mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 9. 2013 18:29

Ano, u mBank je kurs u cizích měn mimo € cca 5 % od středu, což je s přehledem nejhorší nabídka na trhu, pokud vím. Pokud je možno platit PayPalem, tak lze nechat konverzi na PayPal, ale tam ty kursy taky nejsou nic moc, rozhodně jdou horší než u normálních karet, které jsou cca 2 % od středu, nutno na PP najít a srovnat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 9. 2013 18:47

devy_ píše://těch 26......devizu to nemůžu nikde najít, odkud si to bral, mám úplně jiná čísla.
Díky


zde http://www.mbank.cz/informace-k-produkt ... ni-listek/
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 9. 2013 18:48

Keď platíš len občas a nechce sa ti zakladať účet v nejakej inej banke, kde majú lepšie kurzy, tak to podla mňa nemá moc zmysel riešiť a je to v pohode - tak jak si napísal, stále to máš o dosť lacnejšie jak nákup v ČR.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 24. 9. 2013 19:00

Amazon neakceptuje PayPal! Lze platit pouze kartami.
http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome ... =201253660
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod devy_ 24. 9. 2013 19:32

Myslel jsem to tak, že si necháš u paypalu vystavit kartu a tu zavedeš do jejich systému. Takže seš defacto na paypalu.
devy_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 24. 9. 2013 20:09

PayPal ti žádnou kartu nevystaví...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 9. 2013 20:21

Havers: No, na vyžádání je možnosti získat MasterCard Prepaid, ale jednak je v současnosti nabízena asi jenom pro US, ale hlavně by tím moc nevyřešil (prakticky neexistuje žádný rozumný důvod, proč si ji pořídit).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Havers 24. 9. 2013 21:54

Bavíme se samozřejmě o reálných možnostech zákazníka z ČR při nákupu na britském Amazonu.

Předpokládám, že devy_ bude spokojen, když na Amazonu zaplatí alespoň kartou od mBank. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2013 07:02

PatrikChrz píše:Kdybys platil jinou kartou, mohl bys ušetřit až 5 % (viz můj zítřejší článek)

Tady je :)
http://www.mesec.cz/clanky/tipy-na-kred ... zahranici/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2013 13:40

Havers píše:Předpokládám, že devy_ bude spokojen, když na Amazonu zaplatí alespoň kartou od mBank. ;-)

To si taky myslím. Ono je především zoufalé asi to, jak mladí lidé nemají žádné povědomí, o tom jak funguje platební styk a málo z nich pozná jiný instrument kromě hotovosti a ví o tom, že existuje jakási "kreditní" karta. Já teda nevím, co se třeba v dnešní době učí na školách, ale nám kdysi dávno alespoň vysvětlili jak vypadá takový příkaz k úhradě a i když internetové bankovnictví viděl až kdysi později, tak jsem se alespoň dokázal zorientovat v základních pojmech.
Ale to je asi problém obecně - viz. např. jenom vedlejší vlákno (platí se něco (v zahraničí) za platbu kartou?), u studentů jsem třeba často slýchával, že kartě nedůvěřují (takže si maximálně vyberou z bankomatu a platí hotovostí...jako důchodci), posledně jsem jsem někde zaslechl diskuzi teenagerek, že netuší, jak se platební karta používá (ač bylo zřejmé, že viděli jak se platí bezkontaktní), či mají obavy se "ztrapnit" při platbě kartou...
Na druhé straně je dobré, že někdo se opravdu alespoň zeptá.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 9. 2013 13:53

Asi zapomněli aktualizovat osnovy, děti se stále ve školách učí akorát vyplňovat složenky :-)
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 25. 9. 2013 17:42

xtonda: No to je porad pokrok, nas neucili ani ty slozenky. Smutne, kdyz clovek vyleze ze skol a ani nevi, co je to trvaly prikaz nebo inkaso. Hlavne ze umi pouste v Azerbajdzanu a vetne cleny, ze.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 9. 2013 18:32

A to člověk má získávat znalosti jen ve škole? Málo věcí do praktického života jsem získal ve škole.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 25. 9. 2013 19:00

Noxik: No treba u nas doma se o tom zasadne nemluvilo, ve skole taky ne a s vrstevnikama si na toto tema taky nepokecate, tak kde?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2013 10:50

Dnes v IB:
PŮJČKA DO KONCE ROKU BEZ ÚROKU

mPŮJČKA plus s 0% úrokem do konce roku. Ať už potřebujete peníze na cokoliv, s mPŮJČKOU plus je to snadné!

Nejenže budete mít peníze na účtu za pár minut, ale navíc do konce roku nezaplatíte na úrocích ani korunu, úroky zaplacené do 31.12.2013 Vám totiž mBank vrátí zpět.

Kdo si to spočítá, zjistí, že vzít si půjčku co nejdříve se skutečně vyplatí.

to jako ze si to mam prisypat na sporak :) nebo v tom je nejaky hacek?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků