mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Korzaik 7. 3. 2019 18:09

No neco takoveho bych od mBank cekal, takze jsem si radsi zvolil limit jen 25000, doufám, ze to jde prebit.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 3. 2019 18:13

Mě by stačil úvěrový rámec jen 10000 Kc, no mam 30000 Kc.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2019 18:48

Opakovaná změna PINu pomohla, karta funguje
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 7. 3. 2019 19:17

Fakt se pri posilani vypisu z uctu s výplatou kvuli zalozeni kreditky nesmi nic zacernit?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 7. 3. 2019 23:30

Ad mbanka a kreditka.

To vazne v IB nelze najit vypis kreditni karty?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 8. 3. 2019 00:32

Moje finance > Karty > najedeš na příslušnou kartu a vyskočí menu, klikneš na položku Výpisy. Pak klikneš na sloupeček příslušného měsíce a zobrazí se transakce.
Klasický výpis v pdf asi v IB získat nelze, ale posílají ho pravidelně mailem.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 8. 3. 2019 01:49

1) V mailu je v html a ne v pdf. Na vypisu neni vycislen bonus a neni tam ani cislo uctu pro splaceni.

2) cislo (uveroveho) uctu pro splaceni (z jineho nez mBank bezneho uctu) neni ani na vypise a ani neni v seznamu uctu v ib, ani v zalozce uvery :-) v detailu karty je sice cislo uctu karty ale popsane jako Účet, z něhož se odečítají prostředky při transakcích prováděných kartou.

3) po stisku Splatit kartu nejde navolit datum splatnosti!

4) dokonce se nestane po potvrzeni vubec nic ani se nevygeneroval prikaz - neni v planovanych operacich?

5) Na infolince ani na pobocce mbanky nebyli schopni vysvetlit, jak a kde se pripisuje onen bonus (vratka 1-2%), az na reklamaci dodali dokument https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... a-Plus.pdf

Z cehoz jsem mmj nepochopil, zda se ta vratka pocita z kalendarniho mesice (od 1. do posledniho dne) anebo z vypisu?

A zejmena 2.6. Částka připsaná Bankou dle předchozích odstavců je darem a není ze strany Banky zdaněna. Odpovědnost za případné zdanění přijaté částky (v případě, že částka překročí limity pro osvobození od daně stanovené příslušnými daňovými předpisy) nese Klient.

A take by me zajimalo, kde je na tento dokument odkazovano? Pravda, byl mezi asi 20 pdf v mnoha mailech s cca 15 pdf soubory pri zrizeni mKreditky ,..
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 3. 2019 05:34

Ja ho mam tedy v emailu v pdf, myslim, ze format vypisu jsem kdysi nekde v IB nastavoval, take mi puvodne chodily vsechny vypisy v hatmatilce.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 09:45

Heh, tak mBanka mi neschválila kreditku, a to mám teď jen HB na 50 000, jenže dalších 50 000 od RB ve výpovědi a to asi bude ten problém. :-(
Nezbude mi, než HB snížit na minimum (snad se mi nesníží limity plateb) a zkusit požádat za měsíc znovu. Jak často se aktualizují registry?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 8. 3. 2019 10:11

Registry se aktualizují každý měsíc. Lépe ale znovu žádat až další měsíc. Zamítli v únoru, požádat nejdříve koncem dubna. V případě mBank je možné řešení i převod karty od jiné banky. U mBank je lépe si zažádat menší částku a postupně zvyšovat (to nelze u převodu, tam se musí žádat min. původní částka).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 10:28

No, v RB mí běží výpověď mallky, musel bych jí tedy asi vzít zpět a zkusit převod kreditky, ale už to asi nechám doběhnout a počkám dva měsíce. Rušil jsem toho v poslední době víc a ještě to nebude promítnuté, navíc mi HB svévolně zvýšila rámec o 20 000, sice jsem to zase snížil, ale beztak se to tam mezitím propsalo.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 8. 3. 2019 10:49

V mB je lepší počkat na předschválenou kreditku, pokud to po zpřísnění ČNB ještě nabízí anebo si kreditku nechat převést z jiné banky, což je ideální varianta v Tvém případě, pak se nic nedokládá, lze navýšit úvěrový rámec až o 10% a ještě je prvních 6 měsíců nulové úročení.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 8. 3. 2019 11:35

Už jsem to tu asi někde psal, ale pro představu, jak to u mBank probíhalo v roce 2016, když jsem řešil náhradu za City (limit 90t, v době podání žádosti aktivní, převod v té době nebyl možný).

28.6.2016 - žádost o KK plus na 90t, nabídka na 54t (nevšiml jsem si toho, odklikl a až z dokumentů jsem zjistil, co jsem "provedl" :D :-P , takže jsem měl kreditku s limitem 54t). Po doručení a aktivaci výpověď City, resp. v té době už RB, ale stále s "původní" City kartou, nově doručená RB už neaktivována.
7.7.2016 - žádost o zvýšení limitu na 90t - zamítnuto.
5.8.2016 - žádost o zvýšení limitu na 90t - zamítnuto.
17.8.2016 - žádost o zvýšení na 90t - zamítnuto.
25.8.2016 - žádost o zvýšení na 75t - schváleno.
15.10.2016 - žádost o zvýšení na 90t - schváleno.

Tzn. na původně požadovaný limit jsem se dostal až po 4 měsících. Je pravda, že už jsem to pomalu začínal považovat za osobní "boj" a začínal jsem už uvažovat, že jim tam ty žádosti začnu hrnout každý den ... :-D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 11:57

retron píše:... kreditku nechat převést z jiné banky, což je ideální varianta v Tvém případě, pak se nic nedokládá, lze navýšit úvěrový rámec až o 10% a ještě je prvních 6 měsíců nulové úročení.

A musím kvůli tomu na pobočku RB stornovat výpověď Mallky, nebo to mám zkusit převést i ve výpovědní lhůtě? Ono to storno výpovědi není automatické, ale musí se podat žádost, kterou teda předpokládám schválí, ale absolvoval jsem to nedávno a nechce se mi znovu.

edit.: Tak jsem zkusil vyplnit převod a za 3 minuty odpověď mailem, že zamítli i to. Tak co už by chtěli? Tam ani nemohlo proběhnout ověření, že tu RB opravdu mám.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 3. 2019 12:54

Nemohlo být důvodem to předchozí zamítnutí u nich?
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků