mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kajer 24. 2. 2021 17:57

Rop píše:zivan, kajer: důvodem je novela AML zákona, který přitahuje šrouby pro všechny. Najednou se všichni vzbudili s tím, že potřebují si všechny databáze identifikace klienta dát do pořádku.


Jeste bych se k tomu vratil: co se bude dit dal pokud teda postizeni nebudou reagovat? -to co pred lety? -tedy nic.?
Nebo uz nyni budou urputnejsi a vic prudit?
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 24. 2. 2021 18:16

1. § 15 AML zákona - Mohou ti vypovědět smlouvu, pokud se odmítneš podrobit identifikaci - součástí identifikačních údajů je i druh a číslo průkazu totožnosti, stát, popřípadě orgán, který jej vydal, a dobu jeho platnosti - více viz § 8 odst. 2 a § 5 AML zákona.

2. § 18 AML zákona - mohou oznámit, že pácháš podezřelý obchod, protože jedním ze znaků podezřelého obchodu je i pochybnost o pravdivosti identifikačních údajů - viz § 6 odst 1 písm. i) AML zákona

A teď praxe - normálně ty banky to dělají. Už vím o několika uzavřených účtech jen kvůli prkotinám. Pravda větší zaměření je na právnické osoby, ale to bylo ještě před poslední novelou. Bojím se co bude od roku 2022, kdy se ustanovení z poslední novely začnou ze strany FAU tvrdě vymáhat.

Jenom blbá malá firma daňových poradců musí udělat stoh lejster s každým klientem, abychom se vyhnuli milionovým sankcím. Fakt opruz.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 2. 2021 22:47

PatrikChrz píše:
servpack píše:Pro mne je IB naprosto nejpodstatnější kritérium při výběru hlavní banky a používám ho několikrát denně, na počítači i na telefonu. Naopak nemám rád SB, akorát mi to zabírá místo v mobilu.

I pro mě je IB důležité kritérium, ale sakra ... několikrát denně na mobilu ovládat webové IB? To raději počkám až se dostanu k počítači. V mobilu mám jen SB Monety, ač ji od prosince používám minimálně. Mám to stejně jako psal ripper6, každou banku mám na něco jiného. mBank a Hello bank kvůli spořáku, MMB nějak ze setrvačnosti a ty další (Expobank, Creditas a Trinity) bych nejspíš mohl zrušit, nepoužívám je nyní k ničemu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 26. 2. 2021 14:43

Od kvetna snizuji urok mSporeni na 0,4%...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 2. 2021 14:53

Jo taky mi přišlo ...Vážení klienti, od 3. 5. 2021 snižujeme úrok na mSpoření z 0,9% na 0,4% p.a.

Zlatá stará Trinity :-D
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schwarzie 26. 2. 2021 14:57

Od kvetna mSporeni 0,4

Kurňa vy jste rychli :-)
Naposledy upravil Schwarzie dne 26. 2. 2021 14:59, celkově upraveno 2
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 26. 2. 2021 14:58

Koukám, že historická garance na 0,5% do konce roku od Creditas by se ještě mohla hodit… (radši okamžité platby v Creditas než o 0,01% vyšší úrok v Trinity).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrholecR 26. 2. 2021 15:20

Takže v květnu převedu prachy z mSpoření a Hellobank asi na Raiffeisen (1 % pro klienty ING na 1 rok). A zbytek asi na stavební spoření, kde mně končí vázací doba a mám taky 1 %. Nebo dokoupím protiinflační dluhopisy.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 27. 2. 2021 16:41

Pánové co znamená u mBank společný účet? To mohu mít s někým společný účet? Třeba s manželkou. Dostanu dvě karty?
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 27. 2. 2021 17:00

My společný účet mBank s manželkou máme. Oba dva jsme spolumajitelé účtu a každý máme svoji platební kartu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod M2M 27. 2. 2021 17:03

Jakou to má výhodu, já mám FIO a manželka má druhou kartu k Fio účtu. Co společný účet přináší navíc? Jen že je majitelka také manželka a když semi něco stane, může peníze vybrat. To může i jinde, když ví heslo a mám můj mobil.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 27. 2. 2021 17:16

Společný účet = dva rovnocenní vlastníci

Na rozdíl od jiných bank to není vlastník a disponent. Největší výhoda mbank, především u starších manželů.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 27. 2. 2021 17:25

M2M píše:Jakou to má výhodu, já mám FIO a manželka má druhou kartu k Fio účtu. Co společný účet přináší navíc? Jen že je majitelka také manželka a když semi něco stane, může peníze vybrat. To může i jinde, když ví heslo a mám můj mobil.


Oba dva jsme majitelé účtu, takže každý může provádět změny v rámci účtu (například objednávat/rušit spořící účty, karty atd.) a rozhodovat o něm. Každý má své vlastní přihlašovací údaje k účtu, při zadávání příkazu k úhradě lze zvolit plátce (jestli se příjemci platby objeví jako název protiúčtu "Jan Novák" nebo "Jana Nováková").
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 2. 2021 17:32

Rop píše:Jenom blbá malá firma daňových poradců musí udělat stoh lejster s každým klientem, abychom se vyhnuli milionovým sankcím. Fakt opruz.


Znechutit, zadusit. Je to cílem.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 2. 2021 22:05

Rop píše:Společný účet = dva rovnocenní vlastníci

Na rozdíl od jiných bank to není vlastník a disponent. Největší výhoda mbank, především u starších manželů.


Na druhou stranu pak ti klidne zmeni jmeno na uctu a pak kdyz ten druhy schyta exekuci tak ten prvni ma smolika, bylo to v Cernych ovcich tak bacha na to :-)

-- 27. 2. 2021 22:07 --

M2M píše:Jakou to má výhodu, já mám FIO a manželka má druhou kartu k Fio účtu. Co společný účet přináší navíc? Jen že je majitelka také manželka a když semi něco stane, může peníze vybrat. To může i jinde, když ví heslo a mám můj mobil.


No u fio si disponent nemuze treba ani nastavit cilovy ucet na Fio kontu a jeste nejake standardni operace.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků