mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 23. 3. 2021 13:18

To je vsem (slusnym) jasne, ale kdyz chces sluzbu zadarmo, tak vymyslis takove veci.
Pak te samozrejme nastve, kdyz to nevyjde a jdes si stezovat na forum...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 23. 3. 2021 15:57

Tak koukam, ze jsem tady svym prispevkem prekvapive celkem rozviril debatu, no ona ta vec asi fakt neni jednozacna a ma vice aspektu.
Jsi dost mimo, protože se na to pořád díváš pohledem, co ti projde, ne co je skutečný a právní stav.

Nevim, jestli formalne smlouva uzavrena byla nebo ne (kdyz jo, tak bez mych zakl. osobnich udaju, coz je u smlouvy ponekud zvlastni)
Na tom není vůbec nic zvláštního. Když v automatu koupíš kolu, tak jsi uzavřel smlouvu a máš práva a povinnosti. Tebe taky nezajímalo, ani ve které konkrétní zemi je právnická osoba, se kterou jsi to předplatné sjednal, tak je nemusí zajímat tvá fyzická adresa a číslo občanky.

Firma by na tom nemela nic tratit, protoze veskere ty mesicni platby za hudbu se strhavaji vzdy na mesic dopredu
Firma pravděpodobně platí už za ten pokus strhnout peníze, ať se povede nebo ne (nebo dokonce víc za to, že se nepovede, popř. příliš mnoho nepovedených způsobí zdražení všech plateb kartou kvůli většímu riziku firmy).

To bych si ani nedokazal predtsavit, ze by mna Mbank strhla do minusu a pak uctovala sankcni urok.
Tak začni. To se běžně děje, např. pokud klient nabourá auto z půjčovny.

Zkrátka to předplatné zruš přímo ve Spotify, případné dlužné doplať, pokud už to sami neodpustili, a máš pokoj. Nemá smysl spekulovat, co by prošlo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 23. 3. 2021 22:49

fc70: Z Vasich predchozich prispevku asi oblasti financi dost rozumite, to nechci zpochybnovat. Nechci vsechny Vami uvedene body pausalne odmitat, tak to neberte.
Ale nezlobte se, s nekterymi body nemuzu souhlasit (omlouvam se, ze to je dost OT vzhledem k tematu vlakna):

"Zkrátka to předplatné zruš přímo ve Spotify, případné dlužné doplať, pokud už to sami neodpustili, a máš pokoj. Nemá smysl spekulovat, co by prošlo."

Ja jsem psal, ze Premium uz zrusili sami, to jste asi prehledl. Ted to mozna bude znit tvrde, nicmene z principu, proc bych ja mel nejak aktivne patrat po nejakych hypotetickych dluzich, ktere oni mozna ze sve strany chapou, jestli neco oni takto vykladaji, tak by mi to meli predevsim sami sdelit.
Pokud dokud to slo, tak si platbu strhli a Premium tedy dal bezelo, a kdyz po case uz potom Premium stopli, tak je jasne, ze to byla reakce na to, ze nekterou dalsi platbu se uz nepodarilo strhnout. Cili tam podle mne ani zadny dluh nemohl vzniknout. Z meho pohledu, pokud se jim jednu platbu uz nepodarilo strhnout, a presto tu sluzbu Premium hned nezablokovali a ta jeste nejakou dobu bezela (jedine tak by mohl vzniknout muj hypoteticky dluh), tak je to spis jejich chyba, a asi by meli zmenit procesy.
Naposledy upravil Persbrandt dne 24. 3. 2021 02:21, celkově upraveno 1
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 24. 3. 2021 00:00

To není jejich chyba, to je jejich vlastnost. Takhle funguje standardně předplatné.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod michael1234 29. 3. 2021 12:58

Ahoj všem, nevíte jestli mBank nabízí v současné době nějaký bonus za doporučení nebo za sjednání běžného účtu? Na internetu jsem na něco málo narazil, ale nepřišlo mi to úplně legit. Konkrétně 1) duofinance.cz a 2) mbank.ehub.cz
michael1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 29. 3. 2021 14:22

retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 1. 4. 2021 10:05

Také jste zaznamenali teď problémy s Historií transakcí v jednotlivých mSpořeních? Transakce nesouhlasí. Ověřeno pouze přes web.
Tak mají problém s IB. V historii transakcí to defaultně skáče na První cíl.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 1. 4. 2021 11:02

Ano, děje se mi to samé: vyberu cíl, kliknu na historii transakcí, zobrazí se historie prvního cíle.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod y2key 1. 4. 2021 11:13

nevím, možná to takto bylo už dříve, ale já si toho všiml až dnes.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 12:10

A proč masochisticky používáte IB od mBank, když appka je snad ve všem výrazně přehlednější? Jejich IB jsem už neotevřel dlouhé měsíce a nic mi v appce nechybí...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2021 12:31

Nic ti v apce nechybi, tak me nechybi samotna Mbank vcetne apky.-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 4. 2021 16:41

Velké IB je nezbytné třeba na zjištění, kdy začíná nové účetní období kreditky.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 16:58

Nikoliv, Lenko, i toto v appce je (položka Více-Ukázat detail smlouvy na dané kartě). Navíc toto si snad každý pamatuje (zjistí maximálně 1x).
Fakt o ničem nepostradatelném nevím, kvůli čemu by bylo třeba IB mBank otevírat. Snad až na Okamžité platby, které appka zatím neumí, ale jelikož jsou za 1 Kč, asi je nikdo moc extra využívat nebude :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 4. 2021 17:32

Já mám u kreditky v detailech smlouvy sice uvedeno "02", ale to mi neřekne, kdy to přesně bude tento měsíc. Teď zrovna to kvůli prodlouženému víkendu vyjde až na středu 7.4. Je na to nějaké šílené pravidlo, něco jako druhý pracovní den po [D-1], ale to si odmítám pamatovat. :-)
Naposledy upravil Lenka_2 dne 1. 4. 2021 19:29, celkově upraveno 2
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 4. 2021 17:37

Jo každý měsíc to je jinak a lze to zjistit jen v IB.
hgfdsa
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků