mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kalamancharo 28. 11. 2011 23:53

Já do zahraničních převodů moc nevidím, na to je tu kabrňák Patrik, ale už jsem stihl vypozorovat:
- mBank na platbu do zahraničí ne - hrozné kurzy
- naopak je dobré využít devizových společností

... viz až to tu objeví někdo kompetentnější :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod vpe 29. 11. 2011 05:57

bacman: pokud posles mbance mail, tak mas zavaznou odpoved za chvili, email asi mas (anebo ti ho mam i napsat)? at tu dostanes jakoukoliv odpoved a ve vysledku zaplatis vic, tak co pak budes delat?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2011 06:33

bacman píše:Zdravím Vás,
potřebuji poslat 3000 USD do USA - SWIFT. Dočetl jsem se, že mBanka nyní takovou službu nabízí. Nicméně nevím, kolik mě to celé bude stát.

mBanka si vezme tuším 0,5%, ale kolik zaplatím za převod CZK (můj účet) - USD ( cílový účet)?

Kolik zaplatím celkem?

Ahoj, rozhodne pres devizovku:
http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-p ... neprezily/
Nektere prevadi i zdarma (napr. Easychange), jinak za par desitek az stovek Kc. A oproti bance usetris i na kurzu, usporu odhaduji na cca 30 haleru na 1 $. Doporucuji si tech smluv uzavrit vice (krome Fortissima, ktere chce za uzavreni ramcove smlouvy 4 €, je to u vsech spolecnosti zdarma) a pak "handlovat" s kurzem.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacman 29. 11. 2011 19:44

Patriku, díky za odpověď.
Bohužel účet, ze kterého posílám, musí být na moje jméno. Ještě zkusím FIO.
bacman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2011 20:07

Jestli máš ŽL, zkus CITFIN. Je to záložna a devizovka dohromady, měl bys účet na vlastní jméno. Bohužel zatím berou jen podnikatele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vestor 4. 12. 2011 17:54

Zdravím, lidičky co si myslíte o této zprávě? Jsem u mBank už 3 roky, celkem spokojenost (i když poplatkový konec světa už nastal), ale tahle zpráva mě lehce vyděsila, jelikož mBank je dceřinnou společností Commerzbank. Může to nějak negativně ovlivnit mBank, respektive hlavně moje uložené peníze? Popravdě řečeno jak tak sleduju současný eurofičák, tak mám čím dál větší chuť svých pár šlupek nějak investovat, než přijde měňová reforma. :-|

Edit, zapomněl sem na odkaz:
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... eni-723017
Vestor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 4. 12. 2011 18:02

Hlavně je už několik let blbost mít u mBank uloženy peníze kvůli výši úroku a ne kvůli případnému zestátnění Commerzbank. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 4. 12. 2011 18:04

Dobrý úrok u mBank je v současné době jen při splnění řady podmínek a ještě je sotva průměrné. Nejlepší co v dané situaci i s ohledem na zprávu lze udělat je uložit peníze jinde a mBank používat jen jako transakční účet.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2011 18:22

Přesně tak. Na běžný účet je mBank dobrá a tam bych její bezpečnost neřešil. Zhodnocování mají lepší jinde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 16:48

Ja osobne mam k mBank tento nazor "Odjebat' sa ztadeto, úplne odtialto, strašně rýchlo sa odjebat'".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 5. 12. 2011 17:51

http://www.finparada.cz/clanek.aspx?ID=353 - "mBank spouští SEPA platby"
kalamancharo

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 12. 2011 18:04

Poplatek 49 Kč za odchozí i příchozí SEPA platbu se mi zdá hodně.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 5. 12. 2011 18:44

ultima__ratio: Prosím? :shock: Odchozí SEPA za 49 Kč je hodně? Kolik bank má SEPA platby levnější? Nijak speciálně jsem to nehledal, ale nějak si nevybavuji žádnou... Samozřejmě kurzy mBank nic moc, ale myslím, že do určitých objemů se to celkem vyplatí :-]

Já Osobně 8-)
Já Osobně
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 12. 2011 18:57

Myslím, že na Slovensku nebo v Německu je spousta bank, které posílají a přijímají SEPA platby zdarma a zdarma mají přitom i vedení účtu.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 19:02

F60.0?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků