mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 22. 3. 2019 10:23

Chtel jsem rici, ze nemam chut ty podminky hledat, na https://www.mbank.cz/promotion/archiv/ jsem nenasel a rad bych si to precetl, pokud to nekde je napsane, link?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __Pavel 22. 3. 2019 16:16

Žádné podmínky jsem nepročítal, ale z praxe mohu říct, že rozhodující pro započtení odměny na mKreditce-eshop je den uskutečnění transakce.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 3. 2019 10:26

Máte nějaké zkušenosti se zaúčtováním plateb, které byly provedeny kartou Svět? V pátek jsem vybral hotovost v bankomatu AirBank a pak provedl nějaké platby v obchodech, další platby v sobotu. Ale v bankovnictví je mezi nezauctovanymi transakcemi jen ten výběr...
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 3. 2019 13:30

mBank karty (nejen Svět) poměrně silně podporují offline transakce, kdy se terminál obchodníka s bankou vůbec nespojí-je to poznat z rychlosti platby, která pak od přiložení karty trvá jen 1-3 vteřiny místo cca 10 a více vteřin (dle rychlosti spojení) při online ověřování (a někdy se text že to je offline zobrazí i na terminálu). Takže pokud tvé transakce byly bezkontaktní do 500 Kč bez PINu a offline (tedy i terminál obchodníka offline podporuje), tak o nich mBank ještě neví (nevytvořila se blokace). Takové platby tedy v el. bankovnictví uvidíš až v rámci reálného zaúčtování za 1-3 pracovní dny od transakce.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 3. 2019 14:12

To nemohu potvrdit, protoze i pri desetikorunovych castkach mi na hodinkach za 5 vterin pipla vcera platba. Zalezi to podle me na obchodnikovi, ten si o tom rozhoduje a neblokovanou transakci podle me nema tak jistou, ale mozna je to pro nej levnejsi.

Ostatne offline transakce asi podporuji vsechny karty, myslel jsem ze typicky do 200 Kc.

Jo a deset vterin, to je u jakeho pomaleho obchodnika? To delalo treba typicky pri pulnocni uzaverce, ze to dlouho trvalo, jinak to mas autorizovano v jednotkach vterin.

-- 24. 3. 2019 14:14 --

__Pavel píše:Žádné podmínky jsem nepročítal, ale z praxe mohu říct, že rozhodující pro započtení odměny na mKreditce-eshop je den uskutečnění transakce.



No prave, jeden tu tvrdi ze datum zauctovani a druhy tu tvrdi, ty, ze den nakupu?

Puvodne jsem myslel, ze se to tyka vypisu, jenze takove vypisy jake dodava mBanka, to jsem jeste nevidel, neni tam ani cislo uctu pro splaceni, ani vycisleny ten bonus, ktery podle podminek musim zdanit...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 3. 2019 14:45

U offline transakcí záleží na obojím, nastavení čipu v kartě i terminálu obchodníka. Když však vezmu v úvahu velké obchodníky (Billa, Albert..), tak tam u karty mBank to projde bez PINu v podstatě vždy offline (tedy ihned), ale u jiných karet ten samý obchodník jak kdy. Každá banka má jinou politiku, kolik offline transakcí za sebou (v jaké jednotlivé či celkové výši atd.) v čipu karty povolí a mBank jich evidentně povolí dost, jak je i z dotazu patrné. U velkých obchodníků offline transakce zrychlují odbavení, proto je asi hlavně využívají, ve frontě každá vteřina dobrá.
Co se doby týče: pomalejší to je typicky pro různé automaty (nápojové, bagety...), při online autorizaci je oproti offline rozdíl i víc jak 10 vteřin. Stejně tak menší obchodníci s bezdrátovým přenosným terminálem, kurýři atd. Tedy všude tam, kde se pro autorizaci využívají mobilní data, tam všude už je rozdíl doby online-offline citelný.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 3. 2019 20:13

Mé platby byly bezkontaktní, jedna v Globusu a jedna v Lidlu. Obě byly do 500 Kč. Nicméně jsem přesvědčen, že platby s běžnou Visa debetkou (s delfínem) byly v blokacích vždy a okamžitě.
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 3. 2019 21:34

To co píšeš mohlo platit pro starší karty. Já mám klasickou Visa debetku s delfínem k účtu založenému před necelým půl rokem (s odměnou 100+100 Kč měsíčně na půl roku :) ) a v tebou zmíněných obchodech, stejně jako třeba v Billa nebo Albert je vše bez PINu offline, tedy žádná blokace. Jak jsem psal, u nových karet povoluje čip mBank karet offline transakce celkem benevolentně. Pokud jsi u starší mBank karty blokaci v těchto velkých obchodech viděl hned, byla na jejich čipu zjevně jiná verze nastavení/firmware a ta umožňovala offline méně často či vůbec. Banky ten algoritmus průběžně mění a pochopitelně kvůli možnému zneužití tají.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 27. 3. 2019 12:44

Aplikace už umožňuje převádět peníze na mSpoření i přímo z účtu. Nabíjet ping-pongem nebo squashem jako kdysi už není potřeba. Aktuální praktická využitelnost této fíčury je ovšem blízká nule, protože úroková sazba zůstává tragická.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 27. 3. 2019 14:39

Kolik zlomku procent?

“u nových karet povoluje čip mBank karet offline transakce celkem benevolentně”

Ale to prece musi vyzadat i obchodnik. Podle meho nazoru tam obchodnik prebira urcitou mitu rizika, ze penize nedostane vubec (karta bude nahlasena jako odcizena) anebo dostane opozdene (na uctu nebudou penize).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikycz 27. 3. 2019 15:24

prisla vam uz odmena za obrat + 5 plateb? vždycky to chodilo kolem 21 a ted stále nic
fikycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pivinecek 27. 3. 2019 15:34

Odmena mi take neprisla, ale minuly mesic prisla dvojnasobna, tak nevim zda si predplatii nebo meli platit o mesic driv
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2019 16:37

Přesně tak, koncem února to přišlo za prosinec i leden. Za únor to tedy dle pravidel může přijít až do konce dubna. Horší je, že mě to koncem února sice přišlo 2x jako ostatním, ale jen za platby kartou 2x100 Kč (dle popisu transakce), za příchozí platby nepřišlo nic. Už to je přes 14 dní v reklamaci a zatím nic... :(
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 27. 3. 2019 23:34

O jake konkretni odmene je rec? Link na pravidla? Diky.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2019 06:53

Ta akce (možnost zapojit se do ní) už je dávno pryč, probíhala na podzim formou odměny za založení a následné půlroční "aktivní využívání" mKonta (já založil koncem října, podmínky tedy plním od listopadu). Však se i zde o tom dost psalo, já se také zapojil na základě zdejších informací. Jde o možnost získat až 1200 Kč během půl roku, tedy měsíčně 200 Kč, z toho 100 Kč měsíčně za příchozí platbu aspoň 7500 Kč, dalších 100 Kč za 5 plateb kartou. Pravidla na webu už asi nebudou, když akce byla podzimní. Ale podobné se myslím u mBank dost opakují...

Jinak mně včera reklamaci konečně úspěšně vyřídili, takže za prosinec a leden už mám připsané obě odměny, i tu za příchozí platbu. Odměna za únor bude tedy nejdéle do konce dubna...
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků