mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 4. 2013 18:00

No je to nejake tezke, jestli to ma carbonovy ram.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SocPredator 14. 4. 2013 20:25

Neni, je to 29ka
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 14. 4. 2013 21:11

joachym1 píše:No je to nejake tezke, jestli to ma carbonovy ram.


Tak si kup silničku, ta bude určitě lehčí. ;-]
http://www.kola-online.cz/s-works-mclar ... 2012/d6158
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 4. 2013 10:00

vlazy píše:Tak jsem si prostřednictvím mLinky nechal vydat novou kartu k mKontu pouze kontaktni místo te zmetkové bezkontaktní. Snad to budou respektovat a i přes to mi nezašlou ten zmetek.
Tak jak se asi dalo předpokládat nerespektovali to a snaží se mi vnutit ten bezkontaktní zmetek který nechci. Dnes mi pošta doručila novou obnovenou kartu k mKontu. Měl jsem na mLince nahlášené aby mi tu kartu vydali pouze kontaktní bez toho bezkontaktního payWave, ale i přes to mi zaslali kartu bezkontaktní. Hned jsem to na mLince reklamoval. Paní ktertá se mnou mluvila mi potvrdila, že jsem měl zadaný požadavek na vydání karty pouze kontaktní a zadala proto požadavek na vydání a zaslání karty nové. Snad nyní napodruhé se jim podaří vydat správnou nezmetkovou kartu a nebude to třeba zase reklamovat.
MBank se prezentuje jako nízkonákladová banka. Nevím jak v mBank ale já si takto nízkonákladovost nepředstavují, kdy se zbytečně plýtvá penězmi za vydávání a zasílání zmetků.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 4. 2013 23:19

V IB se mi u karet objevila ta zmetková karta a je u ni uveden status "UZAVŘENO". Zajímalo by mne jestli někdo nevíte co to znamená. Tuto kartu jsem neaktivoval a ani ji aktivovat nemám v úmyslu, protože byla reklamována a měla by mi být zaslána místo ní nová pouze kontaktní. Očekával bych spíše, že u této karty bude status spíše "ZRUŠENO", "BLOKOVÁNO" nebo něco podobného, ale nevím co znamená to "UZAVŘENO". Zkoušet to nebudu, ale co by se stalo kdybych tuto kartu zkusil aktivovat? Aktivovala by se?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 05:58

myšpulín píše:MBank je opravdu bankou pro socky. Poslali mi slevu na nějaké bicykly. :mrgreen:

Me nic neposlali. :-\
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 4. 2013 07:35

vlazy: "Uzavřeno" mám u karty, kterou jsem nahradil (obnovil) novou. Podle mě to aktivovat nepůjde, prostě to znamená konec existence karty jako takové. Jak dlouho mi to tam bude zobrazovat, to nevím - je mi to celkem jedno.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 10:10

Zbytecne vubec resit.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 4. 2013 10:12

Ano, mají, ale i ty jsou bezkontaktni. Jen se to nejmenuje PayPass, ale Visa Pay Wave
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2013 10:28

Já to "UZAVŘENO" mám uvedené u nové obnovené karty k mKontu před koncem platnosti původní. Ta karta je ale bezkontaktní tak jak jsem nechtěl a s jiným číslem než ta původní s končící platnosti. Reklamoval jsem to a dnes mi pošta doručila novou pouze kontaktní tak jak jsem to požadoval. Zaslali mi i druhou obnovenou kartu k eMaxu v samostatné obálce. Klidně ty dvě karty mohli zaslat v jedné obálce, ale to si přece banka která se prezentuje jako nízkonakladová nemůže dovolit takto šetřit na poštovným.
Ta karta označená jako "UZAVŘENO" bude asi znamenat, že je asi zrušená nebo, že byla předčasně ukončená doba její platnosti. Nikdy jsem se s takovým označením karty u mBank nesetkal a tak mne zajímá jestli někdo neví co to konkrétně a ve skutečnosti znamená. Je mi také celkem jedno jak dlouho se mi ta karta označená jako "UZAVŘENO" bude v IB zobrazovat, ale je tam navíc a tak trochu to znepřehledňuje orientaci v těch kartách.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petr.adamek 19. 4. 2013 16:50

Zaslali mi i druhou obnovenou kartu k eMaxu v samostatné obálce. Klidně ty dvě karty mohli zaslat v jedné obálce, ale to si přece banka která se prezentuje jako nízkonakladová nemůže dovolit takto šetřit na poštovným.


Náklady na slučování různých zásilek do jedné obálky bývají obvykle vyšší, než úspora na poštovném, takže to prakticky žádná firma nedělá.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 4. 2013 16:58

mBank plýtvá i na jiných místech. Například spousta chybových stavů v internetovém bankovnictví je ošetřena až po odeslání autorizační SMS. :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2013 20:25

petr.adamek píše:Náklady na slučování různých zásilek do jedné obálky bývají obvykle vyšší, než úspora na poštovném, takže to prakticky žádná firma nedělá.
Takto to ty firmy tvrdí, ale já tomu příliš nevěřím. Navíc v případě mBank se karty zasílají z Polska a proto i náklady na poštovné budou vyšší než kdyby se zasílaly z Česka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 4. 2013 21:16

Tak tomu věř, takhle to padá z výrobní linky a obálkovací mašiny, kterou krmí počítač, zcela automaticky. Jak často si myslíš, že se stane, že se někomu obnovují dvě karty v jeden den? To fakt nemá cenu ošetřovat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 4. 2013 07:05

Presne tak. Podobnou masinu mame v praci na tisk dopisu a faktur, udela nekolik (mnoho) tisic zasilek za den bez dotyku lidske ruky. Dohledat v tom chumlu 2 zasilky pro jednoho odesilatele by stalo radove stokoruny, mozna I vic,
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků