mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 18. 10. 2019 11:36

Je zajímavý, že s mB Svět v Thajsku v bankomatu neobtěžují s DCC. Nevíte, je to nějakým nastavením karty nebo že by kvůli Vise?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2019 22:25

minarjo píše:Mně se tedy nikdy za život nestalo, že by mezi realizací a zaúčtováním platby byl víc jak 10 dní (spíš maximum ani ne týden), a to i třeba u transakcí při pobytu v USA.


Postupne od 7.10. az dodnes (tzn. nyni 12 dnu?) mam blokace na DK Creditas, nakupy v Tesco, podlimini transakce asi.

Nelze brat omezene zkusenosti, a omezenou lidskou pamet, je nutno zohlednovat podminky, jak veci funguji.

Bohuzel, jak presne funguje ta mKreditka ohledem tech bonusu, najisto nevime dosud. Co se stane s utratou nezauctovanou do konce mesice, ani do vyplaceni bonusu 16. nasledujiciho mesice napriklad. anebo zauctovani 15. a bude bonus do predchoziho mesice ANO nebo NE?

Testoval nekdo? :-) Tedy ne ze by to bylo nejak podstatne...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 10. 2019 00:47

@vpe:
Co se týče takto dlouhé blokace Creditas, tak to je technickými problémy, které v Creditas zkraje října (právě kolem toho 7.10.) měli, kdy blokace více klientům nemizely ani po zaúčtování, viz vlákno Creditas. I já jim musel kvůli jedné takto neodstraněné blokaci napsat zprávu z IB. Omluvili se a odstranili již zaúčtovanou ale nesmazanou blokaci ručně (a dušovali se tím, že pracují na úpravě systémů, aby se to neopakovalo). Tobě doporučuji totéž, tedy napsat jim "Zprávu bance" z IB, jinak ta blokace z data kolem 7.10. fakt sama nezmizí :).
Když nemá banka takto nedokonalý systém jako Creditas a vše funguje řádně, tak fakt není běžné, aby v půlce jednoho měsíce nebyla ještě zaúčtována nějaká platba měsíce předchozího. A na to mechanismus odměn mBank spoléhá, proto je vyplácí až po půlce měsíce. Teď třeba jsem dostal 17.10. odměnu za nákupy eShop kreditkou provedené v září, zaúčtovány byly všechny nejdéle v prvních říjnových dnech.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 10. 2019 19:04

Polská státní banka PKO zvažuje, že od německé Commerzbank koupí mBank
https://byznys.ihned.cz/c1-66663550-pol ... ommerzbank

...
Hodnota mBank se nyní na varšavské burze pohybuje kolem 14 miliard zlotých (83,7 miliardy korun).
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rd261 24. 10. 2019 07:32

https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... en2019.pdf
500Kc za konto pro děti do 15let. Myslím, že po připsání odměny by šlo zrušit.
rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 10. 2019 10:55

A do kolika let je člověk považován za dítě pro tuto akci? Za nezletilé to musí uzavřít zákonný zástupce?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 24. 10. 2019 11:25

15 let, rd261 to psal.
Dá se to založit přes web, teď jsem to provedl. Potřebuješ údaje z rodného listu. Myslím, že jsem nikde nepotvrzoval, že jsem zákonný zástupce, ale jistý si nejsem.
Pak přiveze dokumentaci kurýr, nevím zda u toho dítě musí být. Nebo se to dá podepsat na kontaktním místě.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 10. 2019 17:01

dite u toho byt nemusi..potrebujete akorat rodny list..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 28. 10. 2019 12:20

pokud jdes rodic a rozjizdis akce na 15-18 lete dite, tak jses u me magor.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 31. 10. 2019 16:20

Když si manželka jako spolumajitel účtu založí svoji mKreditku eShop (já už ji mám), bude to mít stejné podmínky jako hlavní karta? Tedy 29/0,- měsíčně, 0,- za založení a hlavně vlastní limit 200,- za bonusy?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 11. 2019 03:24

Tak ta soutez s Msporenim, kdy rozdavaji milion mesicne, sice vypada jako pekna pakarna a nedokazu si predstavit, kdo to vymyslel, ale de facto to je loterie zdarma, ne, pouzitelna predevsim pro ty, co u nich aktualne maji ucet. (pokud to nemaji nejak cinknute) Nebo se pletu? To stanoveni cile je ciste formalita a pak zaplatim par rohliku a je splneno?
A bezny ucet je ted i s kartou zdarma bez podminek, ne?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 11. 11. 2019 09:19

Tak mi dneska ráno dorazil e-mail Push z 5.11.
Na D+1 si člověk ještě zvykne, ale tohle už je trochu moc.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Finmxpert 11. 11. 2019 10:10

Persbrandt píše:Tak ta soutez s Msporenim, kdy rozdavaji milion mesicne, sice vypada jako pekna pakarna a nedokazu si predstavit, kdo to vymyslel, ale de facto to je loterie zdarma, ne, pouzitelna predevsim pro ty, co u nich aktualne maji ucet. (pokud to nemaji nejak cinknute) Nebo se pletu? To stanoveni cile je ciste formalita a pak zaplatim par rohliku a je splneno?
A bezny ucet je ted i s kartou zdarma bez podminek, ne?


Ano, takto to funguje ;) A karta je od 1.1.2019 zdarma bez podminek.
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2019 18:57

Jak to funguje, staci si kazdy mesic aktualizovat cil? A nechat preposlat si 1% z platby kartou treba.. a pak to hned vybrat
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 11. 2019 11:15

Tak dnes připsány odměny kreditek za říjen. Jak se tu nedávno diskutovalo, zda je u mBank odměn skutečně klíčové datum platby a ne datum zaúčtování, tak mohu potvrdit, že je to datum PLATBY. Udělal jsem malý experiment, kdy jsem měl platbu provedenou 31.10. a zaúčtovanou 1.11. a odměna je z ní už teď, za říjen. Tedy opravdu mBank je jedna z mála, která pro příslušné odměny se řídí datem platby a ne zaúčtování (i proto odměny protestuje připisuje až v druhé půlce měsíce, kdy by 99,99% plateb z měsíce předchozího mělo být buď zaúčtováno nebo zrušeno), to jen ujištění pro ostatní.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků