mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 23. 9. 2020 06:19

To se ukáže až při reklamaci DCC.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 9. 2020 06:41

Někdy se ten zelenomodrej mozek zašprcne, co? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 23. 9. 2020 07:13

99,99 % lidí s sebou netahá víc karet a potřebují, aby jim ta jedna fungovala.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 9. 2020 08:12

Blokace DCC vyžaduje dodatečnou komunikaci s obchodníkem, když platba neprojde a je nutné vykomunikovat opětovnou platbu bez DCC, případně jinou kartou, takže je to funkce jen pro komunikačně zdatné a jazykově kompetentní.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 9. 2020 08:48

A ten příběh o výběrem v polském bankomatu má opravdu původ v DCC? V tomto případě se mi spíš jeví, že bankomat naúčtoval místní poplatek... To je funkce, kterou u karet mBank taky umožňuje aktivovat nezávisle na DCC.

Bohužel surcharge se i v Evropě stává standardem a v některých zemích si už ani nelze vybrat z bankomatu v případě karet vydaných v jiné zemi bez příplatku. Zatímco možnost blokace DCC hodnotím pozitivně, protože může eliminovat chování nesolidních obchodníků (platba mu neprojde, tak holt musí umožnit platbu v místní měně), možnost blokace surcharge se už v dnešní době začíná jevit jako zbytečná - můžu se sice pokusit najít bankomat s nižším poplatkem či bez poplatku, ale je možné, že takový ani není - pak nezbývá, než se s tím smířit (hlavně v případě bankomatu o tom, že mě chce natáhnout na DCC nebo poplatku vím předem a mám možnost odmítnout, zatímco u DCC hrozí, že podvodný obchodník si měco na terminálu namačká po přiložení karty)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 9. 2020 20:00

Ja porad nechapu, jak je to s tim poplatkem v jine zemi pri vyberu z ATM?
To se ridi ten poplatek prece u jejich banky a konkretniho ATM tedy bankomatu ne?
Takze proc treba v situaci stejnej stroj, stejna banka mimo EU:
Creditas debetka - vse ma byt zdarma, ejhle chce to poplatek nekde v prepoctu asi 100czk
Equa debetka - vyberu a poplatek nic
:hm
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 9. 2020 21:25

třeba to jen equa debetku nedokázalo správně identifikovat jako zahraniční kartu

podobná situace je třeba s curve card (britská), kterou dost lidí tady z fora využívá a dřív šlo vybírat snad ze všech bankomatů, ale pak banky (třeba čs) začaly chtít poplatek za výběr zahraniční kartou (což je poplatek čistě pro provozovatele bankomatu a to zda curve má nějaký vlastní poplatek za využití cizího bankomatu v tu chvíli absolutně neřešíš, jsou to dva rozdílné poplatky, tj. jeden od tvojí banky (může být třeba i bez poplatku) a druhý od provozovatele bankomatu)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 9. 2020 22:49

tomasvlasak: jo to to dava smysl, jako ze jsou dva rozdilne to uz za tu dobu chapu.
Jen me bylo divny, jak zahranicni provozovatel rozezna ty karty. Equa - low cost banka a Creditas taky low cost. Ze proste strcis Creditas a mas poplatek a Equa ne.
Tohle je jinej rozdil...
zde das Curve a to CS muze pozadovat ale jak by poznala na stejne urovni jinou kde by to zase nechtela? Treba bys vytahl HurveX a dal tam kartu skoro stejnou :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dave_no 28. 9. 2020 14:47

Když si založím 8 obálek na 99k a naliju do nich hned 99k, nepřijdu o úrok, když mám vlastně "splněno"? 100k neplánuji přesáhnout.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 9. 2020 15:17

:-D si třeba založ vyšší cíl obálek
nicméně po dosažení cíle se žádná akce nespouští, ale hlavně splnění cíle nijak nesouvisí s úročením!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 6. 10. 2020 15:34

Dává mKreditka E-shop bonus za platbu na poště přes Curve? Platil jsem s ní v srpnu dobírku a zjistil jsem, že v září mi bonus za tuto platbu nebyl přiznán :-|
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 6. 10. 2020 17:58

ROlda78 píše::-D si třeba založ vyšší cíl obálek
nicméně po dosažení cíle se žádná akce nespouští, ale hlavně splnění cíle nijak nesouvisí s úročením!


Proc vyssi? Spis nizsi ne? A 1,- za mesic nic nizsiho uz ani nejde (pokud mBanku pouziva a plati treba kreditkou).
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 6. 10. 2020 18:21

Milos píše:Dává mKreditka E-shop bonus za platbu na poště přes Curve? Platil jsem s ní v srpnu dobírku a zjistil jsem, že v září mi bonus za tuto platbu nebyl přiznán :-|


Dává nebo minimálne dávala, platím s ní opakovaně SIPO, tak uvidím po 17.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 6. 10. 2020 18:35

Takže za SIPO zaplacené v srpnu na poště ti mBank 16.9. bonus připsala?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 6. 10. 2020 19:00

Někdo už tu psal, že v lednu bonus na poště nebyl.

antonsek píše:
retron píše:
antonsek píše:mKreditka eshop nedává bonus za platbu na poště přes curve?

Dává, navíc i výběr z bankomatu a aktuálně i dobití Revolutu

Že jsem měl v lednu jednu menší platbu na poště přes curve a právě o tuhle platbu mám nižší únorový bonus.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků