mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Finmxpert 4. 3. 2019 19:47

Markil píše:Už jste někdo zkoušel přidat si tu Svět kartu do GooglePay? Nemám v aplikaci vůbec možnost si jí do GooglePay přidat (u ostatních karet ano). Kartu jsem aktivoval. Zatím jsem s ní ale neplatil. Tak nevím, zda by to nemohlo být třeba tím, i když se mi to nezdá. mLinka neví, že prý počkat, třeba to spraví aktualizace systémů, která má proběhnout během týdne a pokud ne, tak poslat reklamaci mailem...


Zkuste s ní udělat tu jednu kontaktní transakci. Já ji v GP mám a používám bez problému.
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod philmencz 4. 3. 2019 19:49

Markil píše:Už jste někdo zkoušel přidat si tu Svět kartu do GooglePay? Nemám v aplikaci vůbec možnost si jí do GooglePay přidat (u ostatních karet ano). Kartu jsem aktivoval. Zatím jsem s ní ale neplatil. Tak nevím, zda by to nemohlo být třeba tím, i když se mi to nezdá. mLinka neví, že prý počkat, třeba to spraví aktualizace systémů, která má proběhnout během týdne a pokud ne, tak poslat reklamaci mailem...


Ano, vyzkoušeno před cca hodinou a vše OK. V IB musí "svítit" aktivováno. Vyzkoušel jsem to hned, jak jsem ji vyndal ze schránky - tj. ještě jsem s ní nikde neplatil. ...pak by možná mohl zafungovat starý dobrý restart ;-)
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 4. 3. 2019 20:23

aktivováno mám. Apku jsem restartoval několikrát (aktivováno dopoledne, teď už je večer). Tak nevím, kde je problém, když vám to jde... Zkusil jsem i odebrat delfína, ale nepomohlo.
Ještě zkusím odinstalaci a instalaci aplikace, ale to zase budu muset apku párovat s IB, tak jsem se tomu chtěl vyvarovat... Nebo ještě počkám až udělám platbu, ale když vám to jde i bez platby, tak to je dost divný...
Každopádně díky, aspoň vím, že to je problém jenom u mě...

... Takže nepomohla ani odinstalace. Stále to nabízí přidat jen 2 staré karty. Tak nevím.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 5. 3. 2019 17:10

Tak jsem kartu nyní nakonec snad zprovoznil, minimálně google pay… Kde byl problém úplně přesně nevím. Šel jsem s ní dnes platit a 2x mi to zamítlo platbu s hláškou špatný PIN. Chyba v PINu ale rozhodně nebyla. Díval jsem se pak do IB, karta normálně aktivní, limity nastaveny dle toho, co jsem si zadal po aktivaci. Prostě nic divného. Google Pay stále nenabízelo. Tak jsem přes IB zadal, že chci změnit PIN (ten jsem ale nastavil stejný, jako včera při aktivaci karty) a hle, po "změně" PINu najednou GooglePay naběhl. Tak doufám, že už tou kartou i zaplatím v obchodě...

Jediné co mne napadá, že se ta karta nějak v systémech mBanky včera správně neaktivovala, i když mě to hlásilo, že je aktivní a i přímo v IB, kde jsem to snad 5x kontroloval, vypadalo vše OK. Jinak mě jiný důvod nenapadá... Ještě uvidím, jestli s ní teď už půjde platit. Kartu jsem včera aktivoval přes aplikaci v mobilu. Dnes už jsem ten PIN měnil radši doma na počítači přímo v IB. Předpokládám, že to byla nějaká ojedinělá chyba při aktivaci karty, ale kdyby náhodou někdo potkal podobný problém, mohla by pomoci změna PINu...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 5. 3. 2019 23:36

V pondělí po obdržení karty (mKarta Svět) jsem ji v pořádku aktivoval, přidal úspěšně do Google Pay a propojil s PayPal účtem.

Dnes jsem chtěl kartou zkušebně kontaktně zaplatit a 4x hláška na terminálu chybný PIN. Tak jsem zkusil bankomat (2x hláška chybný PIN) a jiný bankomat (a také 1x chybný PIN). V E-mail Push historii v IB jsou všechny (tj. celkem 7) zamítnuté autorizace zaznamenány. Jsem si prakticky jistý, že PIN jsem si včera nastavil takový, jaký jsem pak dnes používal. Takže někde (v mBank?) se stala chyba.

PIN jsem si dnes odpoledne v IB "změnil" (na stejný) a zítra vyzkouším a napíšu jak to dopadlo...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 3. 2019 07:33

Stalo se mi totéž, ale přímo s kartou. Když jsem změnil PIN na stejný, už to fungovalo.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 6. 3. 2019 07:52

Dnes ráno poděkování v mobilní aplikaci za aktivaci karty. Posléze zkušební výběr z bankomatu a vše OK.
Mimochodem, o aktivní nové kartě psala mobilní aplikace již v pondělí 4.3.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 6. 3. 2019 08:05

Dobrý den, můžu někoho, kdo měl problém s aktivací karty, poprosit o DM s číslem GAO žádosti či reklamace?
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 6. 3. 2019 08:26

Píšou, že případě prvního použití karty po změně PINu v terminálu s verifikací PINu offline je nutné zadat nový PIN až čtyřikrát, aby došlo k jeho aktualizaci na čipu. Po změně PINu v bankovním systému doporučujeme pro první transakci využít terminál, který ověřuje PIN pouze online, například jakýkoliv čipový bankomat. U Google Pay bych to ale taky nečekal...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 6. 3. 2019 10:22

Do google pay se nepíše PIN ke kartě.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 6. 3. 2019 10:46

No dyť právě proto bych to nečekal... Minulý týden jsem si do GP přidal debetku od Monety a první platba v pořádku proběhla jen několik minut po aktivaci karty a změně PINu prostřednictvím bankomatu. Chyba bude nejspíš někde na polské straně...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 6. 3. 2019 13:55

Finmxpert píše:Dobrý den, můžu někoho, kdo měl problém s aktivací karty, poprosit o DM s číslem GAO žádosti či reklamace?

k čemu?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Finmxpert 6. 3. 2019 14:06

Markil píše:
Finmxpert píše:Dobrý den, můžu někoho, kdo měl problém s aktivací karty, poprosit o DM s číslem GAO žádosti či reklamace?

k čemu?

Pracuji v mBank, chtěl bych zjistit, jestli a kde je problém s aktivací mKarty Svět. Pokud se vám nezdá mi cokoliv posílat, tak bych vás alespoň poprosil o zadání reklamace :)
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Finmxpert 6. 3. 2019 19:15

Finmxpert píše:
Markil píše:
Finmxpert píše:Dobrý den, můžu někoho, kdo měl problém s aktivací karty, poprosit o DM s číslem GAO žádosti či reklamace?

k čemu?

Pracuji v mBank, chtěl bych zjistit, jestli a kde je problém s aktivací mKarty Svět. Pokud se vám nezdá mi cokoliv posílat, tak bych vás alespoň poprosil o zadání reklamace :)


Tak již není potřeba.
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 6. 3. 2019 19:28

Takže se problém našel?

Reklamaci jsem nedával, protože jsem to včera nakonec rozchodil "změnou" toho PINu - viz výše. Číslo žádosti bych mohl někde dohledat, případně dát podrobnější info. Ale koukám, že už není třeba. Dnes jsem šel znovu kartou platit a tentokrát už to dle předpokladu proběhlo v pořádku.
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků