mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 11. 2020 23:41

Jak jsem psal, typ transakce tam bude až po zaúčtování, tedy až ikona transakce bude modrá, tato oranžová je jen předběžná blokace.

Vím, že třeba ani Air Bank u podobné dřívější akce (odměna za zřízení a následně 5x využití Google pay) dávala odměnu také jen když to byla fyzická NFC platba u obchodníka (já tehdy ještě NFC mobil neměl a net platby přes Google pay nebyly počítány). Banky fakt tou Google pay (nebo obecněji mobilní) platbou zpravidla myslí provedenou fyzicky mobilem s NFC (tedy typ transakce mobilní platba u obchodníka, ne internetová platba). Ano i při net platbě je použit token karty z Google pay, ale o to bankám při kontrole nejspíš tolik nejde, hledají fyzické mobilní platby. Třeba to ale mBank takto nemá jako třeba ta Air dřív, ale divil bych se.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Blackmc49 15. 11. 2020 20:38

Dnes při nabíjení Revolutu mi Revolut účtoval poplatek. Nabíjení proběhlo přes google pay kartou Svět.
Údajně je karta vydána JP morgan US a kvůli tomu revolut účtoval dodatečný poplatek.

Reklamovat u mbank? U revolut? Zkusit nabíjet jinou kartou mbank?
Blackmc49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fffff 15. 11. 2020 20:52

U mBank určitě nereklamovat.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blackmc49 15. 11. 2020 20:54

A je možný aby mbank karta Svět byla od JPMORGAN CHASE BANK N.A. ?
Blackmc49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fffff 15. 11. 2020 20:57

Ne. A Revolut tu kartu ani nevidí, když to jde přes Google Pay. Otázka spíš je, jestli Google Pay nějak nespolupracuje s tou bankou v USA a transakce se pak může tvářit, že je z karty vydané tou bankou v USA. Jakou měnu jsi dobil? USD?
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blackmc49 15. 11. 2020 21:11

Koruny jako vždy
Blackmc49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blackmc49 16. 11. 2020 07:16

Tak Podpora Revolut prudi že chce písemně od mbank, že to je osobní a ne firemní karta. To je taky banda
Blackmc49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 11. 2020 00:25

@Blackmc49:
Zaměňuješ zde fyzickou kartu (zde tedy českou osobní, vydanou mBank) a její token, který kartě přiřadí technologie Google pay (může být libovolný, z celého světa, dle možností Googlu). Tím že Google pay token (tedy náhradní číselný identifikátor karty) může být z různých zemí, není divu že tedy klidně i z BIN rozsahu americké banky J.P.Morgan (někdo někde psal, že měl i z číselného BIN rozsahu Indie). A jelikož Revolut to kontroluje, může být leckdy nevýhodné přes GPay Revolut dobíjet, jak je vidět. Podkladová karta (banka) a její země s tím GPay tokenem nemá souvislost, to je čistě o technologii Google pay (jaký token při přidávání do GPay dané kartě přiřadí, v appce Google pay to je u karty uvedené v maskované podobě jen konce čísla tokenu jako "Číslo virtuálního účtu") a o strategii Revolutu, který nechce u některých typů karet umožnit dobíjení zdarma.
Osobně ale nechápu, proč pro online dobíjení Revolutu používat náhradní token coby identifikátor karty (neboli technologii GPay), tedy proč nezadat přímo číslo dané mBank karty, ze kterého Revolut snadno pozná, že je to karta osobní a nebude ten poplatek chtít? GPay to fakt zde jen komplikuje.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Blackmc49 17. 11. 2020 00:45

Jediný důvod je že nemusíš zadávat cv2 a potvrzovat platbu v bankovnictví. Je to tedy jednodušší než klasicky přes kartu. Nicméně když nevíš že s tím mají problém, proč bys to dělal složitější variantou.
Blackmc49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 11. 2020 00:53

Revolut si kartu pamatuje, takže tebou uvedené údaje bys zadával jen při prvním dobití. Úplně nejjednodušší je dobíjení přes Curve, tam pak není (při částce do řádu jednotek tisíc Kč) ani 3DS a kartu kterou Revolut dobíjíš pak vybereš v Curve (pro Revolut je to spolehlivější, z jejich pohledu je dobíjení stále stejnou kartou, při střídání karet bývají potíže viz nedávno popsané ve vlákně Revolut).
A aspoň teď už víš, že když platíš přes Google pay, tak nepoužíváš svou kartu (její číslo), ale náhradní číselný token přiřazený Googlem do Google pay při registraci té karty (tedy úplně jinou "virtuální kartu z neznámé země") a že to může dělat leckdy problémy.
Toto ale fakt nepatří do vlákna mBank, s ní to nemá souvislost, to je o technologii tokenizovaných plateb přes zařízení s NFC, bez ohledu na banku.
Naposledy upravil minarjo dne 17. 11. 2020 00:54, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 04:44

Leda pro příště tu kartu z GP odregistrovat a zaregiszrovat znovu, aby ji přiřadil jiné virtuální číslo.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 08:29

Vydává mBank obnovené karty po expiraci s jiným číslem? Jde mi o to, abych ji registroval do jiného Curve účtu, než mám tu, co mi bude brzy expirovat.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Finmxpert 17. 11. 2020 08:52

fffff píše:Vydává mBank obnovené karty po expiraci s jiným číslem? Jde mi o to, abych ji registroval do jiného Curve účtu, než mám tu, co mi bude brzy expirovat.


Standardně se stejným, záleží, jaký typ karty teď máte. U Visa karet s delfínem dostanete kartu s novým číslem, jinak je to stejné.
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 08:54

Ajajaj, je to mKreditka eshop Mastercard.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 11. 2020 09:13

fffff píše:Vydává mBank obnovené karty po expiraci s jiným číslem? Jde mi o to, abych ji registroval do jiného Curve účtu, než mám tu, co mi bude brzy expirovat.

smazat v původním a vložit do nového curve účtu už nefunguje?

Nejde mít kartu přidanou ve 2 účtech zároveň, ale alespoň dříve (už je to fakt třeba rok zpátky) mi to po smazání v prvním účtu šlo
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků