mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 1. 7. 2020 10:35

Ano, ty lidi ocenili, když se před několika měsíci změnily možnosti mspoření, protože ty převody nejen zbytečně museli vracet zpět, ale také to zbytečně zaplevelilo transakční historii, vedle každé platby tam bylo zas 10korun na spoření.
mSpoření je nutné také pro příjem bonusů za platby kreditkou, není to jen pro 1,2 úročení.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gordon_F 1. 7. 2020 10:55

Kdy se provedou ty převody na mspoření za platby kartou? Mám nasteveno 1% z transakce. V průběhu měsíce se nic neodečetlo. tak jsem si řekl že v mB neodečítají po každé platbě, ale až celkově na konci měsíce. Dnes stále nic. Teda, nepotřebuju to aby to fungovalo, ale jestli kvůli tomu přijdu o litr bonusu, tak budu rozmrzelý. :-)

Asi bych měl doplnit že žádná z plateb nebyla vyšší než 100,- Kč. Je možné že převody na mspoření pod 1,- Kč za platby kartou prostě mB ignoruje?
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Finmxpert 1. 7. 2020 12:10

Gordon_F píše:Kdy se provedou ty převody na mspoření za platby kartou? Mám nasteveno 1% z transakce. V průběhu měsíce se nic neodečetlo. tak jsem si řekl že v mB neodečítají po každé platbě, ale až celkově na konci měsíce. Dnes stále nic. Teda, nepotřebuju to aby to fungovalo, ale jestli kvůli tomu přijdu o litr bonusu, tak budu rozmrzelý. :-)

Asi bych měl doplnit že žádná z plateb nebyla vyšší než 100,- Kč. Je možné že převody na mspoření pod 1,- Kč za platby kartou prostě mB ignoruje?


Ano, je to tím, že transakce byly pod 100 Kč.
..."s mSpořením šetříte při každé platbě kartou nebo převodu již od 100 Kč"
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 1. 7. 2020 12:41

Lol Phirae píše:
PULPANM píše:a k čemu to je? Koruna na spořák?


Eh. Např., ty lidi si tam převáděj peníze sami, a mají jaksi už "plno". Nic dalšího tam automaticky posílat nepotřebujou.


aha díky, mám mbank týden ještě nemám ani kartu, tak se ptám.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 1. 7. 2020 14:52

pochopili jste to online zalozeni? Kde najdu v priloze ten login nebo co? Ja tam nasel jen neco o uctech
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 7. 2020 15:54

V příloze jsou v PDF pod heslem, co ti pošlou SMSkou, další přílohy v PDF, které si musíš uložit (ikona sponka). Jsou to prostě géniové. (Stejně vychytané mají to audio ověření, asi je nenapadlo, že někdo neslyší.)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 1. 7. 2020 18:20

PetrXx2 píše:Odkladam 1 Kč mesicne na kazdy cil a funguje to.

Takže odkládáte pravděpodobně trvalým převodem, ne při platbě. Ale proč jenom 1 Kč na každý Cíl? Msporeni se tim nijak nenaplní a ani to asi není nutné pro plnění nějakých podmínek bonusu. (Když to prevadite na vícero Cílu). Je to Vaše věc, ale má to nějaký praktický smysl?

-- 1. 7. 2020 19:29 --

vlaju píše:10 Kč je minimum při odkládání při transakci, 1Kč je minimum při trvalé platbě.

Aha, logičtější by to ale podle mě bylo obráceně. Kdo chce pravidelně měsíčně převádět jenom 1 Kč? Naopak kdo má hodně plateb kartou, tak by třeba rád odkládal méně než 10 Kč.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 7. 2020 19:21

Smysl ta jen 1 Kč měsíčně (jediná platba) má přeci jednoznačný: bez pravidelného odkládání nelze vůbec nový cíl mSpoření založit (nastavit), přitom po té pravidelností většina zde diskutujících netouží. Většina si tedy dá nějakou mini částku k odkládání měsíčně (třeba já 10 Kč trvalým příkazem k 1. v měsíci) a tím je splněno, lze založit. A ne částku při každé platbě kartou, kdy by to generovalo hodně mini plateb (i několik desítek měsíčně) zbytečně, aniž by to uživatel chtěl (pokud nemá stav mKonta nulový), protože se to vztahuje i na platby mBank kreditkou, kterou zde hodně lidí používá. Přitom když na mKontu ta částka pro měsíční převod na spoření nebude, tak ani k tomu převodu nedojde, což nám ale nevadí. Většina lidí má mSpoření proto, že je nutné ho mít k přijímání odměn z kreditek mBank, nebo teď tedy i kvůli rozumnému úročení 1,2% pro naplnění větší částkou. Tedy ne za účelem jak bylo navrženo především (pravidelné odkládání mini částky), nicméně zadání cíle mSpoření toto vyžaduje.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod psovod78 1. 7. 2020 22:42

Je jedno co nastavite, pokud kliknete "pozastavit".
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod limec 2. 7. 2020 08:34

psovod78 píše:Je jedno co nastavite, pokud kliknete "pozastavit".

podminkou akce 1500 je aby alespon jedno msporeni bylo aktivni do 30.11.2020
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigzachod 2. 7. 2020 20:28

mám dotaz, funguje doporučení na založení nového účtu s tou akcí 1500?
to se tam zadává jen telefon doporučujícího ve tvaru 00420888111555 , je to tak?
Sestra si chce založit účet, tak proto se ptám jestli tam má vyplnit ten můj telefon (já už mkonto mám) nebo je to úplně jiná akce a vyplňovat ho nemá, aby dostala těch 1500 ? díky moc za info, jestli to někdo ví....
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 2. 7. 2020 21:15

Je to jiná akce
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 7. 2020 22:19

"Již desítka bank v tuzemsku nabízí okamžité platby, které umožňují převod peněz za několik sekund, a to i v noci nebo o víkendu. Posílat a přijímat takové platby umějí Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Raiffeisenbank, Moneta, Fio, mBank, Creditas, Equa bank a Air Bank."

https://www.novinky.cz/finance/clanek/o ... t-40329427

V seznamu okamžitých plateb ČNB ovšem mBank zatím nefiguruje
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... platby.pdf
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 2. 7. 2020 22:42

Asi se ČNB nějak dozvěděla, že mBank to zatím neumí, tak neopsala seznam z novinky.cz :-)
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A_Delarge 5. 7. 2020 13:11

Já jsem z té akce už mimo. Pokud mi jde jen o ten bonus 1500, s tím, že nemám zájem o spořící účet. Stačí jen realizovat těch 5+5 plateb debetní kartou, nebo musím ještě něco nastavovat?
A_Delarge
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků