mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 4. 2015 20:36

Pokud ji pošleš jako SEPA, tak to bude SEPA (musí to být platba v EUR s instrukcí SHA) a bude zdarma, pokud ji pošleš ale přes SWIFT, tak bude zpoplatněna dle sazebníku... Ale nevím, jaký důvod může být to posílat z mBank, když jde celkem v pohodě použít třeba i europlatba.cz, to i u těch 70 euro ušetří cca. 40 korun...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 4. 2015 20:44

Akce mKlub 2015/2 s odmenou za ziskani novych klientu
prodlouzena z 30.4.2015 na 10.5.2015 a
zvysena odmena z 500+500 na 600+600

http://www.mbank.cz/informace-k-produkt ... klub-2.pdf
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 4. 2015 10:36

Takové akce od mBank z morálních důvodů ignorují. Propagovat banku která nemá příliš co zajímavého nabídnout a navíc se ke klientům chová ne příliš solidně a lákat do ní lidí mi nepřijde z morálního hlediska příliš v pořádku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 28. 4. 2015 11:10

Třeba ale nabízí ty super bezpečný KONTAKTNÍ karty :-) A to se vyplatí, Bobe! (telekrám)
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 4. 2015 17:26

Vysvetlil by me nekdo nasledujici situaci?
Bylo me receno ze jedna z nejhorsich bank je Ge Money co se tyce vyberu penez v zahranici. Uplatnuje 100kc za vyber + 0,5% z castky a ma blbej kurz.
mBank ma sice tez blbej kurz ale bud poplatek 35kc a nebo zdarma.
Jelo se do zahranici, vybral tam kamos stejnou castku, ze stejneho bankomatu pomoci debetni karty od GE Money.
Za 5min na to jsem vybral ja, uplne to stejne pomoci debetky Visa od mBank.
250MYR
1834.48czk
35czk poplatek
-Tohle me sebrala mBank.

Kamos skoro to stejny, GE mu sebrala cca pres 1700czk + asi 120czk poplatek. Ve vysledku by mel bejt na castce nekde 1840-1850czk.
Alespon tak to bylo, kdyz potom za asi 3 dny koukal do IB.
Jak je tohle mozne, ze clovek s drazsim vyberem a poplatkem ma strzeno skoro stejne jako ja s mBank?
Kde je potom ta kouzelna vyhoda, vyberu zdarma, pripadne za 35kc?

-- 28. 4. 2015 18:28 --

Pro predstavu vyber jinej stat, zas jinde...
3180THB
castka 2643.76czk bez poplatku 35kc.
Kamos opet to podobny.

Jediny co jsem nasel v IB bylo najednou
extra bonus za debetni kartu
132.40czk
to je ta vyhoda?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 4. 2015 17:29

no nikde, mbank te skasirovala na kurzu + 6% vysokohorska prirazka

Samozrejme mbank neni charita, aby neco davala zdarma. Z neceho ten vyber zaplacen musi byt.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 4. 2015 17:42

To je ale nesmysl, prece ty alternativni banky jsou levnejsi, jsou lepsi, je to tam zdarma a BEZ POPLATKU!
A hodne lidi dnes napise, ze je to vic super. Uz jsem GE pomalu chtel tez rusit, jakou to mam nejhorsi banku. mBank jsem mel spis na test a pro Sepa a ted tam nejak po vyzkouseni ty top vyhody mizej :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 4. 2015 18:09

Ale výběr bez poplatku přece neznamená zdarma a pořád se to tady opakuje dokola ve více vláknech - ani výběry v zahraničí "zdarma", které poskytuje třeba UCB (U konto) nebo RB (eKonto Komplet) nejsou zdarma, ale banka si bohatě vydělá na spreadu, leč je výrazně nižší než u mBank (nebo GEMB), jak jsem už někdy psal v jiném vláknu, výhodnější je vybrat kartou s kurzem karetní asociace, i když tam bude poplatek 100 Kč než "zdarma" s kurzem banky deviza-prodej (u bank s "běžným" spreadem 4 % to platí už u částek ekvivalentu cca. 200 EUR, takže žádné velké peníze - u GEMB je spread ovšem cca. 6-7 %, u mBank v případě karetních transakcí dokonce 10 % (používá metodiku kurz karetní asociace + přirážka 5 %), tedy pořádná zlodějina).

-- 28. 4. 2015 19:14 --

Ve výsledku jste ty a tvůj kámoš na každém výběru zaplatili každý cca. 100 - 150 Kč u těch částek, co uvádíš (vůči tomu, kdybyste vycestovali třeba s USD směněnými v dobré směnárně), a v tom není započítán ještě místní poplatek za výběr z bankomatu (což v případě MYR a THB nejspíš i byl)... Za to jste si už mohli zaplatit radši jednu noc ubytování. :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Roger73 28. 4. 2015 18:26

Kdo by si chtěl založit nové !! mKonto s odměnou 600 kč přímo od mBank za nechání se doporučit, může mi napsat SZ. Odměna 600 kč platí do 10.5.
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 28. 4. 2015 20:38

ripper6: Probiralo se to nekolikrat. Vybirat z ATM spec. v JV Asii neni cool /vyjimkou jsou krizove situace/; jak jiz napsal fremantle. Napr. v Indonesii vyda poulicni bankomat /kdyz je/ jednorazove malo a strhne si za vyber rovnou 100 - 200 Kcs. Navic si vybira a neakcept. treba Visa. Neni napr. nad nove stodolarovky a smenarnu.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 4. 2015 00:03

frematle: aha to je tim ze ja hlavne nerozumim temhle rozdilum jako je karetni asociace a deviza-prodej co uvadis. Kamos ten uz vubec ne.
Jak to pripadne poznam nebo kde to zjistim ze banka pouzije to pomoci karetni asociace? Treba AirBank kdybych vybral (100kc vyber)?

Ano to jsme tak meli hotovost z CR, jen ne kazdou menu tu sezenes, THB jeste jo ale MYR jsem treba uz nevidel. I s tim THB je dost problem abys to vezl z CR. Jedine pak menis na letisti tam = dvoji konverze (CZK>USD>THB). Dal neodhadnes casto castku, kterou tahat s sebou. Takze ti to proste dojde a nekde vybiras. Nehlede na to pokud vezmes hodne na vic, menis to zpet nekde a nejlip tam. Opet nejaka ztrata. V CR ti exotickou menu nemusej vzit po navratu. Pripadne pokud o to prijdes, je to fuc takze ne vzdy je ideal brat jeste x tisic navic.

-- 29. 4. 2015 01:05 --

khonsun: njn ale jak pisu ne vzdy to odhadnes kolik tej Indonezii budes potrebovat, pripadne mit tam jeste x tisic navic. Nekde voto prijdes ci te nekdo okrade a hotovost uz tezko ziskas zpet. To uz radsi pak zaplatis za ten vyber 150kc bo kolik.

-- 29. 4. 2015 01:09 --

Docela slozity, kdo se v tom ma vyznat. Jsem mel za to, ze u mensich castek do 2500czk zalezi spis jen na tom poplatku :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 4. 2015 05:29

Do exotické ciziny jezdím s ruličkou dolarů / eur a karty mám jen pro případ ztroskotání.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2015 06:12

Jak už zde několikrát zaznělo, výběr z bankomatu v zahraničí je obvykle drahý a to, že je "zdarma" ještě neznamená, že je výhodný.
Konkrétně mBank má skutečně brutální kurzy a přestože GE patří také mezi ty nejhorší, tak mBank v tomto vždy vede a výběr z bankomatu kartou mBank nevyjde nikdy výhodně.

Pokud chceš výhodně vybírat z bankomatu, tak si pořiď kartu Cetelem a aktivuj si "výběry v bankomatu v zahraničí zdarma". Kurzy Cetelem se přepočítávají kurzem karetní společnosti, což je to nejvýhodnější, co může být.

Jen pro srovnání - před týdnem jsme byli s kamarády na Ukrajině. Před odjezdem jsem uvažoval, jestli nemám koupit nějaké hřivny, ve směnárně byly za 1,05 Kč. Nakonec jsme se rozhodli vybírat kartou Equa, nemá tak strašné kurzy (i když se oproti minulým dobám dost zhoršila) a výběr jen za 9 Kč. Výsledný kurz (2 výběry po 2000 hřivnách, více bankomat nedával) byl 1,245.

Pokud to srovnám, tak výhodnost směny byla v následujícím pořadí
1) nakoupit hřivny v ČR
2) nakoupit dolary a vyměnit na Ukrajině ve směnárně
3) nakoupit eura a vyměnit na Ukrajině ve směnárně
4) vybrat z bankomatu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 29. 4. 2015 06:46

aha a kde ty 100$ nosite? ja jsem teda hodne paranoidni, ale stejne me treba ve Vietnamu sebrala pokojska mega na pokoji - takze uz vsechno nosim u sebe, jak se chodite koupat do more? :)
navic bankomatu co uctujou poplatek je minimum a vzdycky me varovaly predem (zadny me neodmitnul), jak v Indonesii tak v Vietnamu - jinde nevim

zajimava vec - podle velkeho testu placeni kartou by Air Bank mela mit o hodne lepsi kurz nez mBank ale po zapocteni poplatku to pri vyberech vyslo nastejno (v Indodonesii - pri baleni jsem omylem karty s lepsima kurzama zapomnel doma :) protoze bankomaty mely omezeni na max vyber
Naposledy upravil peter2black dne 29. 4. 2015 07:07, celkově upraveno 1
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2015 06:51

ripper6 píše:Jak to pripadne poznam nebo kde to zjistim ze banka pouzije to pomoci karetni asociace? Treba AirBank kdybych vybral (100kc vyber)?


Typicky v relevantním dokumentu dané banky (obchodní podmínky nebo produktové podmínky pro platební karty, popřípadě sazebník). Pro zjednodušení to srovnání už udělal někdo za tebe, viz třeba srovnávací testy na měšci, nicméně pro úplné zjednodušení debetní karty vydávané v ČR jsou na tom všechny stejně (blbě), ani Expobank CZ, která má kurzy karetní asociace nemá smysl počítat (metodika konverze kurzy karetní asociace nemá oporu právě v OP, účet je zpoplatněn a výběr z bankomatu stojí 2 %, min. 80 Kč, což je stejně jako třeba UCB "zdarma")... Takže se steačí držet "mantry posvátné trojice" (vydavatelé karet s nejhoršími kurzy) mBank-GEMB-Citibank, které na platby v CM vhodné nejsou vůbec (pro výběry z bankomatů se to vztahuje i na karty ČS, některé jejich kreditky mají výběry z bankomatů v zahraničí "zdarma", ale s kurzem valuta-prodej, kde je spread cca. 5 %). Pokud se tedy pomineme nějaké speciální situace, kdy karty vydané k cizoměnovým účtům fungují přes kurz karetní asociace (Citibank, UCB), tak po vyjmutí těch 3 vydavatelů se lze řídit poplatkem za výběr (tedy Equa bank i Air Bank má zhruba stejný spread kolem 4 %, takže je výhodnější ta Equa s poplatkem 9 Kč než 100 Kč u Air Bank) - ale ten výběr je pořád drahý (vůči ruličce dolarů). V případě mBank se spreadem 10 % u karetních transakcí to už nic nezachrání - poplatek-nepoplatek (rozdíl 3 % u výběru bez poplatku je i u těch výběru částky ekvivalentu 2500 Kč 75 Kč, což účtují za výběr už i některé kamenné banky).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků