

EDIT: tak už jsem našel.
http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... 6&t=157056
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vestor 4. 8. 2013 15:59

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem záložní platební karty. Momentálně používám mKonto (s debetkou) a jako spořící účet zase Air Bank (bez karty). Přemýšlím, že bych si pro jistotu pořídil nějakou druhou záložní kartu, abych v případě ztráty "delfína" nebyl několik týdnů bez přístupu k penězům. Karta by opravdu pouze ležela v šuplíku pro strýčka příhodu, takže potřebuji aby vydání a vedení karty nic nestálo. Napadají mě 2 možnosti:

1) mKreditka s nulovým tarifem. Opravdu to bude celé zdarma, pokud ji nebudu používat nebo případně splatím půjčku v bezúročném období? Ke kreditkám nemám moc důvěru, ale zase by se teoreticky mohla hodit při cestě do zahraničí (bookování hotelu atd.). Nějaké peníze mám naspořené, takže samotný úvěr až tak nepotřebuji.

2) založit si u Air Bank i běžný účet a k němu debetku. Méně rizikové než kreditka, v případě potřeby můžu okamžitě převádět ze spořáku, navíc je to jiná banka (kdyby měla mBank třeba pár dnů odstávku).

Zkrátka jako jednodušší mi vychází Air Bank. Ale zase je prý hloupost mít 2 debetky, lepší je prý kombinace debetní a kreditní karty :hm
Vestor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žulda 4. 8. 2013 16:24

Ano, mKreditka je zadara. A nic ti přeci nebrání mít i tu i AB kartu.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 8. 2013 18:07

Kreditka neni davana automaticky,ale predpokladam,ze chces hlavne v pripade ztraty ovladat sve vlastni penize a na to je vhodnejsi debetka od AB
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 9. 2013 22:14

Od 1. 1. 2014 bude zrušena služba "příkaz k inkasu".
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 23. 9. 2013 08:59

A co to v praxi znamená ? ( bude zrušena služba "příkaz k inkasu" )

To jako nepůjde nastavit inkaso na SIPO nebo na strhávání plateb například za mobilní služby ?
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Robin Brett 23. 9. 2013 09:04

Ty nebudeš moci inkasovat z jiného účtu. Inkasovat z Tvého účtu bude stále možné.
Robin Brett
Návštěvník

Odeslat příspěvekod devy_ 24. 9. 2013 18:05

Zdravím,

může mi prosím někdo vysvětlit, kolik zaplatím na poplatcích v následujícím případě?

Objednávka z amazon.co.uk, hodnota zboží cca 113 liber. Prý mBank podporuje nějaké SWIFT a SEPA platby.

Prý jde o země, které jsou v EU. (http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/sepa- ... tml#tabs=0 )

Ale na druhou stranu dodávají, že se baví o Euru. Tak jak je to tedy s ceníkem? Bohužel je na Amazonu nastavena pouze možnost platby kartou, takže paypal neprojde. Dle ceníku SWIFT to dělá přirážku 0,5% a min. 220,-Kč. U SEPA je to 20,-Kč.

Já jsem vcelku i lamka co do nakupování na Amazonu (obecně v zahraničí). Mohl by mi to někdo objasnit, ať vím, jestli se mi vůbec nákup s těmito poplatky vyplatí?
Amazon si pak platbu strhne vč. poštovného sám nebo musím zadat příkaz k platbě v inter.bankovnictví?

Díky za každé info, jsem v tomto jalový, přiznávám. :roll:
devy_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2013 18:19

Platit budeš jak? Kartou? Pak tě SWIFT a SEPA nezajímá.
Platby v cizí měně převede mBank nejdříve kurzem karetní asociace na eura, připočte 2 % a pak svým kurzem deviza-prodej převede z eur na české koruny.

Samozřejmě jsou i lepší karty, které mají výhodnější kurzy (zítra ráno mrkni na můj článek na Měšci :D ). Oproti nejlepší možné nabídce proděláš při platbě kartou mBank asi 5 liber. U jednorázové transakce to není tak hrozné, kdybys nakoupoval častěji, bylo by dobré uvažovat o nějaké lepší kartě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod devy_ 24. 9. 2013 18:32

Zřejmě kartou, netuším jak to chodí u Amazonu. Zadal jsem své číslo karty a věci k tomu potřebné a to je celé.
V jakých případech by mě měla zajímat metoda SWIFT a SEPA?

Nakupuju předmět v librách, budu tedy platit pouze za nějaký převod a platbu do zahraničí nebo nedojde k žádnému navýšení ceny? Nějaké poplatky to zřejmě zahrnovat bude.

Co se týká nákupu obecně - tam by snad už nemělo překvapit nic, až na nějaké to poštovné, nicméně při ceně 113 liber bych snad už nikde neměl nic doplácet (doufám).

Díky za předchozí odpověď. (dost na to spěchám právě)
devy_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 9. 2013 18:36

Za platbu kartou neni žiadny poplatok, len sa to premení na Kč kurzom banky, ktorý v prípade mbank je blbý...
SWIFT by ťa zaujímal pri SEPA platbe, to znamená keby si platil prevodom na účet - to je niečo iné ako platba kartou...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod devy_ 24. 9. 2013 18:50

Aha, takže jakmile to jde přes kartu (a lidově nemusím nic ručně zadávat, ale strhává se napřímo), tak žádné poplatky nejsou. Ani kdyby mi peníze vraceli?

Našel jsem si kurzovní lístek, který skutečně není zrovna výhodný, ale i tak celkový nákup pořád vychází výhodněji. Takže vemu 113 liber a vynásobím PRODEJní cenou na kurzovní lístku, dostávám částku, která mi bude v CZK stržena z účtu u mBank?

Toť vše?

SWIFT a SEPA platby tedy jen v případě, když něco manuálně posílám z účtu na účet a nebo naopak, někdo mě?

Díky moc za rychlé reakce!
devy_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2013 19:04

MBank převede platbu z liber na eura, dle kurzu VISA
http://www.visaeurope.com/en/cardholder ... rates.aspx
aktuálně by to bylo takto
113.00 POUND STERLING = 134.45 EURO
připočtou se 2 % - dostaneme 137.139 EURO

Následně se tato částka kurzem deviza-prodej (aktuálně 26.6657) a dostaneš 3656.90

Ve tvém případě se to bude mírně lišit, protože se budou počítat kurzy v den zaúčtování, t.j. cca za 2 dny

Kdybys platil jinou kartou, mohl bys ušetřit až 5 % (viz můj zítřejší článek)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 9. 2013 19:05

PatrikChrz píše: ... převede mBank nejdříve kurzem karetní asociace na eura, připočte 2 % a pak svým kurzem deviza-prodej převede z eur na české koruny.

Chápu správně, že např.:

platím 100 GBP
kurz asociace je 1 GBP = 1.189800 EUR
kurz mBank je 1 EUR = 26.6657 CZK

tudíž výsledná cena je ((100*1.189800)*1,02)*26.6657 = 3236,14?

To dělá kurz 1 GBP = 32,3614 CZK, tj. více než 5% nad kurz čnb, což je dobrá zlodějina (jsou tam v podstatě 2 poměrně vysoké konverzní poplatky). Opravdu jsou tam ta 2 %?

-- 24. 9. 2013 19:06 --

Hmm, jak jsem to tu počítal a hledal kurzy, tak to Patrik potvrdil, takže to asi chápu správně. To je drsný.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod devy_ 24. 9. 2013 19:11

Co mi ale zbývá? Platím takto svátečně, zakládat jinde nemá moc cenu. Slyšel jsem ještě možnost to řešit přes paypal, kdy dostanete debetní kartu a operujete v podstatě přes paypal i u Amazonu. Amazon se totiž řídí jen zadanými údaji o kartě. Ale tuto oblast nemám prostudovanou, kvůli jednomu nákupu se to asi moc nevyplatí.

Díky za orientační částku, skákat to už bude za pár dní jen v řádu max desetikorun, doufám :).

Cena je pořád i po započítání poštovného cca o 1500,--levnější než při nákupu zde v ČR. Pokud se produkt podělá, Amazon proplácí náklady na poštovné, tak doufejme, že z toho v případě poruchy nevyjdu "šul-nul".

//těch 26......devizu to nemůžu nikde najít, odkud si to bral, mám úplně jiná čísla.
Díky
devy_
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka