mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Finmxpert 17. 11. 2020 09:13

fffff píše:Ajajaj, je to mKreditka eshop Mastercard.


Tak to bude karta se stejným číslem. Ale existují způsoby, jak mít nové číslo, jestli je toto záměrem.
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 09:20

Jaké? Ztráta karty?
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 09:22

tomasvlasak píše:...
smazat v původním a vložit do nového curve účtu už nefunguje? ...

Tuhle možnost zrušili před několika lety, ale netestoval jsem to teď.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Finmxpert 17. 11. 2020 09:36

fffff píše:Jaké? Ztráta karty?

To by šlo taky, za 150 czk :)
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fffff 17. 11. 2020 10:11

To mi za to nestojí. Jak na to zdarma? Až mi ta obnovená karta přijde poštou, tak to zatajím a budu reklamovat, že nepřišla?
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 18. 11. 2020 18:56

kapříci připluli
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2020 06:40

Takze mKreditka uz za nakupy na internetu nebude od prosince nic vracet? Chapu to spravne, ze je to kvuli vychca..., kteri nejdriv zneuzivali dobirky a pak ruzne Cu... karty a platebni metody? Nebo jen chce mBanka platit navic applu a googlu extra fee? Myslim, ze s platbami mobilem ma nizsi naklady.

Pricemz se nevi, zda platby mobilem (apple/google pay) pres internet eshop do toho noveho 1% budou spadat? Nikdo se jeste nezeptal u mBanky? (Jejich reakcni doba na email je tyden).

Aktualne plati 2 % zpět z plateb v zahraničí a 0,5 % z ostatních plateb, pricemz treba pri nakupu na apple.com v czk se uplatnuje 2%, protoze je to vlastne zahranicni obchodnik (asi Irsko).

Existuje jina alternativa (srovnatelna s poplatkem 0 pri nejake minimalni utrate)?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 19. 11. 2020 11:48

to platí pouze pro mKreditku Plus
pro mK eShop se (zatím) nic nemění a procento dává za všechny net platby

alternativa transparentní kreditka od ČS až 350 zpět, případně Hello při dorovnání zůstatku do konce účetního období
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 11. 2020 11:51

pro mKreditku e-shop nemění zhola nic, vpe
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 11. 2020 11:52

Jen k dotazu @vpe doplním @retrona, že platby na netu přes G/Apay nebudou u Plus kreditky s odměnou. To je naopak v zde již dříve odkazovaných podmínkách, které jsme my stávající držitelé Plus kreditky dostali emailem a zde se o nich diskutovalo už cca měsíc zpět, uvedeno zcela jednoznačně a není třeba se banky ptát. Vždyť i její pracovník @Finmexpert to zde potvrdil. V PDF pravidlech odměn platných od 1.12. je jasně uvedeno, že pouze mobilní platba u obchodníka v terminálu, tedy fyzicky mobilem s NFC, bude za 1% odměny. Žádné net platby (klasické či Curve platby) odměňovány u Plus kreditky nebudou, i když budou přes G/Apay. Na net platby je druhá kreditka eShop s odměnou ve stejné výši.
Zároveň neplatí co @vpe píše v závěru, že by nyní 2% odměna za zahraniční platby (platná dle současných podmínek už jen do konce listopadu) byla třeba i za online nákup na Apple eshopu. Nene, i u těch zahraničních 2% je v současných pravidlech odměn jasně uvedeno, že jde o platby v zahraničí výhradně na terminálu obchodníka (tedy ne online). Tedy uvedený příklad online nákupu na Apple.com je do konce listopadu u Plus kreditky za půl procenta odměny, od prosince bez odměny (u e-shop kreditky zůstává pro tento příklad stále 1%).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 19. 11. 2020 18:24

Vzhledem ke změnám jsem se 3. 11. 2020 rozhodl rozšířit portfolio kreditek o e-shopku. První zádrhel, mám new OP. Naštěstí změna on-line během 10 minut realizována ... zde pro mBank plus. Obavu jsem měl ze schvalování kreditky, po předchozích neblahých zkušenostech se zvyšováním limitu, nicméně vyřízeno na první dobrou také během pár minut. No a od té doby jsem byl v očekávání, kdy najdu kreditku ve schránce. Dnes přišla, v což už jsem přestával doufat, odeslána byla 9. 11. 2020, ale byl v tom svátek, je epidemie lepry, tak asi můžu být rád, že vůbec došla 8-) ... No a teď už budou od prosince následovat jen samá pozitiva a sociální jistoty ... v obchodech platby mobilem mpluskou za 1% ... a na netu e-shopkou též ... co já s těmi 200 Kč měsíčně budu dělat ... :D :-D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fffff 19. 11. 2020 18:39

Jak se dela update občanky online?
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 19. 11. 2020 19:00

V IB - supermarket - žádosti - služby - žádost o změnu údajů. Vyplníš, nahraješ sken OP, přijde potvrzení, že asi do druhého dne zpracují ... já měl za 10 minut hotovo. Jinak IB mBank je jen pro silné nátury, normální smrtelník má problém něco najít, nic příšernějšího jsem neviděl ... jednu dobu jsem i zvažoval, že to vše zruším. Na druhou stranu mobilní bankovnictví považuji za jedno z nejlepších a nejintuivnějších, takže do IB nepotřebuji lézt ... pokud jednou za 10 let nepotřebuji změnu OP, nebo požádat o kreditku ... 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 19. 11. 2020 19:43

Vrtá mi hlavou, jestli jsem něco přehlédl. Ale už se ví, co bude s mspořením po 30.11.?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 19. 11. 2020 22:40

Běží teď nějaká bonusová akce za založení/doporučení mKonta?
dave_no
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků